Jump to content



CORSAIR XMS PRO ESHOP


DuKe

Recommended Posts

[ξέρεις πόσο έχουν τα διαλεγμένα bh5(σειρές vx της ocz ας πούμε)?? μόνο αυτά πάνε καλά και πάνε κάτι να κάνουν να πλησιάσουν τα tccd

Ξερω καποιον στην ηλιουπολη που ειχε κατι 2700 value που πηγαιναν 260+, μαλλον τον ξερεις και εσυ :T: . Τα ξερεις εγω θα στο πω?, οπου οργωνεις σπερνεις.. και τα bh ειναι ο κανονας.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές τα σωστά στημένα bh είναι σχεδόν στα 5/6 της συχνότητας καλοστημένων tccd.Όσο για τις επιδόσεις,είναι ανάλογα με την εφαρμογή.’λλες θέλουν latency,άλλες θέλουν mhz.Το cl2 στον Α64 το βλέπεις και έχει διαφορά μέσα στα win σε σχέση με 2,5+.Τα bh,ειδικά τα καινούργια δεν λένε και πολλά μιας και ούτε καλά παίζουν σε dual,αλλά και στις περισσότερες περιπτώσεις δεν είναι συμβατά με τον imc.Τα τσιπάκια παιδιά πλέον είναι δύο.Είτε ch-5 utt για 2χ512,είτε micron gia 2x1 γιγα.

(πάντα για Α64 και nF4)

ΤΕΛΟΣ,απλά.

Link to comment
Share on other sites

τα σουλουπώνεις αν και όχι με απόλυτη ακρίβεια αλλα τέσπα μη μπουμε στη γνωστή διαδικασία διαμάχης που επαναλαμβάνεται συνέχεια εδω μέσα :)

δεν με χαλάγανε ποτέ τα winbond, γενικά οτιδήποτε clockarei με κα*λωνει

απλώς είχα κάνει μια προσωπική διαπίστωση για το πια είναι πιο αξιόπιστα και πιο σταθερα γρήγορα chipakia(το παραπάνω bandwith δεν ήταν απλά bench, είναι αυτό που έχω για καθημερινή χρήση 100% stable)...αλίμονο αν είχαμε όλοι τις ίδιες απόψεις!αυτό σίγουρα θα μας πήγαινε πίσω παρά μπροστά

Link to comment
Share on other sites

Δεν σουλουπονω τπτ, λεω αυτο που πιστευω..απλα δεν μου αρεσε αυτο:

Αρχική απάντηση από DuKe

φίλε απόστολε είσαι λίγο πολυλογάς ή μου φαίνεται? :)

οπου ερχεται σε αντιφαση με αυτο

Αρχική απάντηση από DuKe

αλο ίμονο αν είχαμε όλοι τις ίδιες απόψεις!αυτό σίγουρα θα μας πήγαινε πίσω παρά μπροστά

που ειναι σωστο!

BTW sandy 547 cbcw λεει τιποτα?[

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα μιλάμε ή θα κάνουμε μπουρμπουλήθρες στη μπανιέρα με τα κεφάλια απ'έξω?

Ένα + με τα oldsschool τσιπάκια είναι η ευελιξία που έχεις στο να γεμίσεις τον imc στα mhz του cpu σου.Με τα tccd άντε κάντο.Όλα Χ300,αλλιώς το ρίχνεις στο ψάρεμα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.