Jump to content



Overclocking σε prescott3.2


moutsa

Recommended Posts

να πω και εγω την γνωμη μου μιας και ψαχνεσαι ακομα....

....XP90-cu...ολο χαλκινη....το μονο ας πουμε μειονεκτημα ειναι το βαρος της...

μαλλον η κορυφη στις ψυκτρες..

Link to comment
Share on other sites

Hi folks ;) Να ρωτησω.Πηρα χτες ενα new pc με Prescott 3.2GHz και P5GD2-X MoBo.Μεσα στις επιλογες της μητρικης υπαρχει επιλογη για auto overclocking οταν υπαρχει βαρυ φορτιο (νομιζω λεγεται AI Nos).Αξιζει να το κανω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Eγώ κατάφερα και τον έφτασα στα 4.0ghz αλλά με υδρόψυξη και ανέβασμα όχι μόνο τις συχνότητες αλλά και ρεύματα και με μνήμες από την ocz με ψύκτρες. Πιστεύω είναι οριακό αν και κάποιος από το φορουμ το πήγε στα 4.2:devil: Παντώς ότι και να κάνεις προσοχή στις θερμοκρασίες γιατί αυτός ο επεξεργαστής είναι πολύ θερμός από την μάνα του:D

Sorry

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween

Eγώ κατάφερα και τον έφτασα στα 4.0ghz αλλά με υδρόψυξη και ανέβασμα όχι μόνο τις συχνότητες αλλά και ρεύματα και με μνήμες από την ocz με ψύκτρες. Πιστεύω είναι οριακό αν και κάποιος από το φορουμ το πήγε στα 4.2:devil: Παντώς ότι και να κάνεις προσοχή στις θερμοκρασίες γιατί αυτός ο επεξεργαστής είναι πολύ θερμός από την μάνα του:D

Sorry

Έχεις δίκιο σε όλα

Για να φτάσεις τόσο ψιλά με ένα cpu που από μαμά είναι 115watt θέλεις κάτι παραπάνω από απλό αέρα

Πχ στον δικό μου τον 3,4 @ 3,7 με καλό νερό χτυπώ 39αρια αίνο στα 4,250 είχα θερμοκρασίες σαν να είχα αέρα

Απλά αυτά τα cpu καινέεεεεεε υπερβολικά πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.