Jump to content



ati η nvidia;


leon1416003188

Recommended Posts

Πολυ καλη για τα λεφτα της. Δεν ασχολουμαι με o/c αλλα η δικια μου ειχε και προγραμμα μεσα και ετσι την ειχα παει σε χρονισμους ultra χωρις το παραμικρο προβλημα.

Θα σου προτεινα τοτε να την αγορασεις και να προβεις στην παραπανω κινηση.

Δεν υπαρχει περιπτωση να μη σου αρεσει το αποτελεσμα και με τα επιπλεον λεφτα που θα χαλαγες για την χ800 μπορεις να παρεις πχ ενα σκληρο δισκο ή ενα καλο πληκτρολογιο και ενα ποντικι ή οτιδηποτε αλλο σου λεπει ωστε να την απολαυσεις στο μεγιστο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις GS!Γενικά έχει καλύτερες επιδόσεις από GT ακόμα και με 12 pipelines!

Ανεξάρτητα από αυτό όμως άμα καταφέρεις και τη βρεις προτίμησε τη GT από τη x800xt!:)

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα επιδοσεων x800xt

Εγω παντως θα επερνα την 6800GT/GS που μπορει να εχει λιγο χαμηλοτερες επιδοσεις αλλα εχει και καλυτερο feautre set (SM3.0),αξιζει δηλαδη πιο πολυ σαν επενδυση οικονομικη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Ένας σοφός έλεγε "Ρε πάρε (μ)ATI".Είναι αρκετά καλή καρτούλα η X800XT ,θα είσαι αρκετά καλυμένος απο επιδόσεις

Nαι αλλα δεν υποστηριζει SM 3.0 κατι που πλεον χρησιμοποιουν αρκετα παιχνιδια.

Αυτος ειναι και ο μονος λογος που δεν θα τη σκεφτομουν σαν επιλογη και ενας απο τους

λογους που η Nvidia εχει παρει κεφαλι σε πωλησεις τουλαχιστον μεχρι που βγηκε η Χ1900ΧΤ....

Link to comment
Share on other sites

Κάτω η χούντα της Nvidia ραααα!!:p Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ΑΤΙ και είναι η 3h στη σειρά ΑΤΙ που αγόρασα μετά από πολύ καιρό σε Nvidia. Ναι οκ, δεν έχει sm3 αλλά μέχρι αυτό να αποτελέσει πραγματικό πρόβλημα στα παιχνίδια σίγουρα δε θα φτουράει και καμία 6χχχ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 00:03]

6800 και απο μενα

δεν ξερω τι καρτα/συστημα εχεις τωρα,ισως ειναι καλυτερα να αλλαξεις σε pci και να μην επενδυσεις πολυ χρημα σε μια τεχνολογια που πεθαινει

Εχω xp2600, Asus nf2, kai 9700pro.

Αυτο σκεφτηκα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

όποια κ να πάρεις απο τις δυο και τις "φρενάρει" ο επεξεργαστής πιστεύω.....άμα θες να πάρεις AGP κοίτα να πάρεις τπτ μεταχειρισμένο άμα βρεις ....... πάνω απο 200 ευρώ για AGP δεν θα έδινα εγώ τώρα.......μας τον σκοτώνουν τον δίαυλο......!καλύτερα να πας σε Pci-e άμα έχεις τα .....

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη ειναι pci-e. Δε θα βρεις τόσο φτηνή GT Agp...δυστυχώς. Βασικά γενικά δε θα βρείς agp με καλό κόστος / απόδοση πλέον. Ακόμα και η 7800gs είναι ενα 50ρικο πιο ακριβή απο την pci-e. Κάνε υπομονή - η 7800GT 8α φτάσει τα 250ευρά μέχρι να αλλάξεις σύστημα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.