Jump to content



Geil PC3200 UltraX


skilimavro

Recommended Posts

Geil Ultra X PC3200 with P/N 0746 is TCCD,with P/N 1243 is BH-5

Σε οποια περιπτωση απο τις δυο εισαι ...ισχυουν και αυτα που ειπε και ο georgesod

Εγω τωρα τις δικες μου .... τις "κουραρω" με 3.2V:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skilimavro

πως μπορω να το μαθω αυτο ομως ;

υπαρχει καποιο προγραμμα η καπου που να μπορω να τσεκαρω ; γιατι ειμαι και καινουργιος στο αθλημα :rolleyes:

Παιρνεις πρωτα ενα κοπιδι. Αφαιρεις το αυτοκολλητο που λογικα θα ειναι πανω στο κλιπσακι.

Με ενα πολυ λεπτο κατσαβιδακι, και χωρις να κανεις ζημια πανω στις ψυκτρες αφαιρεις τα ε μεταλλικα ελασματα που εχει για να συγκρατουν τις 2 ψυκτρες. Βγαζεις την μια απο τις 2 και κοιτας τα τσιπακια της μνημης.

Υ.Γ. Αν κανεις εμφανη σημαδια πανω στις ψυκτρες τοτες bye-bye εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stratos1978

Geil Ultra X PC3200 with P/N 0746 is TCCD,with P/N 1243 is BH-5

P/N 1242 ??? τι εχω δλδ

jaxx οι ψυκρες ειναι κολλημενες η ετσι μου φανηκε και ψιλοκ@λ@νω οχι για την εγγυηση αλλα μην χαλασω τπτ

Link to comment
Share on other sites

1-2 γρατσουνιές [μικρες] Ζάχο δεν πιστευω να κόψουν το rma [απο Ελλαδα τουλάχιστο] τώρα αν οι μνήμες ειναι σαν να τις χτύπησες με καλέμι και σφυρί :D εκει αλλάζει το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skilimavro

Αρχική απάντηση από stratos1978

Geil Ultra X PC3200 with P/N 0746 is TCCD,with P/N 1243 is BH-5

P/N 1242 ??? τι εχω δλδ

jaxx οι ψυκρες ειναι κολλημενες η ετσι μου φανηκε και ψιλοκ@λ@νω οχι για την εγγυηση αλλα μην χαλασω τπτ

Αν εχεις βγαλει τα αυτοκολλητα και το ελλασμα που τις συγκρατει μην μασας. Χωρις αποτομες κινησεις, ανοιξε την ψυκτρα στην μεση να δεις. Ισα-ισα το ενα τσιπακι να δεις φτανει. Το οτι δεν ανοιγουν ευκολα φταιει η ταινια διπλης οψεως που εχουν μεσα, την οποια καλο θα ηταν να την απομακρυνεις τελειως και να βαλεις κανονικη θερμοαγωγιμη παστα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skilimavro

Αρχική απάντηση από stratos1978

Geil Ultra X PC3200 with P/N 0746 is TCCD,with P/N 1243 is BH-5

P/N 1242 ??? τι εχω δλδ

jaxx οι ψυκρες ειναι κολλημενες η ετσι μου φανηκε και ψιλοκ@λ@νω οχι για την εγγυηση αλλα μην χαλασω τπτ

1242 , είσαι σίγουρος?

Αυτό είναι ενδιαφέρον....

Μάλλον πρέπει να τις ανοίξεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 11:27]

Παιρνεις πρωτα ενα κοπιδι. Αφαιρεις το αυτοκολλητο που λογικα θα ειναι πανω στο κλιπσακι.

Με ενα πολυ λεπτο κατσαβιδακι, και χωρις να κανεις ζημια πανω στις ψυκτρες αφαιρεις τα ε μεταλλικα ελασματα που εχει για να συγκρατουν τις 2 ψυκτρες. Βγαζεις την μια απο τις 2 και κοιτας τα τσιπακια της μνημης.

Υ.Γ. Αν κανεις εμφανη σημαδια πανω στις ψυκτρες τοτες bye-bye εγγυηση.

καραγκιοζιλικια!!!

Τοσες μαϊμουδιες για να δεις οτι η Geil εχει κανει rename τα chips?????

κοιτας απλα απο πανω τα spreaders...

Αν εχουν τα χαρακτηριστικα μεταλλικα της Winbond.... εληξε το ζητημα....

Τα tccd δεν θυμαμαι να εχουν καποιο χαρακτηριστικο...

Link to comment
Share on other sites

guys εβαλα Tcl 3 ολα τα αλλα auto ( πολλες ρυθμισεις εχει dfi εχω χαθει !) ρευμα 2.9 και ουτε καν ανοιξε γενικα παρατηρησα οτι οταν το CL ειναι χαμηλοτερο απο 2 δεν bootαρει και γενικα ζοριζεται στο 2-3-3-7 (μια ανοιγει μια οχι) με ρευμα 3.2

στα 250 με 2,5-3-3-7 τπτ (FSB/RAM 1:1) αλλα (FSB/RAM 9:10) και 250 και 2-2-2-5 ρευμα 2,9 ολα οκ

στο φιλο SLN : εχεις καμια εικ να μου ποσταρεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skilimavro [Σήμερα, στις 13:26]

στο φιλο SLN : εχεις καμια εικ να μου ποσταρεις

http://i7.photobucket.com/albums/y259/GoriLLakoS/-5specs.jpg

Σε ενδιαφερει η "Γ" περιοχη... Ειναι αρκετα χαρακτηριστικα τα μεταλλικα ελασματακια και δεν μοιαζουνε με τα ελασματα απο αλλα chip

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=20528

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.