Jump to content



LINUX RedHat Linux Fedora Core 4 x86????


nick_p

Recommended Posts

παιδες την ξερετε αυτη την εκδοση???

την κατεβασα απο εδω το παρακατω torrent site....

http://ts.searching.com/torrent/330700/RedHat_Linux_Fedora_Core_4_x86_iso

ειναι 5 cd

δεν τα εχω εγκαταστησει ακομα!

ειπα να ρωτησω εσας που ξερετε απο linux γιατι εγω δεν εχω καμια επαφη ακομα!

απο οτι διαβασα η συγκεκριμενη εκδοση ειναι αρκετα περιπλοκη και ειναι καπως για πιο expert ατομα στο θεμα υπολογιστης.........

εχει καποια ιδιαιτεροτητα?

συμβουλεψτε με σχετικα με το πως εγκαταστουντε και τιποτα ρυθμισεις που θα πρεπε να ξερω....

χρειαζομαι καποιο serial number? δεν μου εχει δωσει τιποτα....

δεν ξερω τι παιζει καθολου...help..:bye:

Link to comment
Share on other sites

την έχω δοκιμάσει και εγκαθίσταται κανονικά.

δεν θα σε προβληματίσει, είναι πολύ φιλική λόγω του γραφικού περιβάλλοντος εγκατάστασης.

οι διανομές του linux είναι GNU/GPL και δεν συνοδεύονται από σειριακούς αριθμούς.

είναι απολύτως δωρεάν και η έκδοση που κατέβασες είναι απόλυτα νόμιμο να την χρησιμοποιήσεις σε κάποιον υπολογιστή σε επαγγελματικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

οκ σε συχαριστω!!

υπαρχει κατι που θα πρεπει να ξερω σχετικα με την εγκατασταση drivers οι αλλων προγραμματων??

αποτελειτε απο 5 cd αυτο που κατεβασα.....το cd1,cd2,cd3,cd4,cd rescue

τι ρολο βαραει το rescue?? κατι που το φορτωνεις απο dos λογικα σε περιπτωση προβληματος η crash του μηχανηματος σωστα??

Link to comment
Share on other sites

αν θες απλά να δοκιμάσεις πώς είναι, είναι πιο εύκολο για σένα να βάλεις κάποιο live cd (π.χ. knoppix, kanotix, knoppel), το οποίο δε χρειάζεται εγκατάσταση.

από κει και πέρα, για το fedora, βάζεις το cd1 και ανάλογα του τι πακέτα διαλέγεις να εγκαταστήσεις θα σου ζητήσει όποια άλλα χρειάζεται.

το rescue δεν ξέρω τι κάνει, λογικά θα σου φορτώνει κάποια failsafe κονσόλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nick_p

και δε μου λες αυτα ειναι 64-βιτ???

θελω drivers για :

-dfi nf4 sli-d

-6800gt

-crypto f200 adsl usb modem

ξερεις που μπορω να τους βρω??

το kanotix υπάρχει σε 64bit version.

για τη mobo, δε χρειάζεσαι τίποτα ιδιαίτερο, πιστεύω θα τα πιάσει μόνο του.

για την 6800gt, κατέβασε drivers για nVidia.

το modem τώρα, δεν είναι ό,τι πιο εύκολο να το σετάρεις σε linux, διότι είναι usb.

για το πως γίνεται δες εδώ: http://lists.hellug.gr/pipermail/linux-greek-users/2004-December/054479.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.