Jump to content



Επιθεση ειναι η να ηρεμήσω?


jon

Recommended Posts

22/11/2005 8:45:34 μμ Your computer has been attacked from ppp8-adsl01-21.the.forthnet.gr. Attack - Lovesan. The attack has been successfully repulsed.

22/11/2005 10:06:15 μμ Your computer has been attacked from ppp8-adsl01-21.the.forthnet.gr. Attack - Lovesan. The attack has been successfully repulsed.

22/11/2005 10:32:43 μμ Your computer has been attacked from usr03.ath.forthnet.gr. Attack - Lovesan. The attack has been successfully repulsed.

22/11/2005 10:43:09 μμ Your computer has been attacked from ppp8-adsl01-62.the.forthnet.gr. Attack - Lovesan. The attack has been successfully repulsed.

Να χαλαρωσω η να παρω ποιο δραστηκα μετρα?

Εχει κανα δυο μερες που μου το κανει!!!

Βασικα αν θελει καποιος του δινω και τα IP!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από τακης [Σήμερα, στις 21:53]

Κι ομως ναι....καποιος σου "επιτιθεται",η γνωστη εταιρια huckers "The Forthnet":devil: Χαλαρωσε πλακιτσα κανω.Ο provider σου ειναι :T:

sorry,sorry:o μ@@@@@α μου.sotiris μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος?
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το βγάζει μόλις συνδεθώ (κι εγώ Forthnet έχω)... Δε νομίζω ότι είναι κάτι ανησυχητικό... Δηλαδή και πριν που δεν είχα το Kaspersky Anti-Hacker θα πρέπει να δεχόμουν αυτές τις επιθέσεις... Όμως δε γινόταν τίποτα απολύτως... Μια χαρά ήταν ο υπολογιστής!

Link to comment
Share on other sites

εχμ λογικα αυτα ειναι 'επιθεσεις' απο τον provider σας οπως ειπε και ο τακης. Λογικα ειναι καποια 'πακετα' που στελνει ο provider για να 'ελεγχει' τη συνδεση σου . Δεν ειναι ανησυχητικο. Μπορεις βεβαια να στειλεις τις ΙΡs στην φορθνετ και να σου πουν κ αυτοι κατευθειαν....

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Σωτήρης,

Κάποιος άλλος χρήστης έχει κολλήσει τον Lovesan και προσπαθεί να μολύνει ότι IP βρει ...

Καλό θα ήταν να ενημερώσεις την Forthnet με το ΙP και την ώρα που συνέβηκε η κάθε απόπειρα, ώστε με την σειρά της να ενημερώσει τον χρήστη ... Ποιός ξέρει τι άλλα θα έχει στο PC του.

-Κ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.