Jump to content



Aγορα PSU


vazelos

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gocu

(κατι ασχετο αλλα σχετικο καπως...γιατι δεν το αναφερει καλα μεσα στο site ..... εχει 1 ή 2 εξοδους ρευματος για καρτες γραφικων pci-express????)

ευχαριστω και παλι!

2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=27903

Ενώ ανάβει το λαμπάκι της μητρικής αυτό δίπλα στις μνήμες όταν πατάω το κουμπί να ανοίξει το πισι κάνει ένα τσικ και δε δίνει ρεύμα. Δοκίμασα τα πάντα, έβγαλα όλα τα καλώδια το εγκατέστησα σε άλλο πισι τπτ.... RMA for the win από ότι βλέπω:boxed: :bye: :wall: :rant:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lukasbayern13 [Σήμερα, στις 13:36]

Εγώ πήρα το http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=27903

Ενώ ανάβει το λαμπάκι της μητρικής αυτό δίπλα στις μνήμες όταν πατάω το κουμπί να ανοίξει το πισι κάνει ένα τσικ και δε δίνει ρεύμα. Δοκίμασα τα πάντα, έβγαλα όλα τα καλώδια το εγκατέστησα σε άλλο πισι τπτ.... RMA for the win από ότι βλέπω:boxed: :bye: :wall: :rant:

Τι μητρικη εχεις??

εισαι σιγουρος οτι ειναι προβλημα του τροφοδοττικου?

εισαι σιγουρος οτι δεν δινει απλα ρευμα το τροφοδοτικο?

με τις ιδιες ρυθμισεις και συνδεσεις πανω στο πισι και αλλο τροφοδοτικο δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lukasbayern13

Εννοείται, έχω πάνω ένα enermax 485watt με το ίδιο ακριβώς setup. Έχω την dfi sli ultra-d

και εμενα η μητρικη μου εκανε τετοια κολπα DFI SLI DR) με τα λαμπακια και το γενικοτερο boot και ηταν θεμα μνημων τελικα(χωρις να εχουν προβλημα οι μνημες) απλα οπως του καθοτανε

αφου το εχεις τεσταρει τοτε οκ , ισως επεσες στην περιπτωση απλα ειναι και η μητρικη <<σκληρο καρυδι>> και δεν γουσταρει οτι κιοτι - μονο φαρινα γιωτη...

τι ειπα ο ποιητης?

αντε σου ευχομαι με το καλο να στο αλλαξει ο Χακος

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα σημερα τελικα το τροφοδοτικο

Ωραιο φαινεται αλλα δυστυχως δεν μπορω να το δοκιμασω πριν παω στο σπιτακι στα χανια(την παρασκευη την κανω απο αθηνα....)

αλλα.. οπως την κοβω την δουλεια μαλλον θα παιξει προβλημα με το καλλωδιο ρευματος pci-express για την καρτα γραφικων...ειναι μαλλον μικρο για την διαρυθμιση του κουτιου μου...(lian li V2000 με τροφοδοτικο στο πατωμα και καρτα γραφικων στο <<ταβανι>> σχεδον...ασε που δεν θελουμε να φαινονται και τα καλωδια)

βεβαια μπορω να συνδιασω και 2 απλα molex για να τα κανω ενα pci-express αλλα δεν θελω να <<χαραμισω>> τα molex μου ετσι αδικα και να μην χρησιμοποιησω την ηδη υπαρχουσα γραμμη που προσφερεται μεγαλοκαρδα απο το τροφοδοτικο για το εξτρα ρευματακι...

πιστευω να καταλαβενετε το προβλημα μου

για πειτε καμια ιδεα σας παρακαλω σχετικα με επιμηκυνση

ισως υπαρχει ετοιμο βυσματακι τετοιο...(που μπορω να το βρω αν υπαρχει??)

η μονη λυση λετε ειναι να πετσοκοψω ενδιαμεσα το καλλωδιο και να το προεκτεινω...???

ελεος...ειναι καινουριο και κουκλι γαμωτο...

σας παρακλαω δωστε μου τα φωτα σας..

ευχαριστω παιδες

Link to comment
Share on other sites

το πηρα μαυρο (και ευτυχως αυτο ειχε το e-shop) γιατι αυτο ηθελα εξαρχης γιατι ταιριαζει στο ολο χρωμα-θεμα του υπολογιστη...

το αν εχει led ειναι καλο θεμα αλλα δεν με απασχολει γιατι ο φωτεισμος με led του τροφοδοτικου που εχω ηδη(levicom) που ειναι ολο διαφανο με εχει κουρασει

δεν ξερω πως θα ανταποκρινοντοτσαν οι ανεμιστηρες με led αλλα αυτοι που εχει ειναι σαν να μην υπαρχουν(το δουλεψα λιγακι..δεν το εχωω βαλει ακομα μονιμα...ελπιζω για σημερα...αντε να δουμε)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.