Jump to content



Οσοι εχετε dsl προσεξτε!!!


bold

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

Αυτά που γράφει όμως το thread είναι σωστά η μπουρδες???

Μπούρδες βέβαια αφού το site δεν είναι σοβαρό (όπως άλλωστε κατοχυρώσαμε - παράλληλα με την ελευθερία του λόγου - παραπάνω). :p

Σοβαρά τώρα, δεν το διάβασα και πολύ αναλυτικά αλλά το συμπέρασμά του (αλλάξτε τα default password) μου φαίνεται παιδαριώδες.

Link to comment
Share on other sites

Το παλικάρι που θα αφήσει access στο wan συνήθως δεν θα ασχολείται πολύ οπότε το pass θα είναι admin ή το default του router. Αν τώρα έχεις αφήσει το access για remote admin ντάξει ελπίζω να έχεις βάλει κανα καλό Password αν και απο τις ήδη ανοικτές πόρτες που θα έχεις αφήσει, έστω και μια, αμα θέλει κάποιος να μπεί θα μπεί...

Link to comment
Share on other sites

Rootx νομίζω οτι με το πρόγραμμα αυτό δεν κάνεις recover passwords αποθηκευμενα στο pc αλλά αυτά που βλέπεις εκεινη την ωρα σε μια σελιδα αλλα δεν μπορεις να τα διαβασεις γιατι φαινονται ως ******

Το δικο μου router έχει αρχικα κλειστη την πρόσβαση απο wan (Internet) και νομιζω αυτο ειναι το φυσιολογικο σε όλα. Το οτι αλλαζουμε το default password ειναι κοινη πρακτική, όχι μόνο στον router αλλα παντού

Link to comment
Share on other sites

Γενικά νομίζω οτι εμφανίζει κωδικους που κρύβονται με αστερακια. Όταν πας να κανεις login σε ενα site ο κωδικος συμπληρωνεται αυτοματα οταν υπαρχει αποθηκευμενος στο PC σου. Όταν μπαινεις στο setup του router (στο δικο μου τουλαχιστον) ο κωδικος υπάρχει στη σελίδα, δεν τον συμπληρώνει ο browser απλα κρυβεται με αστερακια. και στις δυο περιπτωσεις με προγράμματα αυτού του τύπου μπορεις να τον δεις. Εγώ έτσι είχα βρει τον κωδικό της DSL μου που ειχα ξεχασει και υπηρχε στο router.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morpheus

Γενικά νομίζω οτι εμφανίζει κωδικους που κρύβονται με αστερακια. Όταν πας να κανεις login σε ενα site ο κωδικος συμπληρωνεται αυτοματα οταν υπαρχει αποθηκευμενος στο PC σου. Όταν μπαινεις στο setup του router (στο δικο μου τουλαχιστον) ο κωδικος υπάρχει στη σελίδα, δεν τον συμπληρώνει ο browser απλα κρυβεται με αστερακια. και στις δυο περιπτωσεις με προγράμματα αυτού του τύπου μπορεις να τον δεις. Εγώ έτσι είχα βρει τον κωδικό της DSL μου που ειχα ξεχασει και υπηρχε στο router.

ο browser την πρώτη φορά που θα συνδεθείς σε μια url σε ρωτάει αν θες να αποθηκεύσει login information...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα pass και αναλογα settings εχουν αλλαχτει απο την 1η μερα που συνδεσα το router. Γενικα οποιος εχει μια μικρη ιδεα με το τι παιζει με το router που εχει αγορασει τοτε ειναι απλο να κλεισει τους απεξω εντελως.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.