Jump to content



DH101 watercooled:D


yiancar

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά ήρθε και η σειρά μου να κάνω το πρώτο μου modding :)

Tο θύμα μου , το media case της Thermaltake VF7001BNS DH101 . Σε αυτήν θα γίνουν μερικά μικρο βαψιματα καθώς και θα εγκατασταθεί watercooling.

Μερικές φωτογραφίες από το πως είναι το case τώρα και ακολουθούν τα υλικά για το watercooling . Όποιες αλλαγές η παρατήρησης feel free το commend :)

[ATTACH]4762[/ATTACH]

[ATTACH]4763[/ATTACH]

[ATTACH]4764[/ATTACH]

[ATTACH]4765[/ATTACH]

[ATTACH]4766[/ATTACH]

W/c Parts:D

Ψυγείο: Black ICE Radiator GT Stealth 240 - lite (χωράει ακριβώς εκεί που το θέλω,στο κάτω μέρος της μητρικής δηλαδή) With grill:http://www.aquatuning.de/product_info.php/info/p850_faceplate-Dual--240--Stripes-Black.html

Pump:Laing DDC-Pump 12V DDC-1T (Swiftech MCP350) Retail

Block: Swiftech Apogee GT

Fittings : 2 γωνιακά για το block και 2 κανονικά για το ψυγείο , όλα 3/8:)

Reservoir : δεν έχει , ένα απλό t fitting και τελειώσαμε :)

Τώρα περιμένω το sleeving από το eshop και για να μην πεθάνω από την βαρεμάρα έκανα μερικά ψιλoβαψίματα:

PICT0732.JPG

Κάρτα wifi βαμμένη

PICT0733.JPG

Κενά pci slots βαμμένα

PICT0734.JPG

Και τέλος slot μητρικής βαμμένο

Stay tuned :D

post-567-1414343239,8903_thumb.jpg

post-567-1414343239,9348_thumb.jpg

post-567-1414343239,9685_thumb.jpg

post-567-1414343240,0022_thumb.jpg

post-567-1414343240,0368_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

watercooling staff here:)

[ATTACH]4904[/ATTACH]

Black ICE Radiator GT Stealth 240

[ATTACH]4905[/ATTACH]

Fittings:)

[ATTACH]4906[/ATTACH]

Laing DDC-Pump 12V DDC-1T

Τώρα πέστε και καμια εισήγηση για block:) Αλλα το πρόβλημα είναι να μπαίνουνε 90 μοιρών fittings

post-567-1414343251,2619_thumb.jpg

post-567-1414343251,3045_thumb.jpg

post-567-1414343251,3372_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Apogee που λες πιο πανω δεν κάνει? Αν δεν είναι πολύ ψηλά τα ρακόρ του πιστεύω σε παίρνει λόγω ύψους του κουτιού να λυγίσεις τους σωλήνες. Στην τελική βάζες και μερικά δεματικά για να μην τσακίσουν.

Αν τελικά δε βρείς μπλόκ που να σου κάνει, βάλε 2 πλαστικές γωνίες μετα την είσοδο/έξοδο για να φέρεις τους σωλήνες εκεί που θες. Οπτικά δεν είναι οτι πιο όμορφο αλλά δε θα το βλέπεις και κάθε μέρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε καλο αλλα πολυς μπελας.δηλαδη μονο για την εμπειρια.οπτικα ομως μετραει αλλα αν ηταν να κουραστω τοσο μεχρι να τα περασω καλυτερα να με πληρωνες δηλαδη :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν καταλαβαινω γιατι τα κανετε ετσι. Βλεπω και τους αλλους στο xs.... Η εννοια του sleevαρισματος ειναι να κανεις τα πολλα καλωδια να φαινονται ενα ομοιομορφο. Εσεις κανετε το αναποδο !

Περι ορεξεως βεβαια...!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν καταλαβαινω γιατι τα κανετε ετσι. Βλεπω και τους αλλους στο xs.... Η εννοια του sleevαρισματος ειναι να κανεις τα πολλα καλωδια να φαινονται ενα ομοιομορφο. Εσεις κανετε το αναποδο !

Περι ορεξεως βεβαια...!

Do u know "lezanta"? :p

Είναι πιο μουράτο έτσι ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι μαύρα και δεν είναι πολύχρωμα.. αυτό είναι καλό στο μάτι

Αλλα αν δεν τα πιάσεις με ταιραπ.. θα πάει χαράμι η δουλειά που έκανες.

Θέλω να σε δω στα δύσκολα..:D

Link to comment
Share on other sites

κοίτα αυτά είναι περί ορέξεως πως είπες :) εμενα μου αρέσει έτσι πρισοτερο από πριν + ότι λυγίζει καλύτερα το 24 pin ;)

φυσικά η φωτογραφίες δεν είναι και η the best γιατί η camera που έχω τώρα είναι gtp αλλα θα τις ξαναβγάλω όταν μου φέρι ο πατριός μου την nikon του ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.