Jump to content



Αξιζει το ipod shuffle??


SLN

Recommended Posts

Γλυκοκοιταω τωρα το συγκεκριμενο μαραφετι. Αξιζει το 512?? Απο οτι βλεπω ειναι σε ιδια τιμη με αλλα παρομοια... Καποια 512 εχουνε μικροτερη τιμη, καποια αλλα μεγαλυτερη...

Το θεμα ειναι τα παιρνει σαν mp3 τα κομματια γιατι κατι διαβαζα για αλλαγη σε aac με itunes και λοιπες βλακειες? Λειτουργει κανονικα σαν στικακι?? το βαζεις, του πετας τα τραγουδια, και αυτο κανει τα κουμαντα του?? Χωραει φανταζομαι και data κλπ???

Υπαρχει καμμια ιδιοτροπια???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Αντε ρε παιδια!!! Ας απαντησει καποιος!!!

10 λεπτα ειναι ανοικτο το θεμα και δεν απανταει κανεις??? ΕΛΕΟΣ!!!!!

Κατα διαολου το φορουμ.....

Θα αποχωρησω.................:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Aγριολεει φιλε. Αγορασε ο αδερφος μου το 1Gb.

Eχει αριστη ποιοτητα ηχου και γινεται φλασακι μνημης! (απο κατω εχει μια θυρα USB)

Σου δινουν μαζι και το CD που απο εκει κανεις update τα τραγουδια που εχεις βαλει σε μια λιστα και αμα θες οριζεις εσυ την σειρα με την οποια θα παιξουν τα τραγουδια η να τα κανει

να παιζουν ανακατεμενα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Αντε ρε παιδια!!! Ας απαντησει καποιος!!!

10 λεπτα ειναι ανοικτο το θεμα και δεν απανταει κανεις??? ΕΛΕΟΣ!!!!!

Κατα διαολου το φορουμ.....

Θα αποχωρησω.................:nuke:

Ασε ρε φιλε, σιγα μην καθομαι να σου απανταω τωρα, δεν εχω χρονο αλλωστε, ασε που δεν σε παω καθολου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω solid snake,

Δηλαδης χρειαζομαι cd που θα λειτουργει σαν ενα ειδος συνδεσης-επiκοινωνιας ipod-windows???

To λεω γιατι αν ειναι ετσι, θα πρεπει να κουβαλαω και το cd και σε οποιον αλλον υπολογιστη εχω σκοπο να συνδεσω το ipod???

drag and drop δηαλδη τα τραγουδια/files δεν παιζει??? το βλεπει κανονικα σαν removable drive χωρις cd, αλλα απλα δεν παιζει τα mp3 αν τα πεταξεις "ξερα" μεσα???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

ευχαριστω solid snake,

Δηλαδης χρειαζομαι cd που θα λειτουργει σαν ενα ειδος συνδεσης-επiκοινωνιας ipod-windows???

To λεω γιατι αν ειναι ετσι, θα πρεπει να κουβαλαω και το cd και σε οποιον αλλον υπολογιστη εχω σκοπο να συνδεσω το ipod???

drag and drop δηαλδη τα τραγουδια/files δεν παιζει??? το βλεπει κανονικα σαν removable drive χωρις cd, αλλα απλα δεν παιζει τα mp3 αν τα πεταξεις "ξερα" μεσα???

Μα φυσικα και οχι! Αν ηταν ετσι δεν θα το επερνε κανενας!!!

Το iPod το βλεπει καθε pc χωρις κανενα προβλημα. Ας πουμε οτι το cd ειναι για να οργανοσεις την λιστα με τα τραγουδια σου. Απλα λειτουργει και καιτι σαν napster που πλερονεις για να κατεβασεις.

Για παραδειγμα εγω που δεν εχω γρηγορη συνδεση (ακα 56αρα :( ) παω σε ενα net cafe και κατεβαζω τα πατς του wow με την μεθοδο drag n' drop.

