Jump to content



ρύθμιση fan σε ati 9200


cypherth

Recommended Posts

σε ένα μηχάνημα είναι μια ατι9200 με τους τελευταίους catalyst. με το ατιτοολ δεν μπορώ να ρυθμίσω τις στροφές του φαν γιατί είναι λέει κλειδωμένη η κάρτα. ξέρετε κάποιο άλλο πρόγραμμα για να μειώσω τις στροφές άρα και το θόρυβο? (το μηχάνημα είναι μόνο για να κατεβάζει οπότε δεν με νοιάζει να χαμηλώσω τις στροφές μέχρι εκεί που αντέχει)

Link to comment
Share on other sites

Όσες 9200 έχω δεί φίλε μου (και προφανώς όλες έτσι πρέπει να είναι) δεν υποστηρίζουν τέτοιες λειτουργίες, όπως ουτε hardware monitoring για παράδειγμα. Οπότε αλλάζεις την ψύκτρα με μια άλλη που το φαν της το ρυθμίζεις με κάποιο πάνελ ή συνδέοντάς το πάνω στη μητρική και το ελέγχεις με το SpeedFan, κάτι που δεν υποστηρίζεται από όλες τις μητρικές όμως...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από varelasj [Χθες, στις 15:20]

Τη δικη μου 9200se παντως την εχω κανει παθητικη... Μια φωτο τοτε που την ειχα πανω στην abit.

Σωστός ρε συ, μη βάζουμε και το παιδί σε έξοδα...

Από socket 370 ειναι αυτή? Οι εργαοστασιακές είχαν το 1/4 του ύψους της. Την τρύπησες ή έβαλες κανα κλιπάκι? Κομπλέ φαίνεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep [Χθες, στις 14:34]

Σωστός ρε συ, μη βάζουμε και το παιδί σε έξοδα...

Από socket 370 ειναι αυτή? Οι εργαοστασιακές είχαν το 1/4 του ύψους της. Την τρύπησες ή έβαλες κανα κλιπάκι? Κομπλέ φαίνεται!!!

Aπο socketA ειναι η ψυκτρα. Και ειχε τρυπες απο μονη της η καρτα εγω απλα τις ανοιξα λιγο παραπανω για να περασουν οι διβες και τροχισα και λιγο την ψυκτρα για να μπει. Δε θελει παντως κατι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.