Jump to content



Pentium D805 & ASUS P5DW2-E Premium


totally_wired

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Snips, οι κηδειες δεν γινοντε τσαμπα... coolinvisibleman0me.png

λοιπον εχουμε και λεμε, εκει τερματιζει οτι και να κανω, πολυ πιθανο να με κραταει η μητρηκη.

805D @ 3.86Ghz 24/7 stable @1.41vcore (full load) watercooled, Storm cpu block, maze4 on vga, 120.2 rad.

room temp: 27oC

cpu temp @ full load: 50oC

SUPERPI

superpi1oe.jpg

WINRAR

winrar4ql.jpg

SISOFTSANDRA

sisoftall805d8yq.jpg

CINEBENCH2003

cinebench2003805d8bj.jpg

καθολου ασχημα για τοσο φτηνο επεξεργαστη, κοντραρει στα ισα τον 920 σε cpu & multimedia benches για πλακα! :Dmsmiley18xh.gif

μονο στο mem bandwidth μας τα χαλαει κατα πολυ, αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις.

Παρατηρησα οτι στις ιδιες ταχυτητες ο 805 ειναι λιγο πιο γρηγορος απο τον 920 στο cinebench & sisoft cpu bench, προφανως ειναι ελαχιστα πιο γρηγορος o 805 στο speed per clock συγκριτικα με τον 920.

εκανα και divx encoding και πεταγε... περιπου 3-5fps πιο αργος σε σχεση με 920 @4.15ghz!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Byron [01-05-2006 04:29]

καθολου ασχημα για τοσο φτηνο επεξεργαστη, κοντραρει στα ισα τον 920 σε cpu & multimedia benches για πλακα! :D

Φίλε δεν ξέρω πως ακριβώς εννοείς το "κοντράρει στα ίσα", με τα δικά μου στοιχεία (ίδιο board, DDR2 533 και Maxtor 6V200E0) ξεφεύγει κατά πολύ του 920 και τουλάχιστον στο cinebench είναι λίγο πίσω από 4600+ και 955. :clap:

Σε αυτή την τιμή, απλά δεν έχει αντίπαλο. Προσπαθώ να καταλήξω σε max τιμές με value υποσυστήματα και μια καλή ψύκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από v@ss [Σήμερα, στις 06:39]

Φίλε δεν ξέρω πως ακριβώς εννοείς το "κοντράρει στα ίσα", με τα δικά μου στοιχεία (ίδιο board, DDR2 533 και Maxtor 6V200E0) ξεφεύγει κατά πολύ του 920 και τουλάχιστον στο cinebench είναι λίγο πίσω από 4600+ και 955. :clap:

Σε αυτή την τιμή, απλά δεν έχει αντίπαλο. Προσπαθώ να καταλήξω σε max τιμές με value υποσυστήματα και μια καλή ψύκτρα.

καταρχας δεν ειμαι φιλος σου,

κατα δευτερον, ενοουσα οτι στην ιδια ταχυτητα ειναι πιο γρηγορος ο 805 και οτι στην τιμη vs αποδοση ειναι οτι καλυτερο υπαρχει, ασχέτος εαν δουλευει πολυ ζεστος και με περισσοτερη καταναλωση.

Οντος σε αυτη την τιμη δεν εχει αντιπαλο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Byron [Σήμερα, στις 14:45]

καταρχας δεν ειμαι φιλος σου,

ναι με συγχωρείς, δικό μου λάθος. Τουλάχιστον συμφωνούμε στην ουσία :dots:

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και ένα Cinebench μια και το έχεις πρόχειρο Athens2004, να γελάσουμε.

Σε εφαρμογές γραφείου, παίρνει προβάδισμα από όλους τους stock επεξεργαστές από τα 3.8 κιόλας. Έχει δοκιμάσει κανείς σε board εκτος του ASUS P5WD2-E Premium?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Cine δεν υπάρχει . Και οντως στα 3.6 - 3.8g hotspotarei , [3.6 - 3.8 με νερό πάνε σχεδον όλοι εκτος του Sln που [ξε]πληρώνει την αυθάδεια του προς την Intel με 2.8g semistable :hehe:]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.