Jump to content



Το πιό παράξενο που έχω συναντήσει....


Alucard

Recommended Posts

Ακούστε το κουφό πάνω απ'όλα που συνάντησα σήμερα στο PC μου.

Έχω ένα μικρό Athlon στα 2200+ το οποίο μου έκανε το εξής:

Έχει 3 partition. Όταν κάνω boot μου βγάζει πρόβλημα ότι δέν υπάρχει αρκετός χώρος για σελιδοποίηση κτλ. κτλ.

Οκ λέω πανεύκολο πάω να το φτιάξω.

Μπαίνω λοιπον στις ιδιότητες, πάω να αλλάξω το μέγεθοπς της σελιδοποίησης και τι βλεπώ!!!! Δεν υπάρχει ούτε ένα byte ελεύθερο σε κανένα partition!!!!!!!

Πάω Ο Υπολογιστής μου και κάνω ιδιότητες στους Δίσκους και δεν τους αναγνωρίζει σαν NTFS αλλά σαν RAW!!! κάνοντας τους έτσι μή προσπελάσιμους. Μπορώ να μπώ στα εγγραφά μου και σε υποφάκελους των δίσκων αλλά όταν πάω να ανοίξω τον δίσκο μου λέει ότι δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του δίσκου.

Μπά και ξέρετε τι μπορεί να παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και ιος που κανει κατι σαν αυτο που περιγραφεις, ακα μπερδευει το master boot sector. Μπορει να δεις τον δισκο κανονικα απο το install των win?

Link to comment
Share on other sites

Είναι NTFS ο δίσκος. ’λλαξα καλώδια απολύτως τίποτα. Έβαλα το Bios σε system defaults, πάλι τίποτα.

Μητρική: MSI K7T - Turbo(το turbo την μάρανε)

CPU: Athlon 2200+

RAM: Noname 256ΜΒ

VGA: TnT2 64

Ένας 40άρης σκληρός και ενα DVD-rw.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω για Scandisk δεν μου βγάζει το παράθυρο για να κάνει επαννεκίνηση, η ότι θα χρειαστεί να γίνει το scan στο επομενο startup, ουτε καν κανει scan. Χρειαστηκε να παω από cmd και να πατησω chkdsk /f αλλά στο επόμενο startup δεν εκανε απωλύτως τίποτα. Antivirus δεν εχει καθως δεν μπαίνει ποτέ στο Internet.

Link to comment
Share on other sites

Ο δίσκος είναι άδειος?

Αν δεν έχεις τίποτα να χάσεις κάνει ένα τσεκ στο MBR, επίσης από το Recovery Console των WinXP. fixmbr νομίζω είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 12:31]

Ο δίσκος είναι άδειος?

Αν δεν έχεις τίποτα να χάσεις κάνει ένα τσεκ στο MBR, επίσης από το Recovery Console των WinXP. fixmbr νομίζω είναι.

Η συγκεκριμενη εντολη δεν με εχει βοηθησει ποτε παντως.:...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aggelopas

Η συγκεκριμενη εντολη δεν με εχει βοηθησει ποτε παντως.:...:

Τι να κάνουμε, εμπειρίες είναι αυτές. Εμένα με έχει βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.