Jump to content



Θα ήθελα την γνώμη σας


atzir

Recommended Posts

Μετά από αρκετό διάστημα που έχω αυτό το μηχάνημα που φαίνεται στο τέλος του μηνήματος μου αποφάσισα να ανεβάσω λίγο τις επιδόσεις του περίπου 15%, χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο μόνο από το προγραμματάκι που έχει η μητρική. Το μόνο που έχω αλλάξει από την αρχή είναι το σύστημα ψύξης τoυ επεξεργαστή με ένα Gigabyte_3D λόγο θορύβου.

Εσείς που ασχολείστε περισσότερο και συστηματικά με το overclocking πως το βλέπετε είναι σε ασφαλή επίπεδα?.

Την καταπόνηση που δέχεται ο επεξεργαστής με αυτό που παίρνω αξίζει τον κόπο?.

FSB:920.00

MHz:3687.27

TUNING:230 MHz

CPU Volts:1.4120

CPU Temp.:42C

MEMORY Volts:1.8

PCIE Volts:1.5

SYSTEM Temp.:37C

Να σημειώσω ότι με το παιγνίδι underground 2 η θερμοκρασία της μητρικής φθάνει τους 60 oC με τον ανεμηστήρα του cooler στο full των στροφών.

[MW XP Pro SP2_Intel Pentium 4 540, 3200 MHz_Asus P5GD2, Intel Grantsdale i915P_1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)_nVIDIA GF 6600 PCI-E (256)_SONY SDM-HS74 DVI-D_WDC WD1200JD-22HBB0,WD1200JD-00GBB0,WDC WD800JD-00JNA0_NEC DVD_RW ND-3520A_ASUS DVD-E616P2_ Marvell Yukon 88E8053 PCI-E Gbit Ethernet Controller_VIA OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller_PCI SoftV92 Modem_HP 7400_HP ScanJet 5300C/5370_Pinnacle PCTV_LGTCH Cordless RumblePad 2 USB_Avast home]

Εύχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

αν και εφόσον η θερμοκρασίες σου ειναι μεσα στο παιχνιδι μεχρι 60 εισαι καλά.

παραπάνω επειδή 8α δωσει και ρευμα δεν νομιζω να μπορεσεις να τον κρατησεις σε αξιοπρεπεις και ταυτοχρονα ασφαλεις θερμοκρασίες χωρίς υδρόψυξη.

εισαι καλα. καλόθα ήταν να μην το ανεβάσεις άλλο πολύ. αν και νομίζω ότι στα 3,8 φτάνεις άνετα.

Link to comment
Share on other sites

To system temp ή το cpu temp φτανει τους 60? Γιατι αν ειναι το system temp τοτε παει να πει οτι το κουτι σου θελει καλυτερη κυκλοφορια αερα. Αν ομως μιλαμε για τον επεξεργαστη ειναι μια λογικη τιμη για full load σε Pentium 4.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.