Jump to content



Προβλημα με εγγραφες audio cd


jara

Recommended Posts

Γεια χαρά!

τον τελευταίο καιρό παίζω μουσική(dj) σε ένα μαγαζί. Έχω γράψει γύρο στα 200 cd.

τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει πρόβλημα σε ορισμένα cd.

Προχθές έγραψα 10 cd και τα 2 "πήδαγαν".

το έψαξα και είναι θέμα εγγραφης.

τα cd είναι taiyo yuden professional gold ultra.

γράφω στα 8x με nero 7 ultra.

το dvd-r μου είναι το nec 3520 με firmware 3.06.

πριν 2 βδομάδες αναβάθμισα το firmware του nec...

μήπως φταίει το νέο firmware κάτι άλλο?

Πριν ένα μηνα έγγραφα με το παλιό firmware σε tayo (τα printable από eshop.gr) και

δεν είχα κανένα πρόβλημα!

ευχάριστο για την βοήθεια!

__________________

P4 2.4Ghz,512 ddr 2700 Ram, 1*80gb maxtor,1*120gb Western Digital,1*200gb seagate,geforce mx 440 64mb,teac dvd player,nec 3520 dvd-r,creative audigy 2 platinum pro on kx drivers,hitachi cm621f crt.

Win XP Pro EN.

1 Vestax PDX-2000 BLK LTD,Vestax pmc 05 pro 2,jb systems q-30,jb systems 4 ch mixer,boss sp-303,M-audio keystation 49e. :hi:

Link to comment
Share on other sites

τρέξε κάποιο c1/c2 test (έχει και το nero cd/dvd speed) στα δισκάκια που γράφεις τώρα και στα παλιότερα, να δεις ποια γράφει καλύτερα το recorder σου (αν είναι εκεί το πρόβλημα).

Link to comment
Share on other sites

ορίστε ένα νέο scan(απίστευτο!):

http://img387.imageshack.us/my.php?image=necdvdrwnd3520aw3tdk8xpradusdi4.jpg

είναι γραμμένο audio cd σε tdk με ταχύτητα 8x.

Χρησιμοποίησα το disc juggler τις padus και όπως φαίνεται τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά!

πριν χρησιμοποιούσα το nero 7.012

__________________

P4 2.4Ghz,512 ddr 2700 Ram, 1*80gb maxtor,1*120gb Western Digital,1*200gb seagate,geforce mx 440 64mb,teac dvd player,nec 3520 dvd-r,creative audigy 2 platinum pro on kx drivers,hitachi cm621f crt.

Win XP Pro EN.

1 Vestax PDX-2000 BLK LTD,Vestax pmc 05 pro 2,jb systems q-30,jb systems 4 ch mixer,boss sp-303,M-audio keystation 49e.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.