Jump to content



ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ?


g_0x

Recommended Posts

σκεφτομαι να αναβαθμιστω στα 64μπιτ.το μονο που λειπει ειναι η μητρικη ο επεξεργαστης κ ενα κουτακι αντε κ μια καρτα γραφικων.δε θελω να δοσω τα τρελα λεφτα ομως.σκληρο σατα κ μνημες εχω.τι προτεινεται να αγορασω?για επεξεργαστη λεω παντως εναν απλο 3000+.παει καλα για πουσαρισμα αυτος?μητρικη δε θελω SLI.καρτα γραφικων μια φτηνη κ καλη που να πουσαρετε αξιολογα?

Link to comment
Share on other sites

καιγομαι...κανα παιχνιδακι.λιγο βιντεο επεξεργασια το πιο βαρυ απολα.κ γενικα μλκς να περνα η ωρα.α γραφω που κ που λιγη μουσικουλα.απλα για πειραματισμο λεω αν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:

Ένας 3000 Venice (Banana Outside) θα ανέβει σίγουρα πολύ καλά και με πολύ καλές θερμοκρασίες, χωρίς αλλαγή ψύξης.

Μητρική αφού δε θες SLI δες την απλή Asus A8V Deluxe review

Για κάρτα προτείνω από φτηνές μια 6600 με τσιπάκια 2.0ns (η ASUS 6600TOP Extreme π.χ.) η οποία πιάνει άνετα μια 6600gt και την ξεπερνάει μάλιστα review

Aλλιώς μια απλή 6800 για να ανοίξεις τα εξτρα pipelines και να την ανεβάσεις λίγο πιο κάτω από 6800gt.

Για ΑΤΙ δε λέω γιατί με PCI-Express δεν έχω ασχοληθεί από πρώτο χέρι, μόνο έχω ακούσει-διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

ωραια.οποτε αρχιζω να ψαχνω για τον 3000+ και για τη gigabyte...thnx ρε παιδια.τωρα η 6600 κατι μου κανει γιατι νομιζω η τιμη της ειναι αρκετα τσιμπημενη για οτι μπορω να δοσω.

Link to comment
Share on other sites

λεω καμια 120...βασικα ειδα στο πλαισιο τωρα που ψαχνω την 5900.στα 100Ε.δεν ειναι μια καλη ιδεα?η 6200 κλοκαρονται καλα?κατι ειχα διαβασει οτι μπορεις να ξεκλειδωσεις αρκετα pipelines.σκεψου οτι τωρα ειμαι με μια 9550 κ ειμαι ευχαριστημενος, αντε να θελω κατι λιγο καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Mην πας σε σειρά 5xxx κατά τη γνώμη μου, καλύτερα μια μεταχειρισμένη 9800 παρά 5900. Για την 6200 πρέπει να σου κάτσει καλή (Asus πάλι νομίζω) για να ανέβει αλλά έχει άλλα προβληματάκια (στα χρώματα λόγω 64-bit δομής). Καλύτερα απλή 6600 και την ανεβάζεις σε ικανοποιητικά για τα λεφτά της ταχύτητα. Με 120 κάτι θα βρούμε, κάτσε να lookάρω.

Link to comment
Share on other sites

ειδα κ κατι περιεργο που μου κινησε τη περιεργεια.λετε να αξιζει μια 754 με εναν sempron64?τον ειδα στο πλαισιο τωρα που ψαχνω κ ειναι κ τζαμπα.κ 2600+ που αν εχει κανα καλο πυρηνα κ μαλλον θα εχει θα πηγενει σουπερ.οποτε φευγω κ απο το κοπο του να παρω και καινουρια καρτα γραφικων.

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβε ο FrOst είδα :)

Εγώ θα σου προτείνω τότε την άλλη:

ΜSI

Για τη GigaByte να πω ότι θα πρέπει πάση θυσία να αλλάξεις ψύξη αν πας για O/C.

Eπίσης FrOsT, αυτή η ΟΕΜ 6600 256 που έχει το e-shop ξέρεις τι είναι? Απλά NVidia ή καμιά μάρκα της πλάκας?

edit: εδώ είναι με τα ίδια λεφτά η 6600 της Gigabyte χωρίς Silentpipe: infoshop

(είναι και Θεσ/νίκη :) )

edit στο edit: Το Infoshop τρελάθηκε. Δες την

1) ΜSI <---Πραγματική ευκαιρία.

2) Gigabyte 256 <---1 ευρώ διαφορά από την 128(!!!) :o

Link to comment
Share on other sites

Το OEM έχει 1 χρόνο εγγύηση αντί για 3 και δεν αξίζει τα 117 (τα 256mb είναι άχρηστα)

Αρχική απάντηση από g_0x

λετε να αξιζει μια 754 με εναν sempron64?.

Όχι, εκτός και αν μόνο κριτήριο είναι η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

τη gigabyte δε τη βρηκε το λινκ.τεσπα.πανω κατω τα ιδια θα ειναι.λεω να τη πεσω για υπνω κ αυριο ερχομαι σαλονικη.καημενα λεφτακια μου στα πισια θα φυγετε παλι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.