Jump to content



***Forthnet: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ***


helloween

Recommended Posts

Χθες αργά χάλι μαύρο παντού (με έκοψε ενώ έπαιζα cod2 mp και μετά δεν μπορούσα ούτε TS να μπω)

Σήμερα το πρωί όλα μια χαρά.

Υπάρχουν μεγάλες διακυμάνσεις στην απόδοση από μέρα σε μέρα, ακόμα και κατά την διάρκεια της μέρας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γιατί να συμβαίνει, γιατί να υπάρχουν τόσο μεγάλες διακυμάνσεις?

Πάλι καλά εγώ με την 256 forthnet έχω 384 πάγιο στον ΟΤΕ οπότε γενικά είμαι ικανοποιημένος δηλαδή σε κάποιες περιπτώσεις πιάνω τα θεωρήτικά 32kbls και λίγο πιο πάνω. Αλλά σε γενικές γραμές είμαι 25-28kbps. Για τη δουλειά που το θέλω με εξυπηρετεί, αλλά αν είναι να κάμουμε κάτι για να βελτιωθεί η κατάσταση είμαι μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ

Και εγώ περιμένω να με κάνουν μετατροπή στο 1mbit...

H αίτηση λένε είναι στον οτε...

Η forthnet μου είπε ότι ο οτε δίνει προτεραιότητα στις δικές του συνδέσεις οπότε αυτοί παίρνουν τα..

Link to comment
Share on other sites

:o :O βασίλη? forthnet? :o που μένεις ορέ? :o εγώ την προηγούμενη τρίτη έκανα αίτηση 30/1 μαζί με τον κολητό μου κ αυτουνού το Σάββατο του ήταν ενεργοποιημένη η γραμμή και αύριο λογικά θα πάρει το pass του....Αθήνα μένει ...... εμένα όχι ακόμα γιατί είμαι Αρτάκη ( έξω απο Χαλκίδα)
Link to comment
Share on other sites

αναλαμπη ηταν.....και κρατησε κανα μισαωρο.......και οχι τρομερη αναλαμπη....απλα δεν ηταν το κλασσικο αισχος.

ενας λογος που μπορω να σκεφτω ειναι οτι λογω της αποτομης κακοκαιριας αρκετες συνδεσεις επεσαν και μειναμε λιγοτεροι.

μλκιες σου πανε στην φορθνετ φροστημποη.

απλα εχουν πηξει εδω και 20μερες απο τις βλαβες τα παραπονα και τον γενικο χαμο και κοιτανε να τα ριξουν αλλου.

Link to comment
Share on other sites

O ΟΤΕ κανει μεγαλο πολεμο σε ολες τις εταιριες.....και αμα τους παρεις τηλεφωνο κανουν τους κινεζους......

anyway εγω μιραζομαι μια forthnet 384 kai ειμαι ψιλοικανοποιημενος....σε μια βδομαδα τελιωνω την φοιτητικη ζωη και γυρνωντας Αθηνα θα βαλω μονος.....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ γιατι τα ping στα παιχνιδια ηταν μερικες φορες πολυ σπαστικα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση (όχι την ίδια μέρα) έχει μια τρελή αναλαμπή. Κατεβάζω torrents

με 26-42. Είχα καιρό να δω τέτοιες ταχύτητες... Βέβαια πάλι τον π@ιζ3ι πότε πότε αλλά τι να κάνουμε... 3+3 είναι αυτοί...

Link to comment
Share on other sites

H FORTHnet, υλοποιεί μεγάλες συνολικές αναβαθμίσεις χωρητικότητας του δικτύου της, που αφορούν και τη διασύνδεσή της με το εξωτερικό και με το ΑΙΧ και με το δίκτυο ADSL του ΟΤΕ, ώστε η ποιότητα των υπηρεσιών της, να παραμένει σταθερά σε υψηλά επίπεδα.

H FORTHnet, η εταιρία που έφερε το Internet στην Ελλάδα και έχει δημιουργήσει όλα αυτά τα χρόνια ένα από τα μεγαλύτερα τηλεπικοινωνιακά δίκτυα της χώρας, συνεχίζει να επενδύει σε χωρητικότητες κυκλωμάτων διασύνδεσης και σε εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας για την καλύτερη εξυπηρέτηση των συνδρομητών της οι οποίοι πολλαπλασιάζονται διαρκώς.

Σύνδεση με το εξωτερικό

Μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου, η εταιρία θα προχωρήσει στην προσθήκη ενός επιπλέον ιδιόκτητου ενσύρματου κυκλωμάτος 622 Mbps (STM4) στο ήδη υπάρχον δίκτυό της, αναβαθμίζοντας τη συνολική χωρητικότητα διασύνδεσής της με το εξωτερικό σε πάνω από 2000Μbps. Στην καθημερινή πρακτική, αυτό συνεπάγεται ταχύτερες συνδέσεις, ποιοτικότερη πρόσβαση και αναβαθμισμένες υπηρεσίες για τους συνδρομητές όλων των υπηρεσιών της.

Διασύνδεση με ADSL ΟΤΕ

Πρόσφατα, ολοκληρώθηκαν και οι εργασίες αναβάθμισης της διασύνδεσης της FORTHnet με το ADSL δίκτυο του ΟΤΕ (ΟΚΣΥΑ) στα 2 Gbps, διπλασιάζοντας ουσιαστικά τη χωρητικότητα μέσω της οποίας οι ADSL συνδρομητές της συνδέονται στο δίκτυό της.

Σύνδεση με Α.Ι.Χ.

Μέσα στις επόμενες ημέρες επίσης, θα διπλασιαστεί η χωρητικότητα της μόνιμης σύνδεσης που διαθέτει η FORTHnet με τον Κόμβο Διασύνδεσης Δικτύων Internet στην Αθήνα A.I.X. (Athens Internet eXchange), για την ανταλλαγή ελληνικής Internet κίνησης με τους άλλους ISPs.

Στην νέα εποχή της ευρυζωνικής πρόσβασης και των εφαρμογών «over IP», η FORTHnet προγραμματίζει επενδύσεις που εξελίσσονται παράλληλα με τη ζήτηση για τις υπηρεσίες της προκειμένου να διασφαλίζει στους συνδρομητές της, την απρόσκοπτη παροχή υπηρεσιών ευρείας ζώνης σε υψηλή ποιότητα, για μεταφορά δεδομένων, φωνής, εικόνας και άλλων προηγμένων εφαρμογών.

link

Link to comment
Share on other sites

εμένα με πήραν τηλέφωνο να με ρωτήσουν γιατί έστειλα μειλ με παράπονα

με άποκαλούσαν μιχάλη

δεν ήξεραν οτι είμαι αθήνα

με ενημέρωσαν οτι τα πράγματα σε πάτρα έφτιαξαν(χέστηκα)

το ίδιο και στην θεσσαλονίκη

και επίσης έχει μπουκώσει το dslam στα 384 μάλλον

άσχετα που τίποτα απο όλα αυτά δε με αφορούσε....

παπαρούνες απο support

όλα καλά λέει ο ΟΤΕ φταίει για τα udp/voip/p2p

με λένε Λευτέρη

μένω στην αθήνα

έχω οτε 512kb γραμμή ADSL

και με έχουν γραμμένο κανονικά....

αυτό κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.