Jump to content



Τοποθετηση αντλιας


pug_f_e

Recommended Posts

πρωτα κοψε ισια το λαστηχο

μετα ζεστανε λιγο νερο

βαλε την ακρη για λιγο μεσα μεχρι να μαλακοσει και μετα βαλτο στην αντλια η στα ρακορ μετα δεματικα η σφυκτηρες και εισαι ετοιμος.:D

λολ

Η ποιο απλα μπορεις τον ζεστάνεις με εναν αναπτηρα χωρις να το καψεις βεβαια.

Οχι δεν εχει προβλημα σκισίματος.

Θα χρειαστεί να βάλεις δεματικο ομως..για να μην τρεχει..:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

SOS!!

Παιδια τα συνδεσα ολα μια χαρα, εβαλα νερο, το κουνησα(εβγαλε μπουρμπυληθρες), συμπληρωσα νερο και βαζω την αντλια να δουλεψει...

δουλευει, τραβαει νερο, συμπληρωνω και τωρα (που εχουν μεινει μονο καποια κενα σημεια στους σωληνες) βαζω την αντλια, ακουγεται να δουλευει ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΕΡΟΟΟ ΔΕ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ !!

ΤΙ ΕΓΙΝΕ??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται επειδή δεν μπορεί να τραβήξει η αντλία, επειδή δεν έχει φτεροτή? Κάτι τέτοιο έχω διαβάσει πολλές φορές, ότι η αντλία σπρώχνει δεν τραβάει νερό.

Και λοιπόν εγώ ρωτά με εμένα πως έγιναν όλα μια χαρά?

Συνδεσμολογία:

Αντλία>Μπλοκ>Ψυγείο>Τανκ>Αντλία

Link to comment
Share on other sites

ε βλεπω οτι τα κενα κομματια δε γεμιζουν..

δε γινεται ανακυκλωση..

η αντλια πως ξερω αν εχει νερο μεσα της?

παντως το σωληνακι που εχω μεταξυ της εισοδου της και το το ψυγειο εχει νερο, αλλα ειναι οριζοντιο βεβαια...

δοκιμασα να πλαγιασω το κουτι και να το δουλεψω και ετσι.Τα ιδια..

Link to comment
Share on other sites

το κουναω, δειχνει καποιες μπουρμπουληθρες ακομα να φευγουν αλλα ξαναεπιστρεφουν... λολ

κατι πηγε να κανει.. και μετα παλι στασιμα μενουν τα νερα..

Σε τι ταχυτητα πρεπει να ειναι η αντλια??

Link to comment
Share on other sites

Γέμισε το τανκ μέχρι επάνω και κλείστο, βάλε την αντλία να δουλεύει στο τέρμα και κούνα λίγο έντονα και απότομα το κουτί σου.

Μπορεί να χρειαστεί να το γυρίσεις και εντελώς στο πλάι.

Αν μπορείς ανέβασε και καμιά φωτό.

Link to comment
Share on other sites

οριστε...δεξια που δε φαινεται...εχω μετα το μπλοκ της καρτας γραφικων να πηγαινει στην εισοδο του τανκ.απο την εξοδο του τανκ στο ψυγειο και την αλλη εξοδο του ψυγειου στην εισοδο της swiftech

koa35ykrrmcltw1rbdqr.jpg

Αν περναει νερο μεσα απο την αντλια ο ηχος που κανει ειναι πιο "μαλακος"πιο "γλυκος".

Οταν δεν εχει αερα ειναι "μηχανικος" "ξερος".

ναι αυτο το παρατηρησα..οταν δεν ειχε πολυ νερο εκανε πολυ φασαρια..

μετα σχεδον αθορυβη..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οταν δουλευει η αντλια, το κενο ειναι στον σωληνα αυτον που παει απο την εξοδο του μπλοκ του επεξεργαστη στην εισοδο της καρτας..

εεεε δε βγαινει με τιποτα, οτι και να το κανω, οπως και να το γυρισω.

εχει αρχισει και με εκνευριζει..

Link to comment
Share on other sites

βγάλε το σωλήνα έτσι όπως τον έχεις βάλει εκτός οτι δεν χρειάζεται τόσο μεγάλος ο αέρας έχει μείνει πάνω από όλη τη λούπα για αυτό δεν φεύγει τράβα των προς τα κάτω να είναι κάτω από το ύψος του της στάθμης του τανκ και θα φύγει

και το τανκ γέμισέ το κιάλο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι λογικό προς τα εκεί πάει και μετά πάει στο tank. Θα δεις μπουρμπουλίθρες και τη στάθμη ότι έπεσε. Μετά συμπληρώνεις πάλι νερό και συνεχίζεις. Μεγάλη σημασία έχει να γεμήσεις καλά το ψυγείο με νερό, έχοντάς το λίγο γυρτό στην αρχή ώστε να φεύγει ο αέρας.

Κόψε το σωλήνα που πάει στη είσοδο του CPU, ώστε να μην πηγαίνει πιο ψηλά από το Tank. Από ότι βλέπω σε παίρνει, δεν θα τσακίσει.

Edit: Με πρόλαβες Vato.

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχην ευχαριστω για τη "συμαπαρασταση" και τις γρηγορες απαντησεις...

λοιπον το εκανα,χωρις να χρειαστουν κοψιμο οι σωληνες.. ΑΛΛΑ στην αντλια ακουγεται αρκετα( κατα τη γνωμη μου) το νερο που κυλαει...

υπηρξαν και φασεις, τοση ωρα που τη δουλευα, που ηταν αθπρυβη σχεδον

Υ.Γ.1 τωρα το εχω στην ταχυτητα 2

Υ.Γ.2 ανυπομονω να κανω μετρησεις με coretemp

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.