Jump to content



Διακοπη Tellas


JohnnyX

Recommended Posts

Εχω Tellas ADSL και θελω να διακοψω τη συνδρομη (αόριστη).

Ποσο καιρο απο τη μερα αιτησης της διακοπης κανει να διακοπει ?

Με το θεμα τη προπληρωμης τι γινεται ? Εννοω σε καθε λογαριασμο προπληρωνεις τους 2 επομενους ...αν πχ η διακοπη γινει σε 15 μερες οι 2 μηνες που προπληρωσες τι γινονται ? Μηπως η διακοπη γινεται σε 2 μηνες για να καλυφθει το ποσο ? ,μηπως επιστρεφονται χρηματα :whistling ?

Link to comment
Share on other sites

1 μήνας περίπου.

μεγάλο μπέρδεμα με το λογαριασμό.

καλύτερα κόψτην αφού εξαντληθούν αυτά που έχεις πληρώσει.

θα σου έρθει εκκαθαριστικός στο τέλος.

η εταιρία που συνεργάζονται για τον έλεγχο των λογαριασμών είναι ελεεινή, ενώ πλήρωνα κανονικά με έπαιρναν τηλέφωνο πιέζοντάς με να πληρώσω το τελευταίο δίμηνο (ενώ το είχα προ-πληρώσει) και αναγκάστικα να βρω όλους τους λογαριασμούς από την αρχή για να καταλάβω τι παίζει, συννενοήθηκα με το τμήμα της τελλάς και τους ενημέρωσα. μεταξύ τους μάλλον δεν έχουν επικοινωνία, συννενοούνται μέσω των πελατών :TD:

πάρε κι ένα τηλεφωνάκι την τελλάς πάντως;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι και εγώ να την διακόψω, έχω την ίδια απορία σχετικά με το χρόνο που απαιτείται για την διακοπή.

Σε εμένα ο λογαριασμός λήγει στο μέσο του διμήνου που χρεώνει, άρα έχοντας πληρώσει το τρέχον δίμηνο αν τους καλέσω και ζητήσω να διακοπεί στο τέλος του διμήνου αυτού (15/9 για την ακρίβεια) θα μου χρεώσουν τίποτα άλλο? και αν δείξουν τέτοια διάθεση να το ανεχτώ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NaGR

Επειδή σκέφτομαι και εγώ να την διακόψω, έχω την ίδια απορία σχετικά με το χρόνο που απαιτείται για την διακοπή.

Σε εμένα ο λογαριασμός λήγει στο μέσο του διμήνου που χρεώνει, άρα έχοντας πληρώσει το τρέχον δίμηνο αν τους καλέσω και ζητήσω να διακοπεί στο τέλος του διμήνου αυτού (15/9 για την ακρίβεια) θα μου χρεώσουν τίποτα άλλο? και αν δείξουν τέτοια διάθεση να το ανεχτώ?

κάπου λέει ότι τους παίρνει λίγο χρόνο μέχρι να τη διακόψουνε (1 μήνα).

κάνε την αίτηση διακοπής και ρώτα τους.

το support της tellas είναι και πολύ καλό και πολύ εξυπηρετικό, η εξωτερική εταιρία που συνεργάζονται για τον έλεγχο απλήρωτων λογαριασμών είναι που δεν ξέρει τι της γίνεται;)

(δεν ήξερε πριν 1 χρόνο, τώρα μπορεί να έμαθε:))

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάτι μου λέει ότι θα σου τα φέρουν μια η άλλη. Παντώς το σίγουρο είναι ότι αυτοί δεν πρόκειται να σου φάνε λεφτα γιατί είναι λογιστικό το πρόβλημα σε αυτούς μετά. Οπότε πάρε ένα τηλέφωνο για επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.