Jump to content



HOL: ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ


totally_wired

Recommended Posts

Μιάς και αύριο τελειώνει η hol του Ram και είμαι και σχετικά ευχαριστημένος λέω ας συνεχίσω στην hol με ένα broadband pack 512 3+1 μήνες.

ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΟΥΩ!!!!!!

Μετά το τέλος τον 3+1 μηνών μας επιστρέφετε τον εξοπλισμό....

και οτί το κύκλωμα του ΟΤΕ είναι ετήσιο και πρέπει εάν δεν συνεχίσετε να μας δώσετε τα χρήματα για 8 μήνες...

ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ??????????????????????

Εκτός όλων δεν συγκρίνεται το 3+2 (3+3@media markt) της forthnet σαν προσφορά αλλά ήθελα 512 και πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το γνωστό κόλπο με τα πακέτα τύπου in an box ή conn-x που η γραμμή μπαίνει στο όνομα της εταιρίας και για να αλλάξεις εταιρία πρέπει να κόψεις την dsl και να ξανακάνεις αίτηση. Για τον εξοπλισμό ομολογώ πως δεν το ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο όμως νομίζω ότι είναι αξιοσημείωτα αυτά που γράφει στην αίτηση αγοράς του BroadBand Pack. Μάλλον και σένα φίλε μου κάτι τέτοιο έγραφε και δε το είδες. Δυστυχώς...

ΕΙΔΙΚΟΙ ΟΡΟΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ HOL CPE, HOL AnyDSL / AnyAccess, HOL eVoice, HOL eMoney, HOL Power Pack

H υπηρεσία HOL CPE αφορά στην παροχή ενεργού εξοπλισμού ADSL modem/router με υποδοχές Ethernet ή USB και σύνδεσης αναλογικού τηλεφώνου για χρήση της υπηρεσίας eVoice (εφεξής «ο Εξοπλισμός»). Ο Εξοπλισμός ανήκει στην κυριότητα της Εταιρίας και χρησιδανίζεται προς τον Πελάτη σύμφωνα με όσα αναφέρονται στην παράγραφο 5 των Γενικών Όρων Παροχής Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού. Επιπλέον ισχύουν τα εξής:

(α) Σε περίπτωση που διαπιστωθεί από εξουσιοδοτημένους τεχνικούς της Εταιρίας ότι ο Εξοπλισμός δεν λειτουργεί εξαιτίας βλάβης η οποία οφείλεται σε συνήθη χρήση αυτού ή σε εξουσιοδοτημένη επέμβαση του Πελάτη ή οιουδήποτε τρίτου σε αυτόν, η Εταιρία είναι υποχρεωμένη να τον αντικαταστήσει με άλλον ίδιο ή παρόμοιων τεχνικών δυνατοτήτων.

(β) Σε περίπτωση που η Εταιρία υποχρεωθεί να αποστείλει άσκοπα εξουσιοδοτημένο τεχνικό στις εγκαταστάσεις του Πελάτη, ο τελευταίος χρεώνεται με τέλη άσκοπης μετάβασης συνεργείου σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο που βρίσκεται δημοσιευμένος στο δικτυακό της τόπο.

(γ) Σε περίπτωση διακοπής της υπηρεσίας HOL CPE, ο πελάτης υποχρεούται να επιστρέψει με δικά του έξοδα τον εξοπλισμό και τη συσκευασία του μαζί με τα περιεχόμενά της σε κατάσταση τέτοια που να δικαιολογείται από τη συνήθη χρήση, εντός τριάντα (30) ημερών από τη λήξη της υπηρεσίας. Σε περίπτωση φθοράς μεγαλύτερης από αυτή που δικαιολογείται από τη συνήθη χρήση ή σε περίπτωση που ο εξοπλισμός δεν επιστραφεί εντός του ανωτέρω προσδιοριζόμενου χρονικού διαστήματος, ο Πελάτης υποχρεούται να καταβάλει το κόστος αυτού σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο.

