Jump to content



Προβλημα με τα logitech x530


Ακις 64

Recommended Posts

Καλησπέρα,

το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να ακουω μουσικη και να ειμαι συνδεδεμενος στο internet ταυτοχρονα.Γιατι εκτος απο τα παρασητα που ακουγονται απο τα ηχεια πεφτει και η ταχυτητα της συνδεσης.π.χ.ενω θα επρεπε να ειχα συνδεθει με 44kbps εγω μπαινω με 31.2. και σε μερικες σελιδες που λογικα θα επρεπε να μπαινει μου βγαζει προβλημα.Ξερει καποιοος να μου πει τι να κανω?

p.s.Οταν δεν ειμαι στο ιντερνετ τα ηχεια λειτουργουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γράφε κώδικα εσυ λήγει το deadline....

επίσης πως τα ζορίζω να παίζουν και τα 5 στερεοφωνικό σήμα και πως θα τα δουν προγράμματα όπως το nero show η cyberlink powerdvd????

και καλό είναι να μη φωνάζεις στο φόρουμ Mister Και με bold μάλιστα....

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω οτι τα παίρνετε όλοι χοντρά απο τον χονδρέμπορα ^^έλεος^^ και τον καλύπτεται

μάπα το καρπούζι πολύ μέτριος ήχος και πολύ παράσιτο

θα με κάνει να πάρω και την μεγάλη x-fi για να ακούω τα χάλια mp3 μου....

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να προτείνετε μια ταινία που να εκμεταλευεται και τα πίσω ηχεία?παίζουν πάντα πιο χαμηλά ή έιναι θέμα τίτλου?

επίσης οταν παίζω mp3 με powerDvD και του κάνω forced χρήση και των πίσω με efferct

χαλάει πολύ ο ήχος

απο την κάρτα γίνεται να μοιράσει χωρίς αλοίωση το περιεχόμενο?

SB Αudigy LS έχω αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Θέμα τίτλου...

Τώρα... για ταινία δεν θυμάμαι...

Μου χει μείνει η εισαγωγή του Swordfish για καλό τεστ...

Από την κάρτα... CMSS δεν έχει ή κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι και ειδικος...τα πισω ηχεια μονο εφε παιζουν..

προσπαθουν να σε βαλουν στο κεντρο της δρασης ...

αν καποιος μιλαει πισω απο τον πρωταγωνιστη(καμερα) τοτε θα παιξει το αναλογο πισω ηχειο(δεξια ή αριστερα αναλογα που βρισκεται αυτος που μιλαει...καθως επισης και οποιοςδηποτε θορυβος ερχεται απο πισω,κινηση,εκρηξη κλπ)

Αν τα πισω παιζουν οτι και τα μπροστα τοτε δεν θα χαμε surround αλλα στερεοΧ2 ..

Με το swordfish ειναι αρκετα εντονο γιατι τα μπαλακια φευγουν προς καθε κατευθυνση δημιουργοντας πολλες εκρηξεις-θορυβους, και ο πρωταγωνιστης κοιταζει δεξια αριστερα να δει τι γινεται..για αυτο και σου εμεινε...

(πλακα πλακα πιο κλασσικο απο αυτο δεν πρεπει να υπαρχει!)

Περισσοτερα επι του θεματος απο γνωστες του ειδους...(spc,ydinopoulos,vazelos που ασχολουνται με home cinema)

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω το ίδιο περιεχόμενο(εκτός απο τη μουσική)

απλά η ένταση ακόμα και σε ότι ακούγεται απο τα πίσω στις ταινίες είναι μηδαμινή

σε αντίθεση με την onboard του ΑΒΙΤ NF7-S και κάτι πεντακάναλου γνωστού που παίζουν όλα και το ίδιο καθαρά και το ίδιο δυνατα είτε σε μουσική stereox2? είτε σε ταινιες dolby

CMSS βρήκα αλλά χάνονται τα Vocals πως στο καλό γίνεται αυτό?

πετσοκόβει το φάσμα?

επιπρσοσθέτως.... στο εικονίδιο του ήχου εμφανίζει μόνο μία ένταση και όχι 5 ανεξάρτητες

έτσι πρέπει?

ρωτάω επειδή η εικόνα του 5.1 απο το nf7s που έχω στο μυαλό μου δεν έχει καμμία σχέση

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

μάγκες έχασα ένα κανάλι ξαφνικά....

ο ένας εκ των δυο δορυφόρων ο front left κακάου......

άλλαξα τζακ τον έκανα πίσω αριστερο

αλλα και εκει μόνο το sub παίζει στο τεστ την κάρτας

ανοιγουν ?

τι άλλο να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Δλδ... απλά δεν παίζει το ηχείο...

άρα... λογικά έχει χαλάσει το καλώδιο...

Σε πρώτη φάση άνοιξε το ηχείο, και δες αν έχει χαλάσει καμιά επαφή-κόλληση μέσα εκεί... Λογικά οι βίδες θα φαίνονται αν βγάλεις τι γρίλια... (δεν τα χω πια να δω)

(το να έχει φθαρεί το καλώδιο σε κάποιο άλλο σημείο, είναι λίγο δύσκολο... ανάλογα τη χρήση βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

μα το σύστημα δεν μετακίνηηκε καμία φορά

χτες μονο αποσύνδεσα τα πάντα +το ξαναέδεσα λόγω αλλαξης ψύκτρας

και σημερα παρατήρησα αυτο μέσω του τεστ δεν ξερω πόσο καιρό ακουω ετσι

αλλα τα ηχεία και τ καλώδια είναι σε άψογη κατάσταση εξωτερικά

δεν είναι ταλαιπωρημένα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.