Jump to content



Απορία με drivers


Goklagie

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

είμαι ο ευτυχή κάτοχος μιας a8n sli deluxe.Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω με ποιούς drivers να την ταΐσω.Αυτούς για nforce4 amd ή για nforce4 x16amd?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Goklagie

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 13:02]

Προφανώς με τους nForce4_amd_6.70_winxp2k_english.exe αφού και οι 2 μητρικές φοράνε το ''απλό'' NF4 SLI και όχι το NF4 SLI 16X.

ok, thanks! Σήμερα τα παρέλαβα και το απόγευμα θα το στήσω. Εχω να συναρμολογήσω PC από το 2001, καλή μου τύχη! :)

Με την ευκαιρια, θα βάλω τους drivers τις nVidia και όχι αυτούς από τα CD, θα χρειαστώ τίποτα άλλο εκτός από τους παρακάτω?

nForce4_amd_6.70_winxp2k_english.exe

81.98_forceware_winxp2k_english_whql.exe

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση, στο PC θα εχω ένα σκληρό SATAII και θα βάλω τα WinXP pro. Στην εγκατάσταση που θα μου ζητήσει με F6 τους drivers για SATA, να κάνω extract τα .sys, .cat, .inf απο το \ide\winxp\sata_ide ή το \ide\winxp\sataraid στο flopy?

Επισης, με το utility απο το CD της m/b θα μου κάνει μια δισκέτα με SATA drivers για το Silicon interface (ενώ χρησιμοποιώ της nVidia)? Πολλές απορίες.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ετοιμη δισκετα μεσα???

συνηθως τα cd των mobos μεσα εχουν μερικα readme αρχεια που σου λενε τι πρεπει να κανεις extract και για ποιο λογο το καθενα

δεν εχω τετοια μητρικη αν ξερουν τα παιδια που την εχουν ακριβως τοτε να σου απαντησουν πιο εξειδικευμενα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.