Jump to content



XFX


JohnnyX

Recommended Posts

Μαλλον παω για μια XFX 7900GT (PVT71GUDER)

Μετα λυπης μου ομως διαπιστωσα πως εχει μονο 2 χρονια εγγυηση !

Σε ενα βεβαια e-shop ειδα οτι εχει 3 χρονια

Εν τελει γνωριζει κανεις ποσα χρονια ειναι ?

Bundle παιχνιδια εχει ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το e-shop φτου φτου πιπέρι... (παροτι η παρεγγελια εγινε με stock το προιον μετα απο 4 μερες βγηκε απο stock και δε με εξυπηρετησαν) και επειδη το stock στη θεσ/νικη ειναι ανεπαρκες και οι τιμες πολυ πιο τσιμπημενες απο Αθηνα ..ρωταω κυριως τα παιδια απο Αθηνα

Ποιο απο τα παρακατω καταστηματα εμπιστευεστε περισσοτερο;

http://www.my-shop.gr/

http://www.megamarket.gr

http://www.grammi.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnnyX

Επειδη το e-shop φτου φτου πιπέρι... (παροτι η παρεγγελια εγινε με stock το προιον μετα απο 4 μερες βγηκε απο stock και δε με εξυπηρετησαν) και επειδη το stock στη θεσ/νικη ειναι ανεπαρκες και οι τιμες πολυ πιο τσιμπημενες απο Αθηνα ..ρωταω κυριως τα παιδια απο Αθηνα

Ποιο απο τα παρακατω καταστηματα εμπιστευεστε περισσοτερο;

http://www.my-shop.gr/

http://www.megamarket.gr

http://www.grammi.gr

www.matsoukasbros.com

Οσο για την αγορα της ή οχι, η XFX πιθανοτατα θα ξερει καλυτερα απο τις επιστροφες της και σε 7800GT αλλα και σε 7900GT, ειδικα στις O/C εκδοσεις της.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sitios

Δε ξέρω για τα παραπάνω μαγαζιά που έγραψες, αλλά εγώ περισσότερο εμπιστεύομαι τον κύριο από πάνω σου για τις αγορές μου.....:)

???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnnyX

επιλογη σου ποια θα ηταν πχ ? msi? prolink ?

Κατά τη γνώμη μου: XFX > PROLINK ~= MSI.

Αρχική απάντηση από JohnnyX

???:confused:

LOL

Ως ο ''από πάνω'', να ενημερώσω ότι ο τελευταίος ''από πάνω'' σου (Ζάχους) μόλις σε πρόλαβε :p

(τώρα φαντάζομαι θα σε ζαλίσαμε τελείως....:p)

Link to comment
Share on other sites

Hθελα και εγω να παρω την 7900 xxx xfx αλλα οταν ηθελα να παρω ο νταβατζης μου :p μου ειπε οτι υπηρχε μονο η προλινκ και την οποια πηρα.Δεν εχω απολυτως κανενα παραπονο μεχρι τωρα.Δουλευει απροσκοπτα.Απο την αλλη αργοτερα χαρηκα για την επιλογη μου οταν διαβασα οτι η 7900 του Ζαχου τα εφτυσε...

Link to comment
Share on other sites

H Evga πραγματi συνηθως εχει απο τις καλυτερες λυσεiς

καλυτερες μαλιστα απο τις XFX που ολο και ακουγονται παραπονα για προβληματα με την συγκεκριμενη σειρα

Αλλα δυσκολα βρισκεις EVGA και ακομα πιο δυσκολα BFG

Μου φαινεται το Πλαισιο ειχε φερει λιγα ΕVGA κομματια σε stock αλλα μου φαινεται ξεπουληθηκαν ολα...απο τους φτωχους Ελληνες που κατα τα αλλα δεν εχουν αρκετα λεφτα και φωναζουν για την ακριβεια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Whatever [Σήμερα, στις 17:10]

...απο τους φτωχους Ελληνες που κατα τα αλλα δεν εχουν αρκετα λεφτα και φωναζουν για την ακριβεια

σωστοςςςςς.....!:clap: :clap:
Link to comment
Share on other sites

Χαζομαρες ειναι αυτα που λετε περι ακριβειας.Αν δηλαδη αγοραζε την προλινκ με 50ε λιγοτερα θα ηταν δικαιολογημενη η αγορα?