(δ) Ο Εξοπλισμός αποστέλλεται από την Εταιρία στις εγκαταστάσεις του Πελάτη ή παραλαμβάνεται από εξουσιοδοτημένα καταστήματα στα οποία κατατίθεται η παρούσα αίτηση.

edit: Το παραπάνω κείμενο βρέθηκε εδώ και έγινε download από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Revils εγώ λέω ότι σε αναγκάζει το κύκλωμα για 1 χρόνο! ΕΛΕΟΣ

ea6gka ναι αυτό πρέπει να είναι... ’ρα εγώ αυτό που θα πάρω παίζει να είναι used.

Θα έπρεπε να τα γράφουν όλα αύτα με ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tigrakas

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο όμως νομίζω ότι είναι αξιοσημείωτα αυτά που γράφει στην αίτηση αγοράς του BroadBand Pack. Μάλλον και σένα φίλε μου κάτι τέτοιο έγραφε και δε το είδες. Δυστυχώς...

ΕΙΔΙΚΟΙ ΟΡΟΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ HOL CPE, HOL AnyDSL / AnyAccess, HOL eVoice, HOL eMoney, HOL Power Pack

Α) Dεν το αγόρασα

Β) Σε όλα αυτά που λες δεν αναφέρει το broadband pack

Τέλος μάλλον θα πάρω το ondsl kit

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Γιατί θες πακέτο; Γιατί δεν ζητάς απο τον ΟΤΕ ό,τι γραμμή θες, απο όποιον ISP θες ό,τι σύνδεση θες και να πάρεις ακριβώς το ρουτεράκι που θες εσύ και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Ερώτηση: Γιατί θες πακέτο; Γιατί δεν ζητάς απο τον ΟΤΕ ό,τι γραμμή θες, απο όποιον ISP θες ό,τι σύνδεση θες και να πάρεις ακριβώς το ρουτεράκι που θες εσύ και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο;

:T:

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω άμεσα...

Εάν δεις την περιοχή μου λέει Πειραιάς/ΝΜ (Νέα Μάκρη) αυτό θα πει ότι 6μήνες είμαι στο ένα και 6μήνες είμαι στο άλλο (Πχ ΝΜ είμαι καλοκαίρι γιορτές weekend αλλά και καθημερινές) και τον υπόλοιπο καιρό είμαι πειραία. Η λύση είναι 2 γραμμές dsl μία σύνδεση.

’ρα μια γραμμή dsl oτε (όπως και έχω) και ένα πακέτο γραμμή και σύνδεση όπως και ψάχνω.

Το κόστος να έχω 2 γραμμές οτε και μια σύνδεση (το καθένα αγορασμένο μόνο του) μεγαλώνει αρκετά και δεν νομίζω πως αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired [Χθες, στις 15:44]

Θα σας πω άμεσα...

Εάν δεις την περιοχή μου λέει Πειραιάς/ΝΜ (Νέα Μάκρη) αυτό θα πει ότι 6μήνες είμαι στο ένα και 6μήνες είμαι στο άλλο (Πχ ΝΜ είμαι καλοκαίρι γιορτές weekend αλλά και καθημερινές) και τον υπόλοιπο καιρό είμαι πειραία.

Μα και ποτε εισαι στου πειραια??? LOL

Link to comment
Share on other sites

Mια απορία βρε παιδιά. Γιατί η HOL σε τιμές αορίστου είναι τόσο πολύ ψηλότερα από άλλους ISP; Προσφέρει κάτι παραπάνω;;; Ακόμα και η 12+8 μήνες δώρο που έχει δεν συμφέρει ιδιαίτερα με πακέτα άλλων εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν ξερω γιατι αλλα ειναι γεγονος πως η HOL ειναι σχετικα πιο ακριβη και επιπλεον στη θεσσαλονικη τουλαχιστον η ταχυτητα της δεν ειναι καθολου σταθερη αντιθετα εχει τεραστιες διακυμανσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.