Jump to content



ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΝΗΜΗΣ


cabdik

Recommended Posts

πως μπορω να βρω σε ενα παλιο μηχανημα, τι ειδους μνημες παιρνει? εχω ενα pc απο το 1998, και λεω να το αναβαθμισω λιγο, κυριως μνημη (αυτο εχει 32ΜΒ ram- 168pin). εχω βρει ενα μαγαζι που εχει παλια κομματια, αλλα δεν ξερω τι ειδους μνημη να παρω. ταιριαζουν ολες οι 168αρες? βοηθηστε με λιγο γιατι λυπαμαι να το πεταξω!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pigassos19

Επισης αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βγαλεις τη μνημη που ηδη εχει και να την πας στο καταστημα για να σου δωσουν μια ιδια!

αυτο δε γινεται γιατι το καταστημα που βρηκα ειναι στη θεσ/κη και εγω αμαλιαδα. μεσω νετ θα παραγγειλω, γι'αυτο θελω να ειμαι σιγουρος τι θα παραγγειλω

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά δε θέλει το παιδί να δει τι μνήμες έχει αλλά τι μνήμες υποστηρίζει η μητρική του.

Οπότε βλέπει πιο μοντέλο είναι και πάει στο site της εταιρείας και βρίσκει το manual αν δεν το έχει.

Εκεί μπορεί να δει αν διαβάζει καταρχήν double-sided ή single-sided και μέχρι πόση ποσότητα μπορεί να βάλει ανά slot.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.