Jump to content



CORSAIR XMS PRO ESHOP


DuKe

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554585

τι παίζει με αυτές?? ποιά σειρά είναι?? η XL??

κοιτάζω στις database σε τόσα forums και έχει μόνο c2 kai xl. τι να είναι αυτές τώρα?

αν τους πάρω τηλ. θα με κλάσουν η θα με βρίσουν?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fotme [Σήμερα, στις 22:29]

Στρατο τα 250 τα εχει?

Τωρα βρηκες τον "τρομερο" OCοκά .... αμα σου πω πως με λιιιιιγες γνωσεις που κατεχω απο Clockαρισμα (δηλαδη πειραζοντας μονο FSB) καταφερα να τις φτασω 240 με 2-2-2-5 (default) 1:1 και VDimm 2.84 ...και λεω "καταφερα" γιατι πιστευω πως πανε πραγματικα καλα ...αρκει να ηξερα και λιγο με τα timing τι "παιζει"...χεχεχε:p

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ποια σειρά είναι εν τέλει? LL?XL?C2?

αυτό το καιρό λίγο δύσκολο να κάτσουν ttcd :(

cptcoulis πόσο τις έφτασες τις δικιές σου?πάνε καλα?

θα έπερνα και τις geil αλλα δεν πολυεμπιστεύομαι...άσε που το bandwith που πιάνουν τα tccd δύσκολα το πιάνουν τα winbond

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DuKe

άσε που το bandwith που πιάνουν τα tccd δύσκολα το πιάνουν τα winbond

Αυτο ειναι η μεγαλη βλακεια.........250 2-2-2-5 ειναι πολυ καλυτερα απο 300++ με 3-4-4-8.....

Για να ισοφαρησεις ΒΗ θες 50 μηζ πιο πανω με 2,5-3-3-6.......

Και δεν το λεω μονο εγω το λενε ολοι εδω μεσα...........Δες στις τοπ 30 και κοιτα τι μνημες εχουν ολοι.........

Υπαρχει κα τεστακι στο λαμπ.....

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντος το καλύτερο pi (οριακά έστω) το έχω με tccd στα 300 και 2,5 3 3 7 και όχι με bh5 και UTT 255 με 2 2 2 5. Ασε που τα έχω φοβηθεί bh και utt λόγω των κτηνοβολτ που θέλουνε για τα πάνε τόσο ψηλά(κανα 2 UTT και ένα 512 mushkin level2 bh5 μου έχουνε καεί μέχρι στιγμής) ενώ τα TCCD τα δουλεύω κάθε μέρα τσίτα και δεν μασάνε..

Link to comment
Share on other sites

ρε στρατο δωσε κανενα screenie απο Α64tweaker και cpuz(μνημες) να δουμε τι σοι μνημες ειναι αυτες......

Επισης θα ηθελα να μου πει καποιος τι bandwith εχουν οι μνημες(οποιες να 'ναι) στα 238Μηζ και με τι timmings....καποιο sceenie επισης θα βοηθουσε...(unbuffered apo snadra για να συγκρινω)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46

Αυτο ειναι η μεγαλη βλακεια.........250 2-2-2-5 ειναι πολυ καλυτερα απο 300++ με 3-4-4-8.....

Για να ισοφαρησεις ΒΗ θες 50 μηζ πιο πανω με 2,5-3-3-6.......

Και δεν το λεω μονο εγω το λενε ολοι εδω μεσα...........Δες στις τοπ 30 και κοιτα τι μνημες εχουν ολοι.........

Υπαρχει κα τεστακι στο λαμπ.....

Δεν ισχύει αυτό που λές...στο λέω απλά με προσωπική εμπειρία και με τα 2 τσιπάκια

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ο SLN ειχε ποσταρει ενα τεστακι................

Και 50 να μην ειναι ειναι 100% 40-45 μηζ............

Μαλλον δεν τις ειχες σφιξει αρκετα........ή απλα σε εσενα δεν ειχαν και τοοοοο μεγαλη διαφορα........ αλλα το 3-4-4-10 ειναι πολυ ελεεινο δεν πα να φτασουν οι μνημες και 300++......

Παντως ειδα στο xs εναν τυπο που επιασε 245 με 2,9 2-2-2-5.........Φαινονται πολυ καλα κλοκερς οι νεες φουρνιες ΒΗ ..............(Αυτο παει στο Στρατο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46

Κοιτα ο SLN ειχε ποσταρει ενα τεστακι................

