Jump to content



Format,βοηθεια!


thrasher

Recommended Posts

Περίεργο που σου ζητάει κάτι τέτοιο... Τέσπα, ρίξε μέσα στο DVD το cd της κάρτας ήχου (πιθανότατα αυτό θέλει απ'ό,τι κατάλαβα) και ακολούθα τις οδηγίες...

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι εγινε;Αυτο δεν ειναι φορματ.Ειναι ακριβως ιδιο με αυτο που ηταν πριν.Να τονισω οτι ειχα πατησει αναβαθμηση οχι εγκατασταση των windows.Πρεπει να πατισω εγκατασταση;

Εκανα εγκατασταση αλλα μου λεει οτι σε αυτον τον δισκο υπαρχει αλλο λογισμικο.Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

1. Καταρχάς ένα edit και να μαζέψεις τα posts σε ένα...

2. Εσύ τι ακριβώς θες να κάνεις, για να καταλάβω...

ΥΓ: Τώρα βγαίνω οπότε ας απαντήσει κάποιος άλλο στο παιδί... :p

Link to comment
Share on other sites

Βάλε first boot device το dvd-rom.

Βάλε το δισκάκι με τα Windows μέσα και κάνε επανεκκίνηση. Μετά κάνε ότι σου λέει Σου κάνει δύο ερωτήσεις σε απλά Αγγλικά και συνεχίζει μόνο του. Αν κάτι ποιο συγκεκριμένο ρώτα με ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις τι εχει γινει τωρα.Ειχα κανει μια προσπαθεια εγκαταστασης και οταν ανοιγω τον υπολογιστη μου βαζει να διαλεξω αναμεσα σε xp professional και xp professional setup.Μπορεις να μου πεις πως θα το σβησω αυτο;Μετα θα συνεχισω με αυτα που μου ειπες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να φτάσει ο υπολογιστής σε αυτό το σημείο. Εκεί που διαβάζει την μνήμη ακόμα πάτα το dell. Tην επιλογή αυτη που σου ζητάει δεν πρόκειται να την ξαναδεις μόλις βάλεις το δισκάκι και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει εκανα αυτα που μου ειπες.Τωρα μπαινει κατευθειαν στην εγκατασταση.Ημαστε σε σωστο δρομο;

Α!Τελειωσε αυτo και μου εχει 3 επιλογες.

1.Για να εγκαταστησεται τα windows τωρα,πατηστε enter.

2.Για να επιδιορθωσεται τα windows..............κονσολα αποκαταστασης........

3.Για να κλεισετε.................F3

Τι παταω;

Link to comment
Share on other sites

Mα σου ειπε ακριβως τι να κανεις..τι αλλο θες?Ξεκιναει η εγκατασταση..διαλεγεις να κανεις καινουρια..μετα να κανεις format (ΟΧΙ quick format) και μολις τελειωσει συνεχιζει η εγκατασταση των windows!Aυτα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι είσαι καλά θα φτάσει σε ένα σημείο που θα σου γράφει πάντα έντερ για εγκατάσταση των win πατάς enter και σου βγάζει την κατάσταση του σκληρού (partition) κτλ αν είναι χωρισμένος τότε πατάς το d και μετά τοL για να διαγράψεις το c:

edit

Στη συνέχεια έχοντας μαρκάρει το c πατάς enter και επιλέγεις γρήγορο ή αργό format ntfs και enter

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7

Mα σου ειπε ακριβως τι να κανεις..τι αλλο θες?Ξεκιναει η εγκατασταση..διαλεγεις να κανεις καινουρια..μετα να κανεις format (ΟΧΙ quick format) και μολις τελειωσει συνεχιζει η εγκατασταση των windows!Aυτα..

Οταν λες καινουργια εννοεις ‘Για να συνεχισετε την επιλεγμενη εγκατασταση το windows....

Πατησα μετα απο αυτο esc και μου εβγαλα αυτα για τον σκληρο.Παταω enter και μου λεει οτι επελεξα ενα διαμερισμα οπου υπαρχει ηδη ενα λογισμικο.Να πατησω συνεχεια;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.