Jump to content



Ερώτηση για push fitting Ρακορ και σωλήνες


SiliconMan

Recommended Posts

Ξερετε κάποιο κατάστημα που μπορώ να βρώ push fitting ρακορ αλλά και εύκαμπτους σωλήνες 10mm(σε λογική τιμή,διότι,πχ οι Tygoon οι σωλήνες έχουν απαγορευτική τιμή)??

Μου είχαν πει σε ένα κατάστημα που είχα πάει στο Περιστέρι για την "Υδροπνευματική" που βρισκέται στη Σπύρου Πάτση (Σπ.Πάτση 69) ότι εκεί θα μπορούσα να βρώ οτιδήποτε έχει σχέση με ρακορ και σωλήνες.Έτσι λοιπον πήγαν από εκεί και μου είπαν ότι τέτοια ρακόρ δεν υπάρχουν....Από την άλλη μου έδωσαν ένα σωλήνα 10mm (γαλακτώδη, 0.36ευρώ/m) λέγωντας μου ότι είναι πολύ εύκαμπτος.Με την πρώτη ματιά έτσι φαινόταν.Βέβαια, όταν ξεκίνησα να τον τοποθετώ διαπίστωσα ότι δεν ήταν τόσο εύκαμπτος όσο έλεγαν με αποτέλεσμα να τσακίζει εύκολα εως και εκνευριστηκά....

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμένοι σωλήνες δεν είναι καθόλου εύκαμπτοι, αφού τότε δεν θα εφάρμοζαν στα ρακόρ.

Μπορείς όμως να τους δώσεις ό,τι σχήμα θέλεις, βάζοντάς τους στο καλοριφέρ και λυγίζοντας τους σταδιακά.

Θέλει υπομονή, αλλά γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YiorgosX [Χθες, στις 14:27]

Οι συγκεκριμένοι σωλήνες δεν είναι καθόλου εύκαμπτοι, αφού τότε δεν θα εφάρμοζαν στα ρακόρ.

Μπορείς όμως να τους δώσεις ό,τι σχήμα θέλεις, βάζοντάς τους στο καλοριφέρ και λυγίζοντας τους σταδιακά.

Θέλει υπομονή, αλλά γίνεται...

Χαρά στο κουράγιο σου, το δοκίμασα μια φορά και απο τα νεύρα μου δάγνωνα τον σωλήνα με τα δόντια :D

Link to comment
Share on other sites

an σε βολεύει έχει και σε πιο λογικές τιμές

κοίταΕΔΏ kai ΕΔΏ

για κάτι πιο φτηνό μπορείς να κοιτάξεις και σε καταστήματα με ποτιστικά συστήματα / εξαρτήματα αλλα και σε πολλά ακόμα σημεία εγώ πχ βρήκα σε συνεργείο μοτοποδηλάτων σιλικονατους σε τιμή ξεφτίλα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.