Jump to content



Πόσο γρήγορο είναι το mouse σας??


vdeseris

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Με την χρήση ενός MS IntelliMouse PS/2 που έχω, το προγραμματάκι με τσεκαρισμένο το κουτάκι και με ατσεκάριστο μου έλεγε 100Hz, βρήκα όμως το παρακάτω παράθυρο στο Control Panel/Device Manager/Mice and others pointing devices/PS/2 Compatible Mouse, το οποίο από 100 το έβαλα 200 και τώρα έχω 200Hz(Sample rate) στο πρόγραμματάκι :)

post-419-1416072272,7661_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το δοκίμασα και σε USB 2.0 βγάζει 124 από 80 στη PS/2 που το είχα.

Με την χρήση ενός MS IntelliMouse PS/2 που έχω, το προγραμματάκι με τσεκαρισμένο το κουτάκι και με ατσεκάριστο μου έλεγε 100Hz, βρήκα όμως το παρακάτω παράθυρο στο Control Panel/Device Manager/Mice and others pointing devices/PS/2 Compatible Mouse, το οποίο από 100 το έβαλα 200 και τώρα έχω 200Hz(Sample rate) στο πρόγραμματάκι

Πριν στην PS/2 που το είχα μου τις εμφάνιζε τις επιλογές αλλά ότι και να έβαζα και 80 και 100 και 200 μου έβγαζε πάντα 80.

Τώρα στη USB 2.0 δεν μου τις εμφανίζει τις επιλογές.

’ντε τώρα που κάναμε overclocking και στο mouse, να τρέξουμε κανα 3DMark να δούμε πόσο παραπάνω βγάζουμε!!:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

:tw::tomato:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kάτι άλλο ρε παίδες, απο όταν έβαλα 19ρα οθόνη η ταχύτητα που κινείται το βελάκι παρόλο που το έχω στο τέρμα στις ρυθμίσεις, δεν με καλύπτει. Θέλω να πάει πιο γρήγορα, υπάρχει τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εχει φτασει 1170 με τικαρισμενο το show και γυρω στα 970 με ξετικαρισμενο...

Αλλα πιστευω οτι αν το δουλεψω λιγο ακομα μπορει να φτασω και τον darkCount,

αφου και στο δικο μου λεει οτι θελει.... :p

Το mouse ειναι: Microsoft Wheel Mouse Optical

PER.575576.jpg

Αυτο το σετακι εχω, αλλα σε μαυρο (γι'αυτο παει κομματια). :tomato:

Να και ενα PrtScn με ενα πιο μετριο αποτελεσμα...

post-1886-1416072331,4607_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.