Jump to content



αναλαμβανει κανεις την επισκευη ενος Mach 2 GT?


brwmogazos

Recommended Posts

Παιδες εδω και χρονια παρατησα τον υπερχρονισμο και τοεριξα στον μηχανοκινητο...

Εχω ενα μαχ 2 τζιτι που ειχα ακριβοπληρωσει τοτε και αποτι καταλαβα εχει χαλασει ο σενσορας της θερμοκρασιας της κεφαλης...δεν διαβαζει χαμηλα και κατα συνεπεια δεν ανοιγει το πισι...

το ξυλωσα και το τρεχω υδορψυκτο σκετο...

ειναι κριμα που το εχω παρατησει χρονια...και σκεφτομαι αν γνωριζετε καποιον που αναλαμβανει να το επισκευασει...

σενσορα μου ειχαν στειλει παλιοτερα απο αγγλια...

και επι την ευκαιρια να φτιαξουμε νεα κεφαλη και να το σκαλισουμε λιγο για καλτυερη αποδοση....

με σοκετ 478 ειμαι ακομη αλλα μια χαρα παει το συστημα..γιαυτο και ψαχνομαι....αντι γιατι τελευταια με τρωει ο ποπος μου παλι και σκεφτομαι να το ανεβασω λιγο τομπρικι μου....αρκετα χρονια εμεινε στοκ υστερα απο τα 5.2 γιγαχερτζ που ετρεξε :gyros

Link to comment
Share on other sites

Ακομα τα θυμαμαι αυτα τα 5,2ghz... μου ειχες ραγισει την καρδια :p

Ευχαριστως να σε βοηθουσα αλλα πλεον ειμαι λιγο μακρια γμτ...

Παντως αν το θες μονο για bench ξηλωσε τελειως το κοντρολερ και βαλε εναν απλο διακοπτη on-off στο μοτερ.

Ps.Kαλως ηρθες κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Ακομα τα θυμαμαι αυτα τα 5,2ghz... μου ειχες ραγισει την καρδια :p

Ευχαριστως να σε βοηθουσα αλλα πλεον ειμαι λιγο μακρια γμτ...

Παντως αν το θες μονο για bench ξηλωσε τελειως το κοντρολερ και βαλε εναν απλο διακοπτη on-off στο μοτερ.

Ps.Kαλως ηρθες κιολας!

κιοτι σεψαχνα!

ειχαμε μιλησει μαζι αν θυμασαι πριν καποιους μηνες...που αλλαξαμε αντλια για το συστημα μου...το εχω υδροψυκτο πλεον...

Το εχω για 24/7 ομως...αρα θα ηθελα να επισκευαστει...

Μου ειχες πει οτι θα μπορουσα να στο στειλω.

Ποσο μακρια εισαι?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
καποιο νεο ψυκτικο? Να του εξηγησεις τι και πως για να γινει η δουλεια.

Συμφωνοι αλλα θελει μονωσεις και νομιζω οτι το εβαπορειτορ του θα καταστραφει...

αρα θα με ενδιεφερε καποιος γνωστης να μου φτιαξει και εβαπ για πιο καινουριους επεξεργαστες και ριγκαζινγ.

Καμια ιδεα?

ποτε ερχεσαι Ελλαδα? :respect:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.