Jump to content



καρτουλα και τιμη!!!


g_0x

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Voodoo Banshee-Creative GF 4 MX 460-Suma GF 4 Ti 4400-Msi Fx5900sp-Msi 6800GT.

H Banshee απιστευτη καρτουλα για την εποχη της.

Τη κρατησα για αρκετο καιρο.

Απο εκει και περα καλυτερη καρτα με διαφορα ασχετως τιμης 6800GT:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

............................

μετά ήρθε μια intel Express 3D ι840?

.

840?Δεν παιρνω και ορκο μιας και τα χρονια περνανε τα ατιμα...αλλα 740 δεν ηταν!Εκανες κανενα oc και σε αυτην??

ΙΣτορικη αναδρομη...!

ξεκινησα με μια ακριβη εν ετη 1996 diamond stealth 3000 με 2 MB Vram!H μακροβιοτερη καρτα που ειχα!(για αλλους λογους)

Μετα πηγα σε S3 savage στην αρχη με 16 και μετα με 32 MB!

Mετα ηρθε μια ΜΧ440 με 64 MB ddr (η καλυτερη που ειχα μεχρι προτινος)

ΚΑι τελος ηρθε μια FX5600 με 128ΜΒ !

Ολες παιζανε στα 30χιλιαρικα περιπου( 100€ ) εκτος της πρωτης που ηταν ακομα πιο ακριβη!(η οποια ζει και βασιλευει ακομα σε καποιο word-o-pc του γραφειου (celeron 433)!Πλακα πλακα μονο η FX δεν ειναι κοντα μου!Την εδωσα μαζι με το pc μου!

Link to comment
Share on other sites

1. cga apo schneider euroxt

2.s3 964 με 4 ολοκληρα MB of Vram παρακαλω (γυρω στα 70000)

3.voodoo3 3000 16mb, τη χαρησα

4.Hercules με Kyro XT, 100 λιρια, μετριοτατη αλλα εκανε δουλεια, μου την κλεψανε μαζι με ολο τον υπολογιστη, ρουχα κλπ.

5.Τα πιο τζαμπα λεφτα (210 ευρω) 5600 256

6.5900sp, τρομερο value/money

7. To αγερωχο καμαρι μου, 6600 στα clocks της υπογραφης, no problem!!

6

Link to comment
Share on other sites

Voodoo Banshee και για εμένα. Ήμουν και είμαι ακόμα ερωτευμένος. Ήταν της diamond. Η πρώτη 3d καρτα μου. Δεν μπορώ να μου το συγχωρήσω ότι την πούλησα :wall: Τα γραφικά στο final fantasy 7 ήταν καλύτερα από ότι τώρα με geforce και το patch....και δεν μου κάνει όρεξη να το ξαναξεκινήσω.....Την είχα αγοράσει 38.000. ’ξιζε μέχρι και την τελευταία δραχμή....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποτε είχα μια cirrus logic 2mb αν θυμάμαι καλά,μετά πήρα S3 virge+ την Voodoo2 το θηρίο,τότε έκανε 85000δρχ!Δε το μετάνοιωσα καθόλου,τότε απλά δεν υπήρχε κάτι καλύτερο ούτε στο ελάχιστο για σύγκριση,μου έπαιζε πολλά παιχνίδια κυριλλέ,να φανταστείτε η επόμενη κάρτα ήταν η τωρινή ,η x800xl! Τώρα τη καρτούλα την έδωσα σε ένα παληκάρι για να κάνει ένα -άλλων εποχών- SLI!

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου συστημα ειχε μια GeForce 2 Ti 64mb , μετα πηγα σε GeForce 5600 128mb point of view και απο το 2003 μεχρι σημερα εχω μια club 3d 9800 pro 128 mb(400 ευρω τοτε).Απο τις παραπανω καρτες η 5600 δεν μου αρεσε καθολου γι'αυτο και την κρατησα λιγο.Αυτη που εχω τωρα 9800 pro πιστευω ειναι πολυ καλη και αντεχει ακομα χωρις προβληματα στα συγχρωνα games.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα μπερδέψαμε λίγο?

Σε αυτό το thread γράφουμε την καλύτερη καρτούλα που είχαμε ποτέ (με βάση το κόστος της και την διάρκεια χρήσης της) και όχι ΟΛΕΣ τις κάρτες γραφικών που είχαμε ποτέ.

ε?

Link to comment
Share on other sites

εγω πάλι πέταγα απο κανάρα σε κανάρα... :-P ξεκίνησα με trident 9440 νομίζω... αρχαία pci με 1/2MB?? δεν θυμάμαι να σας πω την αλήθεια. έπεται μια s3 savage4 16mb,creative tnt2 32mb, voodoo3, geforce2 mx 32mb, msi 5600 128mb,gb radeon 9600pro,και τώρα με την gb 6600gt pci-e. όλες υπέστιν βασανηστήρια μορφής overclock,εκτός της 1ης, χωρίς ιδιαίτερες αρνητικές επιπτώσεις(ήταν πάντα σκυλιά οι άτιμες) αυτή που μου σημάδεψε για πάντα τη ζωή μου είναι η voodoo. μιλάμε για ωμή δύναμη!!όλα τα λεφτά!!αν κ τη κατέστρεψα προσπαθώντας να αντικαταστήσω την ψυκτρούλα της η οποία ήταν κολημένη πάνω στο core κ δεν έβγαινε ούτε με καλέμι!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.