Jump to content



Windows Firewall ....?


Dj_Seps

Recommended Posts

Το windows firewall (sp2) το θεωρειται αξιοπιστο?Επειδη δεν μπορω (δεν ξερω γιατι) να εγκαταστησω το Zone Alarm Pro γι'αυτο ενεργοποιησα το windows firewall!Λετε να εχω κανενα προβλημα?Ας προσθεσω πως παραλληλα χρησιμοποιω και τα εξης:Symantec antivirus 2005,ad-aware pro,search & destroy,microsoft anti-spyware και τωρα το windows firewall(ολα ενημερωμενα)!Ποια ειναι η γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

E δεν ειναι και οτι καλυτερο....Σαφως καλυτερο το ΖΑ αλλα απο το τιποτα...Δεν νομιζω ομως να εχεις προβλημα σε συνδιασμο με ολα αυτα που εχεις πανω...;)

Link to comment
Share on other sites

To norton ειναι μουφα!Φροντισε να μου το αποδειξει πολλες φορες!

Βαλε το kaspresky antivirus personal(ετσι γραφεται?)Εγω δεν εβρισκα ακρη με το zonealarm και αυτο το καιρο δοκιμαζω αλλα firewall(outpost,tiny personal 2005)και κανουν καλη δουλεια και ειναι και τα 2 πιο ελαφρια απο το zonealarm.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dj_Seps

Το windows firewall (sp2) το θεωρειται αξιοπιστο?Επειδη δεν μπορω (δεν ξερω γιατι) να εγκαταστησω το Zone Alarm Pro γι'αυτο ενεργοποιησα το windows firewall!Λετε να εχω κανενα προβλημα?Ας προσθεσω πως παραλληλα χρησιμοποιω και τα εξης:Symantec antivirus 2005,ad-aware pro,search & destroy,microsoft anti-spyware και τωρα το windows firewall(ολα ενημερωμενα)!Ποια ειναι η γνωμη σας?

Xρησιμοποιείς πάρα πολλά. Χαλάρωσε λίγο μην είσαι τόσο ανασφαλής εκτός και αν μπαίνεις σε διάφορα:devil:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω πολλα γιατι εχω παθει παρα πολλα(και χωρις να μπαινω σε τιποτα περιεργες σελιδες)και δεν θελω να τα ξαναπαθω!:(

Ασχετο αλλα με το ΖΑ τι προβλημα εχεις και δεν μπορεις να το βαλλεις???

Του εκανα update και στην επανεκκινηση μου κολαγε και αφηνε ενα μαυρο πλαισιο στο κεντρο της οθονης με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω τιποτα!Και γι'αυτο το σουταρα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dj_Seps [Σήμερα, στις 03:25]

Του εκανα update και στην επανεκκινηση μου κολαγε και αφηνε ενα μαυρο πλαισιο στο κεντρο της οθονης με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω τιποτα!Και γι'αυτο το σουταρα!

Δοκιμασες να το ξαναβαλλεις μηπως εγινς τιποτα στο update καιχαλασε???

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολλες φορες αλλα ματαια!Γι'αυτο και το παρατησα και ειμαι με το firewall των windows!Παντως θα δοκιμασω και τα προγραμματα που προτεινατε οταν βρω χρονο και θα ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

το firewall των windows ειναι μονοδρομο δεν σε προστατευει και για αυτα που φευγουν και για αυτά που μπαίνουν!!!!!

Εαν δεν μπορείς να βάλεις το ΖΑ βάλε ενα αλλο firewall τωρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πεδες τζιφος.Μολις τωρα μου εωγαλε σφαλμα και το kerio personal firewall(Ελεγε : Cannot connect to gui service) και οπως καταλαβενετε το σουταρα και αυτο με σποτελεσμα να ειμαι παλι με το firewall των windows!Προτεινετε μου κατι καλο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο γιατι εχουν αρχισει και μου σπανε τα νευρα!

Link to comment
Share on other sites

Windows Firewall ... ίσως το πρώτο firewall που παραβιάστηκε ποτέ :hehe:

Δοκίμασε πριν το φορματ windows repair. Κάνε μερικούς ελέγχους για ιούς κτλ, τρέξε κανένα utility (πχ Ccleaner, TuneUp Utilities) ΙΣΩΣ να το αποφύγεις το φορματ.

Link to comment
Share on other sites

Sygate firewall μόνον (το nvidia απλά ρυθμίζει το τι έχει πρόσβαση στο internet/δε μπλοκαρει τα εισερχόμενα spyware nmz). Πολύ καλό και ελαφρύ! Μόνο που δε ξέρω τι παίζει με Updates καθώς η sygate αγοράστηκε από τη sysmantec! Είμαι κανά 3μηνο με αυτά και έχω κολλήσει 2-3 βλακειούλες (τπτ σοβαρο-τα τερματίζω από taskbar). Γενικά προτίμησε κάποιο καλό firewall και όχι πακέτα antivirus αφού είπαμε δεν κάνουν κ τπτ το ιδιαίτερο!

Format-install-Ghost-Firewall...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε μου κι εγώ είχα παρόμοιο σημαντικό πρόβλημα....Ειχα(πριν το format) το Norton System Works 2005,Microsoft Anti-spyware,Ad-Aware Se και φόρτωσα αργότερα το ZONE ALARM που μου έσπασε κυριολεκτικά τα ΝΕΥΡΑ!!! Μετά ξεκίνησε μια σειρα προβλημάτων και αναγκάστηκα να κάνω BACK UΡ και στη συνέχεια FORMAT....Μετά το φόρτωμα των Windows έβαλα αμέσως SP2,norton anti-virus 2006 και ενεργοποίησα το WINDOWS FIREWALL...Και όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!!! ’ρα στο συνιστω το Windows Firewall αφού σου δημιουργεί και σένα πρόβλημα το Zone Alarm...(Δεν στο συνιστώ τo Ζ.Α)Aφού φυσικά κάνεις FORMAT!! Kαι προσοχή.......BACK UP πρώτα!! Καλή δουλειά...:T:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την εγκατασταση του zonealarm πρεπει να ειναι bug του ιδιου του προγραμματος γιατι παρα πολλοι χρηστες ειχαν παρομοια προβληαματα στο επισημο site. Δοκιμασες να κανεις εγκατασταση την τελευταια εκδοση v6.1.744.001?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.