Jump to content



[hwbot] 3Dmark05 Ranking


Recommended Posts

  • Replies 614
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από gregorisvas [Χθες, στις 17:35]

Ρε παιδια να ρωτησω κατι..Εχω μια sapphire x1900xtx.Ετρεξα σημερα ενα 3dmark05 αλλα δεν ειδα πανω απο 8k..Εβαλα τις ρυθμισεις για μεγιστη αποδοση αλλα και παλι τιποτα..7766,7854.Εκει παει..Γιατι τοσο χαμηλα?Μηπως πρεπει να πειραξω καποια ρυθμιση?Μηπως κανω κατι λαθος?

Κανεις καμια βοηθεια?Πειτε μπας και βγαλω κι εγω κανα καλο νουμερο να βοηθησω να παμε παραπανω :D Υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι στο Pc? Mobo,ram οτιδηποτε..(τροφοδοτικο εχω ενα heroichi 550w αν παιζει ρολο)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οπως και να το εχω δε μπορω να ξεπερασω τις 8.000...Εχω ψιλοαπογοητευτει για να πω την αληθεια :( Kανω δοκιμες αλλα τιποτα..Μπας και φταιει τιποτα αλλο?Μπορει αλλος παραγοντας να επιρρεασει την αποδοση της καρτας?(σχετικα δηλαδη με το υπολοιπο hardware)

Link to comment
Share on other sites

Δαιδαλός..

Εδώ δεν είναι 01 που πρώτα μετράει το σύστημα και μετά η κάρτα...

Όπως και να έχει..

Ακόμα και στα default του είμαι απο πάνω...πράγμα που δεν είναι και τόσο λογικό..

Θα έπρεπε να είχε τουλάχιστο 8κ

Link to comment
Share on other sites

Από όσο έχω μιλήσει μαζί του..τους έχει ξαναπεράσει...και ξαναπεράσει...

Εγώ σκέφτομαι μήπως παίζει κάποια ρύθμιση στους catalyst ή τπτ στο Βιος για τα 3d

Έχε το νού σου μη σου έρθει κανένα μπαν....γιατί σε όποιον κάνω quote και μου απαντάει....πρέπει να το περιμένει..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gregorisvas

Ολα ειναι default..Βασικα στο catalyst το antialiasing κλπ δεν απενεργοποιουνται τελειως νομιζω.Εκτος και αν το 2χ ειναι το τελειως :p

Βαζεις να τα ρυθμιζει απο την εφαρμογη, και οταν τρεχουν τα 3dmark, απενεργοποιουνται απο εκει....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.