Jump to content



[hwbot] 3Dmark05 Ranking


Recommended Posts

  • Replies 614
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από gregorisvas

Thanks!Ηδη στα 4.4 ειμαι σχεδον 10.000 :) Ευχαριστω παιδια :D

e?

Τόσο bottleneck με την 1900ΧΤΧ..κουλό μου φαίνεται

Ρε παίδες εμένα απο τα default ο επεξεργαστής στα 2700..άντε να πάρω 100μαρκς στη καλύτερη....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Oχι ρα....και στο 05 μετραει και αρκετουτσικα μαλιστα...:D

Τι στο διάτανο...είμαι ο μόνος που δεν το παρατήρησα αυτό?

Με την μετάβασή μου απο 3800+ μονοπύρηνο σε 4200+ διπύρηνο...στα ίδια mhz(2700) τα ίδια σκ@τ@ είδα...

Link to comment
Share on other sites

Aμα ηταν ετσι δεν θα αφηνανε ολοι τους 57 τους που παιζαν 4 γιγα να πηγαιναν σ εφχ 60 που παιζουν 3.5!

Ουτε ο overclock θα παιρνουσε τον hipro με 600μηζ παρακατω στον επεξεργαστη και αλλα 70/90 στην καρτα...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Oχι ρα....και στο 05 μετραει και αρκετουτσικα μαλιστα...:D

Εγω αλλαγη δεν ειδα καμια... Τωρα αν εσυ σε συστημα που ΕΣΥ εστησες και χρησιμοποιησες ειδες διαφορα, οριστε να δω τα screenshots και να συμφωνησω....

Link to comment
Share on other sites

Στο 05 ο dual core δινει αρκετες μοναδες . Ειχα μονοπυρηνο στην αρχη (ενω περιμενα το διπυρηνο απο το USA) . Με την GTO2 τοτε , εβγαζε περιπου 300-400 μοναδες κατω ο μονοπυρηνος . Με ιδια συχνοτητα ( 2.5Ghz περιπου) . Ο FX60 δινει καλυτερα 05 σε σχεση με εναν μονοπυρηνο FX . Η διαφορα τους ειναι 300-400Mhz υπερ του διπυρηνου .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Εγω αλλαγη δεν ειδα καμια... Τωρα αν εσυ σε συστημα που ΕΣΥ εστησες και χρησιμοποιησες ειδες διαφορα, οριστε να δω τα screenshots και να συμφωνησω....

Δεν χρειαζεται να δεις δικα μου screenshots....απλα μπορεις να ψαξεις στο ORB η σε αλλα forum...

Αρχική απάντηση από Stelaras

Στο 05 ο dual core δινει αρκετες μοναδες . Ειχα μονοπυρηνο στην αρχη (ενω περιμενα το διπυρηνο απο το USA) . Με την GTO2 τοτε , εβγαζε περιπου 300-400 μοναδες κατω ο μονοπυρηνος . Με ιδια συχνοτητα ( 2.5Ghz περιπου) . Ο FX60 δινει καλυτερα 05 σε σχεση με εναν μονοπυρηνο FX . Η διαφορα τους ειναι 300-400Mhz υπερ του διπυρηνου .

Eτσι ακριβως ειναι τα πραγματα.....;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Δεν χρειαζεται να δεις δικα μου screenshots....απλα μπορεις να ψαξεις στο ORB η σε αλλα forum...

Sorry m8, αλλα προσωπικα εχω μαθει να λεω την γνωμη μου εκ του ασφαλους, να δοκιμαζω πραγματα που διαβαζω, να τα διασταυρωνω εγω ο ιδιος πρωτα και μετα να τα αναφερω-ανακοινωνω σε ολο τον κοσμο σε αντιθεση με καποιος wannabe overclockers που το μονο που εχουν μαθει να κανουν ειναι να διαβαζουν σε φορουμς τα σκορ αλλων και να απαντανε κιολας στα thread "Intel Rocks-Amd Rocks... Good Job", "Insane score man"....κτλ.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Sorry m8, αλλα προσωπικα εχω μαθει να λεω την γνωμη μου εκ του ασφαλους, να δοκιμαζω πραγματα που διαβαζω, να τα διασταυρωνω εγω ο ιδιος πρωτα και μετα να τα αναφερω-ανακοινωνω σε ολο τον κοσμο

Βρε δεν ειπα το αντιθετο....:D

Αρχική απάντηση από jax7480

σε αντιθεση με καποιος wannabe overclockers που το μονο που εχουν μαθει να κανουν ειναι να διαβαζουν σε φορουμς τα σκορ αλλων και να απαντανε κιολας στα thread "Intel Rocks-Amd Rocks... Good Job", "Insane score man"....κτλ.....

Δεν νομιζω το να λες σε καποιον μπραβο να σε θετει αυτοματα στην κατηγορια wannabe overclocker....εισαι υπερβολικος για αλλη μια φορα...!Oπως επισης..αυτο το σκελος της απαντησης σου ειναι εντελως ΟΤ με αυτα που λεμε..:D...μαλλον κατι αλλο θες να πεις...αλλα δεν το πιανω..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AnimeGR

@Braveheart έχει διπύρηνο μήπως;

Λογικά η διαφορά θα είναι στο cpu score γιατί +10 στο πυρήνα δε κάνουνε τεράστια διφορά και εσύ έχεις και +10 στη μνήμη...

διπυρηνο εχω αλλα στο 05 δεν παιζει ρολο αν ειναι διπυρηνος η οχι αλλα η συχνοτητα (μπορει να κανω και λαθος)

Link to comment
Share on other sites

μετρανε τα mhz στο cpu και πολυ μαλιστα!εχω των d930 στα 3ghz kai βγαζω 9000 στο 05 με την χ1900χτ στα 690/800!με το cpu sta 4,46 και την καρτα στα ιδια βγαζω 11760!εχω +25% με 1.46 ghz πανω!στο 03 η διαφορα ειναι δυπλασια αλα σαν ποσοστο παραμενει ιδιο! :banging: :banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.