Jump to content



Πληκτρολόγιο μέχρι 30�.


unstoppable

Recommended Posts

το media keyboard by Logitech προτείνω

αυτό πήρα και μου άρεσε πολύ!

και είναι πιο μάυρο απο τα άλλα με λιγα γκρι πλήκτρα μόνο

το σπαστικό του είναι οτι έχει κύρια τα ελληνικά και μετά τα αγγλικά και το μάτι ψάχνει στην πάνω γωνία απο συνήθεια αλλα εκεί βρίσκεις τα ελληνικά σύμβολα

και χάνομαι κάπως

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω το internet, θελω να εχει multimedia keys (εχω συνηθισει με αυτο που εχω τωρα και βολευει αφανταστα) και για αυτο δεν μου αρεσει ιδιαιτερα το ultra X αλλα δεν ξερω τι λεει απο αισθηση γενικα.

Link to comment
Share on other sites

unsto ακριβως σαν αυτα τα ενσωματομενα στα λαπτοπ ειναι, το media keyboard εχει λιγο πιο ψηλα Πληκτρα ( το εχω απτον νοεμβριο) και κανει ΘΟΡΥΒΟ οταν γραφεις σαν μανιακος , τεσπα δοκιμασε ενα λαπτοπ και αμα σου αρεσει καλυτερα το "feel" δοκιμασε το ultra x, αν δεν σου αρεσει παρε το media keyboard, επισης δεν εχω καταφερει να κανω τα keys για το email κλπ να δουλεψουν, θα το φτιαξω που θα παει ( ΔΕΝ εχει software σχετικο με το ultra x στο site της logi, ελεοζ )

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να προτείνω άνετα το logitech media keyboard. Το έχω κάνα δίμηνο και είμαι ευχαριστημένος. Καμία σχέση με πληκτρολόγια των 3 ευρώ συν όλα τα άλλα που τα έχουν στα site και είπε και ο darksaga. Επειδή το έψαχνα και εγώ τον Ιούνιο, κατέληξα τελικά σε αυτό. Το microsoft το είδα και δε μου άρεσε, κυρίως σαν εμφάνιση, αλλά αυτά είναι γούστα. Το ultra x δεν το έχω δει και δεν ξέρω.

Πάντως γενικά για τα πλήκτρα, μπορώ να σου πω ότι όλα είναι θέμα συνήθειας. Και εμένα με ξένιζε λίγο στην αρχή το logitech, αλλά τώρα συνήθισα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το ms media pro και γενικα ειμαι ευχαριστημενος. Το μονο που μου λειπει απο το παλιο internet pro ειναι το usb hub που βολευει για κινητο ψηφιακη κτλ.

Βασικα το προτιμησα απο τα logitech γιατι εχει κλασικη διαταξη για την εξαδα insert-home-pg up και με βολευει καλυτερα σε κανα gta κτλ. + δεν μου αρεσαν τα mm keys του logi (ειναι και λιγοτερα) .

Link to comment
Share on other sites

Το Microsoft Digital Media Pro το πήρα πριν 4-5 μέρες.

Τα πλήκτρα έχουν πολύ καλή αίσθηση,το winamp ανοίγει με

τα πάνω αριστερά media keys,fav δίπλα και σύνδεση usb.

Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι ότι οι συντομεύσεις του

keyboard δεν κλείνουν όταν πιέζεις ξανά το πλήκτρο.

post-1006-1416072134,2991_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν δεν το θες ντε και καλα μαυρο, κοιτα και το Access παλι της logitech.

εντελως επιπεδο πληκτρολογιο, ολα τα f προγραμματιζομενα, multimedia κουμπακια, e-mail, msn, webcam, τζαμπα πραμα, 3 ταληρα.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορουσα το natural της ms επειδη με το wristrest ητανε τα χερια μου πολυ ψηλα και ειχανε μια κλιση καπως \ ετσι, με το ultra-x ειναι λες και γραφεις παραληλλα με το γραφειο, ΠΟΛΥ λεπτο, ΠΟΛΥ επιπεδο, σε games εχω την ειδικη αναγκη αφου παιζω FPS αναποδα (since '99) στο δεξι χερι να ειναι προσβασιμα shift ctrl κ enter, το media keyboard ειχε αλλου για αλλου το control, μονο με τον δεικτη μπορουσα να το πατησω, το natural ητανε ακομα πιο καφρικο λογω του wristrest που δεν με αφηνε να φτασω αμεσα το enter ουτε με βολευε να ακουμπαω πανω του,

ασχετα απτο οτι οταν επαιζα ET σχεδον αυτοματα ακουμπουσα πανω του, τωρα δεν εχω δοκιμασει πολυ το ultra-x στα games, και δεν εχω βρει ακομα πως κανω bind τα κουμπια που λενε media email κλπ, αμα δεν εχεις προβληματα με wrist rest κ σαρεσει περισσοτερο το feel των κλασσικων keyboard, go ms keyboard :) αμα θες να το βγαζεις οπως γινεται στο media keyboard και τα θες πιο flat παρε το logitech media keyboard αλλα αμα γραφεις γρηγορα και αυτο το κανεις και τις ωρες κοινης ησηχιας, be warned :p

btw το wristrest συμφωνα με διαφορα health computing guides, ειναι για να ξεκουραζεισ τα χερια σου πανω οταν ΔΕΝ γραφεις, διαφορετικα πιο πολυ κακο παρα καλο κανουνε, απο τοτε που πηρα το media keyboard χειροτερεψε και το δεξι μου χερι απο πλευρας RSI,για να ειμαι ακριβης τωρα εχω αυτο το πρηξιμο και στα 2 χερια http://www.esreality.com/?a=post&id=809039 απλα το δεξι κανει περισσοτερη ωρα απτο αριστερο ενω το αριστερο αρχιζει να περναει απ'το σταδιο της κοκκινηλας σε αυτο του ΚΑΛΛΟΥ, και οταν επιτελους εβγαλα το wristrest ητανε καπως αργα, ειχα καλυτερη προσβαση αλλα τα δαχτυλα μου γινανε λιγοτερο ανθεκτικα σε γρηγορα FPS και τα ορθογραφικα πιο συχνα , just my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

Update : δεν αντεξα αλλο, γυρισα πισω στο natural (http://www.skroutz.gr/index.php?lang=GR&keyword=ms+natural+multimedia+&keyword_or=&limitfrom=&limitto=&page=), επαιξα ET να πουμε και το χερι μου γινοτανε κατακοκκινο + οτι δεν εφτανα το / που το εχω για use, το μονο προβλημα που εχει το natural περα απ'την κλιση τον χεριων μου οταν γραφω και δεν αιωρουνται απο πανω ειναι το enter Που δεν ειναι σε οσο κοντινη θεση θα επρεπε, οποτε σε Q3 style fps μαλλον θα κανω bind το δεξι κλικ για jump :p, επισης ειχα καλομαθει, caculator shortcut, messenger shortcut, outlook ... ( κ το logi media keyboard τα εχει αυτα εννοειται)

παντως sucks εντελως προπερσι δεν ειχα κανενα προβλημα με flat των 3-4 euro και οταν εγραφα τα χερια μου επαιρναν ΦΩΤΙΑ, για games δεν το συζητω μονο μια δυο φορες απτους πολλους συνδυασμους για τα voice commnads αισθανομουνα καποια ενοχληση :p life sux ...... :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.