Jump to content



ΕΠΕΙΓΟΝ: Βοήεθια! Σοβαρό πρόβλημα με forum...


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Καλησπέρα σας παιδιά, ελπίζω σε βοήθειά σας γιατί έχω φτάσει στο αμήν. Έχω φτιάξει το http://jconserv.net/pljband/index.php και δυστυχώς είμαι ο μόνος admin και αντιμετοπίζω ένα πολύ δύσκολο πρόβλημα.

Η ιστορία έχει ως εξής: Είχα προσθέσει κάμποσα styles (ή themes) και άρχισα να δοκιμάζω και να βγάζω όσα δεν μου άρεσαν μέχρι να καταλήξω σε κάποιο που μου άρεσε. Όμως μια στιγμή διέγραψα το τελευταίο που δοκίμαζα, και δλδ εκείνο που είχα εκείνη την ώρα (το Iris ή το Iris expanded). Οπότε τώρα, όποτε πάω να συνδεθώ μου πετάει error "phpBB : Critical Error - Could not get theme data for themes_id [127]" και δεν μπορώ να μπω με τπτ. Το θέμα είναι οτι όλοι οι υπόλοιποι μπαίνουν κανονικότατα καθώς ισχύει το default (Ti2000) αλλά δεν μπορώ να μπω εγώ και είμαι ο μόνος admin. Επίσης το ίδιο theme δυστυχώς χρησιμοποιεί παντού (ακόμα και στο administrative panel) και δεν μπορώ ούτε εκεί να μπω (δοκίμασα να φτιάξω link αλλά το ίδιο error).

Εγώ είμαι ο MakisH και έχω φτιάξει (κάπως αργά δυστυχώς) και τον "PLJ Band Administrator" ο οποίος παρά το τι δείχνει το όνομά του είναι απλό μέλος... Επίσης έφτιαξα άλλο ένα forum για να έχω εύκολα διάφορα links που πιθανόν να βοηθήσουν.

Καμιά ιδέα; Please!!!!

:(

Υ.Γ.: Μιλάμε πιθανότατα για phpBB 2.0.17 ή κάτι λίγο πιο πριν...

Link to comment
Share on other sites

ναι, μπορείς να βρεις κάποιον με όρεξη να στο χακέψει.

αλλά μπορεί να του μείνει συνήθεια μετά:p

στο server έχεις πρόσβαση? (να βλέπεις τα περιεχόμενα σαν αρχεία)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς. Είναι free το forum. Μωρέ αν ξέρεις κανένα αξιόπιστο χάκερ ρίξτον... (εκτώς αν είναι άραβας... :p)

Και βλέπω τώρα οτι για να έχεις support πρέπει να έχεις πληρώσει... :(

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

sorry μάκη

sotorouter:/# host www.jconserv.net

www.jconserv.net A 82.165.177.5

sotorouter:/# ssh 82.165.177.5

The authenticity of host '82.165.177.5 (82.165.177.5)' can't be established.

RSA key fingerprint is ****************************************.

Are you sure you want to continue connecting (yes/no)? yes

Warning: Permanently added '82.165.177.5' (RSA) to the list of known hosts.

Password:

Password:

Password:

root@82.165.177.5's password:

Permission denied, please try again.

root@82.165.177.5's password:

The authenticity of host '82.165.177.5 (82.165.177.5)' can't be established.

RSA key fingerprint is ******************************************.

Are you sure you want to continue connecting (yes/no)? yes

Warning: Permanently added '82.165.177.5' (RSA) to the list of known hosts.

Password:

Password:

Password:

root@82.165.177.5's password:

Permission denied, please try again.

root@82.165.177.5's password:

Permission denied, please try again.

root@82.165.177.5's password:

LOL

δοκίμασα 123 και 12345 αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτός ο κωδικός.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το thread είναι σε λάθος θέση.

Έπρεπε να είναι στο ''Παζάρι''-''Ζήτηση'':

''Νέος 20 ετών, εμφανίσιμος, με μουσικές ευαισθησίες, ιδιοκτήτης γνωστού site ζητά νέο / νέα ανάλογων προσόντων για δημιουργία σοβαρής σχέσης υπό την σκέπη του προαναφερθέντος γνωστού site.

Απαραίτητα προσόντα: Γνώσεις Hacking

:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Νομίζω ότι το thread είναι σε λάθος θέση.

Έπρεπε να είναι στο ''Παζάρι''-''Ζήτηση'':

''Νέος 20 ετών, εμφανίσιμος, με μουσικές ευαισθησίες, ιδιοκτήτης γνωστού site ζητά νέο / νέα ανάλογων προσόντων για δημιουργία σοβαρής σχέσης υπό την σκέπη του ως άνω γνωστού site.

Απαραίτητα προσόντα: Γνώσεις Hacking

:p

Ρε ούστ! 1. δεν είμαι 20 (είμαι 15), 2. Το site δεν είναι γνωστό (είναι πασίγνωστο :p ) Τα υπόλοιπα τα σκεφτόμαστε... :hehe:

Ωχου... Μου φαίνεται πως μόνη λύση είναι να το ξαναφτιάξω απ'την αρχή και αν γίνει αυτό θα γίνει σε άλλο server...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Ρε ούστ! 1. δεν είμαι 20 (είμαι 15), 2. Το site δεν είναι γνωστό (είναι πασίγνωστο :p ) Τα υπόλοιπα τα σκεφτόμαστε... :hehe:

Ωχου... Μου φαίνεται πως μόνη λύση είναι να το ξαναφτιάξω απ'την αρχή και αν γίνει αυτό θα γίνει σε άλλο server...

πάντως συνολικά είναι γύρω στα 40-50 post.

οπότε δεν είναι και πολύ δουλειά να φτιάξεις ένα account χρήστη και να τα κάνεις copy/paste σε ένα άλλο forum;)

α, είναι και νόμιμο επίσης;)

πάντως δεν ήξερα ότι ο Μίτζελος = Με το ίδιο μακό ήταν στους τερμίτες:p

μορφώθηκα και σήμερα:p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες, στην τελική μπορώ στο καινούριο forum που εχω φτιάξει να φτιάξω τους ίδιους χρήστες μόνος μου, τα e-mails τους νομίζω φαίνονται, να βάλω έναν απλό κωδικό στον καθένα και να τους τον δώσω ωστε να μπορούν να τον αλλάξουν και να postάρω στην αρχή τα ίδια ακριβώς που έχουν Postάρει και αυτοί. Μόνο η ημερομηνία θα αλλάξει και η διεύθυνση. Αλλά τώρα που το σκέφτομαι, οι πιο πολλοί μπαίνουν από το www.pljband.tk στο οποίο .tk μπορώ να αλλάξω νομίζω τον προορισμό του link. Αλλά και πάλι το προτιμώ σαν έσχατη λύση...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.