Jump to content



Μεγάλο πρόβλημα με coolermaster 850


mauros

Recommended Posts

Είμαι έτοιμος να φέρω παπά, τα έχω παίξει τον τελευταίο μήνα...

Αφού άλλαξα μέχρι και τον τρόπο που βουρτσίζω τα δόντια μου, είπα να δώ τι κάνει και το τροφοδοτικό.

Τι είδα :

Α)Μητρική να παίρνει για λίγο ρεύμα και να σβήνει.

Όταν όμως είχα συνδέσει πάνω στο τροφοδοτικό μονο την μητρική να δουλεύει κανονικά.

Β)Το τροφοδοτικό μόνο του,βραχυκυκλώνοντας το 24πινο, να δουλεύει και όλες οι τάσεις σε όλα τα καλώδια αλλά και το 24πινο να είναι μια χαρά.

Μόλις συνδέσω πάνω ακόμα και fan να σβήνει

Γ)Με ip35 pro κατ'εξαίρεση να δουλεύουν όλα ρολόι

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?:hut011:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου το κάνει και μένα κατά καιρούς (μπορεί να μην ισχύει βέβαια) κούνησε λίγο το 24 πινο και μετά δες αν ανάβει. Σε μένα πήρε μπρος κανονικά, λες και δεν έκανε καλή επαφή.

Το είδα τόσο σε asus, όσο και σε gigabyte μητρικές.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκιμάστηκε με άλλο τροφοδοτικό και δουλεύει το σύστημα (Χίλια ευχαριστώ Αντρέα!!)

Οπότε το coolermaster μας άφησε χρόνους...Δεν μπορώ να καταλάβω τι το έπιασε και μάλιστα ήταν και το τελευταίο που είχα στο μυαλό μου.Πολύ καλό τροφοδοτικό.

Άμα καταφέρω να βρω την απόδειξη θα περάσει απο εγγύηση,διαφορετικά θα σας δείξω το εσωτερικό του :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα αναβιώσει ο θρύλος περι dfi και καμμένου θερμοσίφωνα.....

Δεν θα το πιστεψετε αλλα γύρισα σπίτι και βρήκα την συσκευή του τηλεφώνου χωρίς ρεύμα...πρέπει να κάηκε

:058::tier016:

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρε τώρα,εντάξει θα είναι τα ρεύματα της οικοδομής :p

Θα μου φέρεις το τροφοδοτικό σου σήμερα στον καφέ,έτσι δεν είναι?Για καμμιά βδομάδα το θέλω και μετά θα στο επιστρέψω. (ΛΟΛ)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.