Jump to content



Αποδοση με διπλη οθονη?


morfeas-dsl-

Recommended Posts

Καλησπερα. Υπαρχει καποιος που να χρησιμοποιει δυο οθονες?

Εχω μια 17αρα eizo tft και θελω να παρω μια μεγαλυτερη αλλα τη λυπαμαι να τη δωσω. Σκεφτομαι να την κρατησω και να προσθεσω αλλη μια αλλα δεν ξερω ποσο θα πεσει η αποδοση σε παιχνιδια αν πχ παιζω cs στη μια και μιλαω irc στην αλλη.

Αν ξερει καποιος ας απαντησει

Το μηχανημα ειναι 3500+, με 6800 ultra και 1 giga ocz

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να έχεις συνδεμένες δύο οθόνες...Aπλώς πριν απόρησα για το πως μπορείς να κάνει δύο πράγματα ταυτόχρονα:D Καταρχήν πρέπει η κάρτα γραφικών σου να υποστηρίζει αυτήν την λειτουργεία (έτσι νομίζω τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Α τωρα καταλαβα πως το ειπες!

Οχι στο παραδειγμα που ειπα εννοουσα πχ να παιζω καποια πιστα,να χανω και αντι να περιμενω το ποτε θα ξαναπαιξω να γυριζω στην αλλη οθονη για να γραφω στο irc. Ολα αυτα θα γινονται χωρις να πρεπει να βγω windows για λιγο και να μην ξερω ποτε θα ξαναρχισω

Link to comment
Share on other sites

με την καμια δεν γινετε αυτο πουλες ( απ οσο ξερω)

το μονο που γινετε ειναι η να εχει κλονος δηλαδη οτι διχνι η μια να το διχνει και η αλλη

η να ειναι η μια συνεχεια τις αλλης σαν wide screen (και καθετα αν θες) με αποτελεσμα να εχεις μεγαλητερο descktop και να μηραζεις την δουλια καλητερα

αλλα

σε games αν δεν γινοντε full screen τοτε μαλλον θα καταφερεις αυτο που θες

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται άνετα αυτό που λέει, βάζοντας το παιχνίδι σε παράθυρο αντί για full screen. To έχω δοκιμάσει και με παιχνίδι και με ταινία. Από απόδοση δεν ξέρω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Iannis

Εκτός και αν πάρεις Maxtor καρτα που υποστηρίζει 2 οθονες

Πολυ εντυπωσιακο αλλα νομιζω ειναι μη ρεαλιστικη σαν προταση για καποιον gamer :<

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Iannis

Εκτός και αν πάρεις Maxtor καρτα που υποστηρίζει 2 οθονες

Εεεε... Matrox ίσως; :whistling Πάντως δεν είναι μόνο οι matrox που υποστηρίζουν 2 οθόνες. Οι matrox βασικά έχουν το οτι υποστηρίζουν τρεις. 2 οθόνες υποστηρίζουν άπειρες υλοποιήσεις άπειρων κατασκευαστών πλέον...

Όσο για τη βάση... Έτσι απο περιέργεια που είχα δει μια φορά οι βάσεις πέφτουν λίιιιγο ακριβές... Γύρω στα 200 αν θυμάμαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl- [28-09-2005 13:45]

Α τωρα καταλαβα πως το ειπες!

Οχι στο παραδειγμα που ειπα εννοουσα πχ να παιζω καποια πιστα,να χανω και αντι να περιμενω το ποτε θα ξαναπαιξω να γυριζω στην αλλη οθονη για να γραφω στο irc. Ολα αυτα θα γινονται χωρις να πρεπει να βγω windows για λιγο και να μην ξερω ποτε θα ξαναρχισω

μα καλά και οι δύο οθόνες δεν θα δεόχνουν το ίδιο πράγμα...:nothing:

Καλύτερα να πάρεις μια καλή οθόνη και μια καλή κάρτα γραφικών και όταν χάνεις να ελαχιστοποιείς το Cs και να γράφεις στο irc, και μετά πάλι πίσω.:p Έτσι έκανα και γω, και έτσι απ'ότι ξέρω κάνουν όλοι! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.