Jump to content



αρχισαν τα οργανα....xquad....


unknown

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Το πορωμένο με τους υπολογιστές παιδί του εφοπλιστή μπαμπά... ;)

Πάντως για κάποιον που πραγματικά είναι φανατικός και πλούσιος gamer και δεν μπορεί να φτιάξει κάτι μόνος του είναι μια λύση... ;)

Εγώ έπαθα την άλλη πλάκα... Είχα πιάσει μια φορά συζήτηση με ένα πωλητή του Πλαισίου Ηρακλείου όταν είχαν πρωτοφέρει εκείνο το κουτί της Zalman και μου είπε οτι το είχαν πάρει ήδη 2 απο εκεί... :blink:

Υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν λεφτά για πέταμα...

Το θέμα βέβαια είναι πως ωραία όλα αυτά αλλά με 6 χιλιάρικα μπορείς να κάνεις πολύ καλύτερα πράγματα απο το να πάρεις ένα ψυχρό μηχάνημα που θα σε κρατήσει κλεισμένο στο σπίτι, μακριά απο κάθε διαπροσωπική επαφή με άλλα άτομα...

Πιστεύω πως όποιος αφιερώνει μεγάλο ποσοστό του ημερήσιου χρόνου του σε PC games καταλαβαίνει κάποια στιγμή το λάθος του και πιστεύω πως εκείνη η στιγμή είναι ιδιαίτερα σκληρή...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown

σε λιγο θα βγαλουν ετοιματζιδικα με phase change.........δεν πειραζει.....να μπαινει ο κοσμακης(οχι του thelab βεβαια) στο πνευμα σιγα σιγα....αυτο αρκει.....

χμ...μα κοσμακης του thelab ειναι και εκει...;)..ασχετα που δεν το ξερεις καν...

Αρχική απάντηση από JimmyFox

εγώ πάντως του έβαλα ένα αστεράκι... στα 5

Απο περιεργεια και μονο θα ρωτησω...αμα υπηρχε μισο αστερακι θα εβαζες το μισο ή παλι ενα???Και τι σε ωθησε ωστε να βαλεις 1???

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Με διαφορά το καλύτερο από όλα στη CeBit. Ακόμα και το Dell QUAD SLI, μόνο τις φωτιές είχε ζωγραφισμένες πάνω του.. Εδώ τα άλλα τα είχαν βάλει σε κανονικά, τυπικά case!!!! μια μέρα πριν πάει στο Ανόβερο, με τους δυο υπεύθυνους του project, benchάραμε μέχρι πρωϊας... πέραν του QUAD SLI, τα παιδιά έχουν κάνει ΑΠΙΘΑΝΗ δουλειά!!! ειδικά στο χρώμα και στους δίσκους....soon σε γνωστό περιοδικό η παρουσίασή του! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου αρεσε....

οχι οτι εχω η οτι θα εδινα τοσα λεφτα....

αλλα δεν με ενοχλει οποιος εχει να τα δωσει...

(το σιγουρο ειναι οτι δεν τα παιρνει απο την τσεπη μου):)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από demizz26

Χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα!!!!!!!!! Εγώ σε 5 μήνες θα έχω καλύτερο με 2500 ευρά!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα!!!

Για κανε την συνθεση που λες με 2500...:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 22:20]

και γω σε 5 μηνες απο τους δικους σου 5 μηνες με 2500ευρω θα φτιαξω μηχανημα 2 σκαλες πανω:)

όχι ακριβώς. dx11 σε 10 μήνες?? το ίδιο και με cpus (conroe πχ). είναι αρκετά ιδιόμορφη αυτή η περίοδος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από demizz26

Σε 5 μήνες είπα!

Σε 5 μηνες νομιζεις οτι θα εχει μεινει το ιδιο???

Σε 5 μηνες παλι θα εχει φτιαχτει αναλογο Pc το οποιο παλι θα λες οτι σε αλλους 5 μηνες θα εχεις καλυτερο με τα μισα λεφτα.....!

