Jump to content



suse 9.3


cafe_demek

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από cafe_demek

Μόλις έκανα τον έλεγχο με το MD5 δεν βρήκε σφάλμα στο cd.στο τέλος μετά τον έλεγχο αποθήκευσα ένα αρχείο .md5 αυτό που χρησιμεύει;

συγκρίνεις αυτό που σου έβγαλε με αυτό που έχει εκεί που το κατέβασες;)

( π.χ. το ntua αν δεις έχει md5 checksum στον κάθε φάκελο;) )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ... ρε Σωτήρη και γω που μπουτάρω κανονικά μόλς τελειώνει με το πρώτο σί ντ δε μου ζητάει το δεύτερο και κει σταματάω ,επίσης κατέβασα και την έκδοση DVD αλλά όταν το περνάω σε DVD σαν iso πάντα δεν φένονται πουθενά τ΄αρχεία... τι να φταίει άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα γιατί πρόκειται να ξανακατεβάσω τα suse 9.3 dvd iso eval 4.2 GB με ποιό download manager ? προτείνεις? το dap και το get right δεν κανουν δουλειά και από που προτείνεις να το κατεβάσω? site εννοώ....

Link to comment
Share on other sites

βασικά σε 10-15 μέρες λογικά θα βγει το 10, είναι ήδη rc1, οπότε καλύτερα να κατέβαζες αυτό.

εγώ κατεβάζω από δω:

ftp://ftp.ntua.gr/pub/linux/suse/i386/9.3/iso/

όταν είμαι σε win, χρησιμοποιώ το getright.

όταν το κατεβάσεις, κάνεις τεστ με ένα πρόγραμμα που κάνει md5 checksum και η τιμή που πρέπει να βγάλεις είναι αυτή που έχει αυτό το αρχείο:

ftp://ftp.ntua.gr/pub/linux/suse/i386/9.3/iso/MD5SUMS

(μιλάμε πάντα για το 9.3).

όταν λες δε φαίνονται τα αρχεία, εννοείς από win?

δεν bootέρνει?

έλεγξε το iso που έχεις κατεβάσει να δεις τι md5 βγάζει.

χρησιμοποίησε κάποιο πρόγραμμα από αυτά που βγάζει το google, όλα πάνω κάτω την ίδια δουλειά κάνουν:

]google

από κει και πέρα, δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς κάνεις λάθος στην εγκατάσταση, γενικά είναι πολύ απλή, αν ακολουθείς τα βήματα που λέει δε νομίζω να έχεις πρόβλημα;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.