Και 50 να μην ειναι ειναι 100% 40-45 μηζ............

Μαλλον δεν τις ειχες σφιξει αρκετα........ή απλα σε εσενα δεν ειχαν και τοοοοο μεγαλη διαφορα........

Κοιτα

Δεν νομίζω να είμαι από κανένα άλλο πλανήτη....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46 [Σήμερα, στις 19:42]

Παντως ειδα στο xs εναν τυπο που επιασε 245 με 2,9 2-2-2-5.........Φαινονται πολυ καλα κλοκερς οι νεες φουρνιες ΒΗ ..............(Αυτο παει στο Στρατο)

Xexexe καλα βρε θηριο που με "ξετρυπωσες" ??? Ωραιο το 2-2-2-5 με 2.9 μονο στα 245 και ΗΤ=4 ....αλλα φιλαρακι πανε "τουμπανω" και το 2πυρινακι .....ανετο.....:flower: :flower:

Κανω ...που και που και εγω κανα πειραματακι:whistling και με "απλες" "μουφιτσες" :p :p

Link to comment
Share on other sites

οι νέες μου tccd(νάναι καλα ο yog-sothoth) patriot pc3200+ xbl 2x512 1:1 300MHz 2.5-4-3-7 2.7v

membandwith6vi.jpg

και ένα Post που βρήκα με bandwith απο bh5 utt

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=296979#post296979

φίλε απόστολε είσαι λίγο πολυλογάς ή μου φαίνεται? :)

Link to comment
Share on other sites

φίλε απόστολε είσαι λίγο πολυλογάς ή μου φαίνεται?

@Duke, συμφωνω εν μερει αλλα μηπως δεν πρεπει να βγαζουμε συμπερασματα συκρινοντας κατι μεμονομενο αλλα και ασχετο, δεν νομιζω ο nobig να εχει 3G san diego, αλλα ουτε εσυ venice στα 2.7 ;). Προσωπικα με υττ 2χ256 ειχα 7200@242 (δεν εχω screenie αλλα ουτε και τις μνημες...)

ειμαι σιγουρος ομως οτι στα latency σιγουρα θα υπαρχει διαφορα μεταξυ των δυο μνημων.

Αλλα στην τελικη ειναι μη συγκρινομενες,

BH5 ειναι υψηλοβολτες με χαμηλα latency, υψηλο ratio bandwidth/fsb, και τις βρισκεις φθηνα συγκριτικα.

ΤCCD ta σκας στεγνα και παιρνεις αφθονο bandwidth, χωρις να χρειαζεσαι πολυ ρευμα=> λιγοτερες δοκιμες=>λιγοτερα ρμα=>λιγοτερη ξενερα λοιπον :p

Διαλεγεις κ παιρνεις, ολα τα ανωθεν μεταξυ bh5@250+ vs.tccd@300+, giati bh5@260-70 δεν υπαρχει συγκριση...απλα

@στρατος, πηγα eshop pn:1769 ξερεις τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fotme

ΤCCD ta σκας στεγνα και παιρνεις αφθονο bandwidth, χωρις να χρειαζεσαι πολυ ρευμα=> λιγοτερες δοκιμες=>λιγοτερα ρμα=>λιγοτερη ξενερα λοιπον :p

θές τπτ άλλο αν έχεις όλα αυτά?? :) για το φθηνα bh5 θα διαφωνίσω...ξέρεις πόσο έχουν τα διαλεγμένα bh5(σειρές vx της ocz ας πούμε)?? μόνο αυτά πάνε καλά και πάνε κάτι να κάνουν να πλησιάσουν τα tccd

Link to comment
Share on other sites

Απλα τονισα τα συν για να δικαιολογησω την υπερμετρη αποψη σου, στο ειπα και στην αρχη, συμφωνω εν μερει μαζι σου.. Δεν χρειαζεται να φανατιζομαστε though, λες και οι μνημες ειναι οι γκομενες μας.

Και στη τελικη η ιστορια που δοξαζει τα bh περισσοτερο απο οποιοδηποτε αλλο τσιπακι ειναι λαθος, γιατι ενα σαντρα εδειξε κατι?? Νο way m8...

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.