Μην ξεχνατε οτι γραφουμε σε ενα φορουμ που καλως η κακως μια μεγαλη μεριδα χρηστων δεν εχουν ενα απλο κομπιουτερακι για office και internet.Oλοι αυτοι ειναι αμυαλοι πλουσιοι?Αλλοι εχουν χομπυ τα αμαξια και αλλοι τους υπολογιστες.Ο καθενας κανει οτι μπορει με τα λεφτα που εχει.Αν ξοδευει παραπανω απο οσα πρεπει/μπορει , τοτε μονο ειναι αξιος χαρακτηρισμου ειτε αγοραζει 5200 ειτε 7900gtx...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 17:31]

Χαζομαρες ειναι αυτα που λετε περι ακριβειας.Αν δηλαδη αγοραζε την προλινκ με 50ε λιγοτερα θα ηταν δικαιολογημενη η αγορα?

Μην ξεχνατε οτι γραφουμε σε ενα φορουμ που καλως η κακως μια μεγαλη μεριδα χρηστων δεν εχουν ενα απλο κομπιουτερακι για office και internet.Oλοι αυτοι ειναι αμυαλοι πλουσιοι?Αλλοι εχουν χομπυ τα αμαξια και αλλοι τους υπολογιστες.Ο καθενας κανει οτι μπορει με τα λεφτα που εχει.Αν ξοδευει παραπανω απο οσα πρεπει/μπορει , τοτε μονο ειναι αξιος χαρακτηρισμου ειτε αγοραζει 5200 ειτε 7900gtx...

1) Μιλησε κανενας για αμυαλους ;

2) Ναι ο καθενας κανει οτι μπορει με τα λεφτα του για τις αγορες του που δεν ειναι και αμεσης προτεραιοτητας εδω που τα λεμε και μπορει να ζησουν και χωρις αυτες...το ειδαμε και αυτο παρολα αυτα παραπονιουνται συνεχως και για την οικονομικη τους κατασταση η και για για τα ποσο κοστιζουν τα απαραιτητα αγαθα

Μηπως απλα μας εχει φαει ο καταναλωτισμος ;

3) Δεν μιλησε κανενας μονο για τα ατομα αυτου του φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Whatever

Μηπως απλα μας εχει φαει ο καταναλωτισμος ;

Οχι απλα μας εχει φαει , μας εχει χωνεψει κιολας.....

Οπως πολυ σωστα λεει και ο vader , εδω ειναι φορουμ για πιο ψαγμενους χρηστες hardware , δηλαδη οι δοσεις στην πιστωτικη πανε συννεφο ( ρωτα και τον fragma να σου πει ....)

Εξαλλου ποτε η τεχνολογια δεν συμβαδισε με την οικονομια....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία και 900 E να έκανε κάποιοι θα την έπαιρναν, κάποιοι άλλοι θα έλεγαν ότι είναι μ....α αγορά και κάποιοι άλλοι απλά θα την χάζευαν. Είναι το ίδιο με τα λουλούδια στα μπουζούκια --. 100 Ε η πεντάδα...’λλοι θα πουν μα...ια, άλλοι θα πετάξουν 50 πανέρια και άλλοι απλά θα χαζεύουν...Που καταλήγω..όλα έχουν να κάνουν με τα πόσα μπικικινια έχεις στην τσέπη, πόση τρέλα κουβαλάς και φυσικά με το αν η γκόμενα σου έχει μεγάλα βυ..α και ξέρει να τα κουνά... Κατά τα άλλα ας είναι καλά ο καθένας μας να κάνει αυτό που γουστάρει και να περνά καλά...Σχετικά με το θέμα του φίλου η XFX είναι μια πολύ καλή κίνηση...Τώρα αν γενικά είσαι γκαντέμης δες το θέμα της εγγύησης ποιο προσεκτικά. πάντως εμένα δεν μου έχει μείνει ποτέ κάρτα γραφικών στο χέρι μέχρι τώρα (κάτσε να χτυπήσω ξύλο...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.