Jump to content



***Forthnet: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ***


helloween

Recommended Posts

Στα πλαίσια της συνεχούς προσπάθειας της FORTHnet για παροχή υπηρεσιών υψηλού επιπέδου, την Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου στις 6 π.μ. είναι προγραμματισμένη αναβάθμιση της κεντρικής διασύνδεσης με το δίκτυο ADSL του ΟΤΕ στα 2Gbps. Οι εργασίες θα διαρκέσουν μία με δύο ώρες, κατά την διάρκεια των οποίων η υπηρεσία ADSL θα παρουσιάζει μειωμένη απόδοση και θα παρατηρούνται διακοπές της υπηρεσίας για διαστήματα 5-10 λεπτών. Οι εργασίες θα επηρεάσουν όλους τους χρήστες ADSL. Επιπλέον για μικρό χρονικό διάστημα 2-3 λεπτών θα διακοπεί και η παροχή πρόσβασης στο Internet στους χρήστες dialup μέσω PSTN ή ISDN. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας. http://www.forthnet.gr/templates/portalhome.aspx?c=1

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 23:25]

Eγω μια χαρα ημουν παντως τον τελευταιο καιρο σε γενικες γραμμες, τα κλασικα μου 90-100ΚΒ/s σε torrents. Λιγο τα pings μου με εξωτερικο ηταν ανεβασμενα καμια φορα.

Η Βόρεια Ελλάδα και ειδικότερα η Θεσσαλονίκη είχε μεγάλο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

προχτες εκλεισα 3+3 μηνες και εχω ξενερωσει

σε συγκριση με hol που ειχα...... ΣΕΡΝΕΤΑΙ

κι εγώ τα ίδια, ενώ η hol στην αρχή μου φαινότανε μούφα μετά έστρωσε.

ψόφησαν απ'το traffic στη forthnet, είναι εμφανή τα σημάδια!

Link to comment
Share on other sites

Στη Forthnet υπερδιπλασιάστηκαν οι αιτήσεις για ADSL από την περίοδο των Χριστουγέννων και μετά... Οπότε λογικό να πήξει. Εγώ πάντως δεν είδα διαφορά, τουλάχιστον όχι αξιοπρόσεχτη.

Επίσης υπάρχουν και καθυστερήσεις στις νέες συνδέσεις, λόγο των πολλών αιτήσεων. Αντί για 8-10 ημέρες για σύνδεση, μπορεί να φτάσει και τις 15.

Ό,τι και να είναι όμως, όταν έχεις τόσο ξαφνική ανάπτυξη, δεν μπορείς να κάνεις κάτι εύκολα. Και το ότι τόσο σύντομα αναβαθμίζουν στα 2Gbit πιστεύω ότι είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

προχτες εκλεισα 3+3 μηνες και εχω ξενερωσει

σε συγκριση με hol που ειχα...... ΣΕΡΝΕΤΑΙ

Ακριβως ιδια περιπτωση..ειχα το free 3μηνο της HOL και πετουσε....

Πηρα το 3+3 γιατι ηταν φτηνο... 384 πανω σε γραμμη 512 ...σερνετε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

προχτες εκλεισα 3+3 μηνες και εχω ξενερωσει

σε συγκριση με hol που ειχα...... ΣΕΡΝΕΤΑΙ

Τα ίδια ακριβώς και σε εμένα φίλε!!!

Καμιά σχέση με Hol,και να φανταστείς ότι είχα τη Hol384 με 512 γραμμή και τώρα πήρα 512 Forthnet.

Link to comment
Share on other sites

To καλο/κακο με την HOL ειναι οτι αρκετα λιγοτεροι αγοραζουν το πακετο της (πιο ακριβο,σε ''αναγκαζει'' να παρεις και τηλεφωνια) με αποτελεσμα να ειναι σαφως καλυτερα τα πραγματα εκει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Χθες, στις 20:18]

εαν καποιος γνωριζει ποτε θα γινει και η αναβαθμιση για την επικοινωνια με το εξωτερικο ας το ριξει εδω μεσα.........

+1 Δεν είναι ping αυτά. dsl 256 @forthnet.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μεχρι να λυθει το θεμα με τα πινγκ του εξωτερικου τους εστειλα μεηλ και τους ειπα οτι δεν προκειται να πληρωσω τιποτα για οσο καιρο βγαινω εξωτερικο με 300+ πινγκ.

εαν δεν δεχονται τον ορο μου να μου απαντησουν εγκαιρα ωστε να αλλαξω παροχεα.

ετσι στεγνα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.