Jump to content



Sapphire RX480


Solid Snake

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από Solid Snake

Παιδια,θα σας φανει πολυ ΛΟΛ αυτο που θα ρωτισω αλλα θελω να μαθω...

Σε αυτη τη μητρικη θα μπορεις να βαλεις και nVidia καρτες γραφικων? Δεν εννοω σε διαταξη SLi αλλα μια καρτα. :help:

Σύμφωνα με το συγκριτικό της εικόνας καταλαβαίνεις ότι τελικά μπαίνουν και nvidia και παίζουν μια χαρά :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

καποια αρνητικα για το απλο μοντελο

# No RAID 0+1 support;

# No CPU temperature monitoring;

# No tools for the management of CPU fan rotation speed depending on the CPU temperature;

# Slow USB 2.0;

ενω η nf4ultra τα παρεχει , αλλα μην ξεχνατε , το λαμογιο της nvidia...

Link to comment
Share on other sites

Πανε καλα? μηπως να βγαλουν και τα 3πινα απο πανω να μπαινουν υποχρεωτικα πανω στο psu τα φανς? τι ειναι αυτα ραααααααααααααααααααααααααα..... μλκιες πο κανουν.. και αμα πουλησει @%#!^!^#@ με.. Asrock και πάλι asrock....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μόλις έπεσε στα χέρια μου μια SApphire pure innovation PI-A9RX480 για 939.

Λοιπόν αν και μου είπανε ότι ανεβαίνει καλά δεν μπορω να περάσω το 218 με τίποτα.

ΤΙς μνήμες τις έχω στα 166 να μην με κόβουν. Κάτι πήρε το αυτί μου ότι μετά από κάθε πείραγμα η μητρική θέλει cold boot. Ε κάνω save and exit, σβήνω το PC το ανάβω, αλλά τίποτα. Πορτοκαλί λαμπάκι στην οθόνη! Και έχω δώσει και ρεύμα από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Back from the dead το θεμα με τα απο 2 χρονια.

Τεσπα,την μητρικη την ειχα για 10 μερες,στα ξαφνικα τα εφτυσε χωρις κανενα λογο.Δεν θυμαμαι και πολλα εκτος του οτι σηκωνε HTT χαλαρα πανω απο 270 και το enchanced chipset mode μου εδινε ~+5-7 fps στα παιχνιδια και ~+1500points στο 3DMark01.Λιγο πιο γρηγορη σε αισθηση απο την ASRock που εχω,αλλα το o/c στα ιδια επιπεδα με την ASRock μονταρισμενη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.