Jump to content



o/c με P4P800-E DLX


death_stv

Recommended Posts

μολις πήρα την μομπο του θέματος.

προσπαθω να βάλω τα ίδια που είχα με την ΓιΓΑ και το αποτέλεσμα ήταν #@*#^@&!*

μου λέει ότι απέτυχε το overclocking. θέλω να βάλω FSB 250 και τις μνήμες στα 500 με vcore 1,55.

ούτε το το μπούστερ της ασους δουλευει. Τι να κάνω;;;;;;;????? ?????

σας παρακαλω μια βοήθεια με βηματακια καλύτερα για καλύτερα αποτελέσματα

edit: αλλο προβλημα που αντιμετώπισα είναι με τους διαιρέτες και τα ταιμινγκς.

τελος ενω ποσταρε κανονικα με 250 fsb @ 1,56 και 500Mhz οι μνήμες και έκανα τα τεστ μου μετά από boot δεν ξαναποσταρα στα ιδια.

κάποια λυση σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ξεκίνα με ΜΙΚΡΑ βήματα στο fsb και βρες το όριο του επεξεργαστή σου σε αυτή τη μητρική, δουλεύωντας τις μνήμες ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ με τον 3/2 διαιρέτη......ΜΕΤΑ βρες μέχρι που φτάνουν οι μνήμες σου και ΤΕΛΟΣ ταίριαξέ τα μεταξύ τους.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 10:31]

Βασικά ξεκίνα με ΜΙΚΡΑ βήματα στο fsb και βρες το όριο του επεξεργαστή σου σε αυτή τη μητρική, δουλεύωντας τις μνήμες ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ με τον 3/2 διαιρέτη......ΜΕΤΑ βρες μέχρι που φτάνουν οι μνήμες σου και ΤΕΛΟΣ ταίριαξέ τα μεταξύ τους.....

τα μικρα βήματα τα έκανα. με τα ρευματα default μου ποσταρε στα 4,0. επειτα εβαλα τα ρευματα στο 1,625 και ποσταρε με τισ μνημες ομως στα 266. το πρόβλημα ειναι ότι δεν εμφανίζει διερέτες αλλά επιλογες : 266-333-400-466-500-533. με fsb 250 και τις μνήμες 500 δεν πόσταρε ακόμα και με 2,85 ρεύμα. τα ξαναβάζω στο auto και δεν ποσταρει με τίποτα πάλι. Οι μνήμες δουλεύουν τεσταρισμένες 510 2,5-3-3-6 error free στο memtest #5 και #8.:sick: :sick: :sick:

δεν μπορω να καταλάβω.

τέλος hipro5 μπορούμε να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε με τα ρεύματα?:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 11:51]

Μα....πρέπει να βάλεις τις μνήμες στα 400 για να είσαι 1:1......

:woot: :woot: :woot: :woot: θες να πείς ότι το 400 είναι το 1:1??:woot: :woot: :woot:

δηλαδή βάζοντας το στα 400 και 250 FSB θα παίζουν στα 500?τι πατέντες είναι αυτές!!!!

με το vcore πόσο να βάλω στον Ε0 για 24/7 με ασφάλεια?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από death_stv [Σήμερα, στις 13:58]

:woot: :woot: :woot: :woot: θες να πείς ότι το 400 είναι το 1:1??:woot: :woot: :woot:

δηλαδή βάζοντας το στα 400 και 250 FSB θα παίζουν στα 500?τι πατέντες είναι αυτές!!!!

με το vcore πόσο να βάλω στον Ε0 για 24/7 με ασφάλεια?

Ναι έτσι είναι.......αν είσαι με αέρα μη δώσεις πάνω από 1.475VCore......’λλωστε θα το δείς και μόνος σου....ψάξτο και λίγο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 14:18]

Ναι έτσι είναι.......αν είσαι με αέρα μη δώσεις πάνω από 1.475VCore......’λλωστε θα το δείς και μόνος σου....ψάξτο και λίγο....

όπως θα δεις και στην υπογραφή μου δεν είμαι πλέον με αέρα....

άντε να μου ετοιμάσει και το μπλόκ και ο 11 να ανέβω λίγο ακόμα.:p :P

anyway ευχαριστώ μαγκες....θα επανέλθω όμως με νέα ....προβλήματα ή μαξ ποστς....θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 14:59]

nice

υπαρχει κανα καλο κολπακι και στην p4c800-e dlx???

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

εμενα παντως τις είχε το bios και στην εκδοση 1007 και στην 1010 beta1 που εβαλα

edit:ορθογραφια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από death_stv

εμενα παντως τις είχε το bios και στην εκδοση 1007 και στην 1010 beta1 που εβαλα

edit:ορθογραφια

το θεμα ειναι οτι εγω δεν εχω την P800 αλλα την C800

mister hipro μηπος ξερετε αν στην δικια μου υπαρχουν τετια κολπακια???

η μονο στην P800???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 21:58]

το θεμα ειναι οτι εγω δεν εχω την P800 αλλα την C800

mister hipro μηπος ξερετε αν στην δικια μου υπαρχουν τετια κολπακια???

η μονο στην P800???

Παρε και ενα κολπακι για την C800:

http://www.bleedinedge.com/guides/p4c800e_ddr533_mod/p4c800e_ddr533_mod_01.html

Με Μεγαλη προσοχη ομως!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.