Θα σου πω μονο οτι οι καρτες γραφικων εχουν γυρω στα 2000 αντε βαλ και τον εναν raptor X πανε τα 2500 χοντρα χοντρα.....ολα τα αλλα να δω που θα τα βρεις!

Link to comment
Share on other sites

Ανακυκλώνουμε τα ίδια. Ξαναλέω ότι οι κάρτες γραφικών σε 3 μήνες θα είναι ξεπερασμένες και ο παίχτης θα χρειαστεί να τα ξανασκάσει για να είναι dx10ed! Δηλαδή ουσιαστικά για να χαρεί 6-7 games!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι σε 3-4 thread εισαι ο μοναδικος που προσπαθει να κανει το απρο μαυρο οπως λεει και ο Chosen.....!!

Τα pc αυτα θεωρουνται συλλεκτικα(και ειναι...),δεν θα βρεις πουθενα αλλου Pc custom painted-premodded εργοστασιακα......δεν θα βρεις πουθενα να πουλανε retail GX2 καρτες!

Σκοπος τους ειναι να ειναι τα καλυτερα και αγγιζουν την υπερβολη δικαιως!

Σε 5 μηνες δεν θα εχεις καλυτερο pc με 2500Ε.....και σε 5 μηνες επισης,παλι θα υπαρχει παρομοια συνθεση η οποια θα ειναι κατα πολυ πανω απο το δικο σου pc και καθενος το pc....

...και παλι εσυ το ιδιο θα λες...οτι σε αλλους 5 μηνες θα εχεις παλι καλυτερο...χαιρω πολυ...συγκρινε αυτα που προσφερει τωρα με αυτα που υπαρχουν τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Αν είμασταν κοντά τώρα θα μπορούσα να σου εξηγήσω τι θέλω να πω. Το PC αυτό NAI στο gaming είναι κορυφή σήμερα, δεν το αμφισβητησα, χαζός δεν είμαι. Απλά προσπαθώ να

αγγίξω μία άλλη διάσταση. Κατά πόσο είναι καλύτερο σε απόδοση ΚΑΙ εμφάνιση από ένα φτιαγμένο με μεράκι και modded με μεράκι όπως αυτά που φτιάχνουν τα παιδιά και παρουσιάζουν στα αντίστοιχα thread του forum ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Παρουσίαση κανουν , οπως η mercedes πουλαει ποσες εκατονταδες χιλιαδες ευρω την slr600 , αλλα δεν περιμενει να βγαλει απο εκει $ . Status βγαζει . Για $ πουλαει slk και μικροτερα. Οπως η honda ειχε βγάλει το nr750 που εκανε 12.000.000 το 1992. Δεν το εσπρωξε για να πουλησει το εσπρωξε για κύρος . Αυτο κανει και το ανωτέρω PC. καθεται στην κορυφη της πυραμιδας . Αλλα η πυραμιδα εχει την ταμπελα των multirama . Και αυτο ειναι που μετραει .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 23:58]

Παρουσίαση κανουν , οπως η mercedes πουλαει ποσες εκατονταδες χιλιαδες ευρω την slr600 , αλλα δεν περιμενει να βγαλει απο εκει $ . Status βγαζει . Για $ πουλαει slk και μικροτερα. Οπως η honda ειχε βγάλει το nr750 που εκανε 12.000.000 το 1992. Δεν το εσπρωξε για να πουλησει το εσπρωξε για κύρος . Αυτο κανει και το ανωτέρω PC. καθεται στην κορυφη της πυραμιδας . Αλλα η πυραμιδα εχει την ταμπελα των multirama . Και αυτο ειναι που μετραει .

Έτσι ακριβώς. αυτός είναι και ο ρόλος τέτοιων συστημάτων. Έστω και για 2 βδομάδες να είναι top. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.