Ολα απλα και ολα ωραια φιλε μου! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

σαν USB stick θεωρώ ότι προφανώς δεν θα θέλει drivers

για τα τραγούδια έχω την εντύπωση ότι πιθανόν να θέλει το itunes (aka CD που αναφέρει και το παληκάρι) για μεταφορά

Nαι το cd περιεχει το iTunes

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θα το έπαιρνα για το λόγο του (απ'ό,τι κατάλαβα) δεν έχει οθόνη. 1GB τραγούδια και να μην ξέρεις ποιό είναι αυτό που σου κολλάει εκείνη την ώρα; :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Εγώ πάντως δεν θα το έπαιρνα για το λόγο του (απ'ό,τι κατάλαβα) δεν έχει οθόνη. 1GB τραγούδια και να μην ξέρεις ποιό είναι αυτό που σου κολλάει εκείνη την ώρα; :p

Εκει ειναι η γλυκα ρε! Σε κραταει σε αγωνια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Εγώ πάντως δεν θα το έπαιρνα για το λόγο του (απ'ό,τι κατάλαβα) δεν έχει οθόνη. 1GB τραγούδια και να μην ξέρεις ποιό είναι αυτό που σου κολλάει εκείνη την ώρα; :p

Το θέμα δεν είναι αυτό αλλά το πως θα διαλέξεις να ακούσεις αυτό που θες εκείνη την ώρα.

Αρχική απάντηση από Solid Snake

Nαι το cd περιεχει το iTunes

’ρα τελικά δεν παίζουν τα mp3 με απλό drag n drop;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και το muvo της creative.Ειναι στην ιδια τιμη με το ipod shuffle και εχει πολλες

δυνατοτητες που δεν εχει το ipod οπως οθονη(το βασικοτερο), ραδιο,ενσωματομενο μικροφωνο,mp3 encoding απο cd player,radio recording.

To μειωνεκτημα ειναι οτι για να το συνδεσεις στον υπολογιστη πρεπει να εχεις μαζι σου το καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

αν είναι να πάρεις ένα στικάκι που να παίζει mp3, γιατί να πληρώσεις το όνομα apple? δεν τα χω δοκιμάσει, αλλά όταν λέμε ipod εννούμε το πράμα με το δίσκο. creative θά παιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Λες να ψηθω για το nano?? Πολλα τα 2 G ρε γμτ... Φυσικα και αξιζει τα 2Γιγα@200ευρω παρα τα 512@100ευρω αλλα τζαμπα λεφτα ρε γμτ...

Προσωπικα η οθονη δεν με νοιαζει... Ολες τις ραππιες τις ξερω απεξω οποτε τι να το κανω το "song info" :p

@ σωτο... Πιστεψε με δεν ειμαι απο αυτους που πληρωνουν το ονομα στο προιον. Απλα ειδα οτι δεν εχουν τραγικες διαφορες οποτε ειπα να το χτυπησω. Ακομα και το νεο ipod nano στα 200 ευρω δεν ειναι τρομερο πιασοκωλι??

αυτο με το creative το τσεκαρα... απλα ειδα ιδια σχεδον τιμη το apple και κινηθηκα προς εκει. Αυτο που ειναι αισθητα φτηνοτερο ειναι το MSI mega stick αλλα ειναι USB 1 και θα ξημερωνει μεχρι να γεμισει....

Link to comment
Share on other sites

[Δεν ξερω,ισως ειναι τυχαιο] Πηρε ενας φιλος μου ενα της Creative 1gb με 140 -150 απο το e-shop,του εχει χαλασει εδω και 1 μηνα + και δεν το εχει παρει ακομα απο RMA....:TD: [/Δεν ξερω,ισως ειναι τυχαιο]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Λες να ψηθω για το nano?? Πολλα τα 2 G ρε γμτ... Φυσικα και αξιζει τα 2Γιγα@200ευρω παρα τα 512@100ευρω αλλα τζαμπα λεφτα ρε γμτ...

Προσωπικα η οθονη δεν με νοιαζει... Ολες τις ραππιες τις ξερω απεξω οποτε τι να το κανω το "song info" :p

αν δεν έχεις πρόβλημα με το μέγεθος, μπορείς με 200+ να πάρεις της creative με τα 20giga να ακούς ό,τι αραπιά υπάρχει, από bambacha μέχρι βαμμένο μαύρο eminem.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 14:39]

Είσαι σίγουρος για το shuffle;

Κάποιο link;

Ετσι διαβασα.Το nano αν το δεις ειναι κατι αναμεσα σε suffle και mini. Εχει μνημη,οχι σκληρο(αρα μεγαλυτερη ταχυτητα-ασφαλεια-μικροτερη καταναλωση,αλλα και μικροτερο χωρο) απο την αλλη εχει και εγχρωμη οθονη σε μικρο μεγεθος και μετρια προς υψηλη τιμη.

http://www.apple.com/ipodnano/

Φυσικα οποιος εχει 200 καλυτερα να μαζεψει 250 για να παρει το 4αρι οχι το 2αρι.

Επισης μου ειπαν οτι το πλαισιο ξεστοκαρει τα 4giga mini και τα χρεωνει 150 ευρω απο 215. Δεν μπορεσα να το επιβεβαιωσω ομως

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.