Jump to content



Toshiba Satellite P105-S921 (θΕΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ)


anastasia78

Recommended Posts

Χαιρετω ολους τους φιλους και τις φιλες της παρεας.

Εχω να σας ανακοινωσω ισως για το καλυτερο μηχανημα για τα λεφτα του.

Ειναι το Toshiba Satellite P105-S921.

Το μηχανημα οταν το ειδα ξετρελαθηκα και θελω απελπισμενα να το παρω.

Προσπαθω να βρω ακρες για Ελλαδα και ακομη τιποτα.

Διαβαστε τα Τεχνικα του Χαρακτηριστικα και θα καταλαβετε τι λεω.

Specifications:

Intel Core Duo Processor T2400 [1.83GHz, 2MB L2 Cache, 667MHz FSB]

Microsoft

post-4314-1416072585,0982_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Πλήρες πληκτρολόγιο, harman kardon ηχεία, dual mode pad (πρώτη φορά το βλέπω αυτό) και remote control είναι και πανέμορφο...

6000mAh μπαταρία ενώ ζυγίζει 3.2κιλά!

Φοβερό μηχάνημα για 17" :T:

Δεν φαίνεται καθόλου ακριβό για αυτά που δίνει

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα αντιροσωπεια και μου ειπαν σε ενα με δυο μηνες απο τωρα δηλαδη καλοκαιρακι και μαλιστα Ιουνιος-Ιουλιος.

Οποιος θελει να αγορασει και αντεχει να περιμενει αξιζει τον κοπο.

Η τιμη για Ελλαδα συζητιεται απο 1600-2000.

Μακαρι να ειναι στα 1600-1700 και οχι παραπανω.

Το βλεπω για BEST SELLER.

Απο την IDEAL εξαρτώνται ολα.

post-4314-1416072589,3716_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κουκλι!Νομιζω κυκλοφορει και με αλλη vga οποτε θα υπαρχουν και φθηνοτερα μοντελλα(εχω την εντυπωση βγαινει και με 7600.Δεν με χαλαει καθολου)

Link to comment
Share on other sites

Θα σέρνεται με τον δίσκο στις 4200 rpm, ότι hardware και να έχει, το βασικότερο συστατικό της ταχύτητας ενός υπολογιστή είναι ο δίσκος άλλωστε. Δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου αυτά τα χρήματα και με τόσο αργό δίσκο. Ας είχε στις 5400 ή στις 7200 και ας ήταν και μικρότερος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν ειχε ολα αυτα που ζητατε τοτε το μηχανημα δεν θα εκανε 1700 αλλα σιγουρα 2000.

Συμπερασμα οταν βγαζουν αυτες οι μεγαλες εταιρειες καποιο μηχανημα προσπαθουν να τα συνδιασουν λιγο πολυ με τα ποιο πολλα απο αυτα που θελουμε γιατι αν τα εχει ολα πολυ απλα κανεις δεν θα εχει τα λεφτα για να το αγορασει.

Εκτος αν ολοι σας εισαστε πλουσιοι εδω μεσα και εγω η μοναδικη φτωχια.

Τοτε ευχαριστως μπορω να δεκτο ενα τετοιο δωρακι απο εσας προς εμενα.

Φιλακια μωρακια μου.

Υ.Γ.

Μαθατε και τα ασχημα νεα?

Απολυουν απο το MediaMarkt Θεσσαλονικης συνολο 26 ατομα.

Μεχρι τωρα ηδη φυγανε μεσα σε μια εβδομαδα τα 8 και ολα τα υπολοιπα θα πρεπει να εχουν φυγει μεχρι τελος του μηνα.

Ζητω και παλι στην ανεργια αφου τους εκμεταλευτηκαν για το στησιμο του καταστηματος τωρα δεν τους χρειαζονται.

Αν εχετε κανεναν φιλο ή φιλη ρωτηστε για να μαθετε περισσοτερα.

Εμενα μια γνωστη μου που δουλευε στα ταμια τωρα ψαχνει να βρει παλι δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο μηχανηματακι indeed,ενταξει ο σκληρος μπορει να αλλαχτει δεν ειναι αυτο θεμα...για οποιον θελει να ειναι πιο γρηγορος...

Τωρα για το πληκτρολογιο δεν χερω...μου φαινονται πολυ κοντα τα κουμπια,δηλαδη παιζει αν γραφεις γρηγορα αντι για enter να πατησεις 4...;):p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Χθες, στις 20:29]

πολυ ωραιο μηχανηματακι indeed,ενταξει ο σκληρος μπορει να αλλαχτει δεν ειναι αυτο θεμα...για οποιον θελει να ειναι πιο γρηγορος...

Τωρα για το πληκτρολογιο δεν χερω...μου φαινονται πολυ κοντα τα κουμπια,δηλαδη παιζει αν γραφεις γρηγορα αντι για enter να πατησεις 4...;):p

χαλάρωσε blade_pan όλα μια συνήθεια ειναι....τα πληκτρολόγια των laptop ειναι,αποψή μου,πιο ευχρηστα απο τα κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι πιο ευχρηστα...πιο ξεκουραστα ισως αλλα επειδη η αποσταση των κουμπιων στα Laptop ειναι μικρη καποιος με,ας πουμε μεγαλα χερια,aka Gorillakos:D - θα πεδευεται!

αν παρατηρησεις μερικα κουμπια κατω δεξια(βελακια πχ)ειναι στριμωγμενα...

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω οτι ολα τα πληκτρα που εχει ειναι ποιο μεγαλα σε μεγεθος απο εναν αντιστοιχο 15" φορητο υπολογιστη επομενως κατα 20 % σιγουρα θα τον βολεψει αλλιως οποιον δεν τον βολευει μπορει να βαλει και εξωτερικο πληκτρολογιο στα μετρα του.

Ειδατε παλι σας βρηκα λυση !!!

Φιλακια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno

Έχει 8ΜΒ cache οπότε δεν έχει διαφορά με 5400. Καλύτερα βέβαια 7200.

4200-8mb ηταν και εμενα ο μακαρητης ο Seagate αλλα οταν εβαλα πανω τον 7200 εβγαλε φτερα το λαπτοπ! καπου στα 25μβ/σ ειχε avg εκεινος ενω τωρα ειμαι στα 37... 45% πανω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anastasia78

Υ.Γ.

Μαθατε και τα ασχημα νεα?

Απολυουν απο το MediaMarkt Θεσσαλονικης συνολο 26 ατομα.

Μεχρι τωρα ηδη φυγανε μεσα σε μια εβδομαδα τα 8 και ολα τα υπολοιπα θα πρεπει να εχουν φυγει μεχρι τελος του μηνα.

Ζητω και παλι στην ανεργια αφου τους εκμεταλευτηκαν για το στησιμο του καταστηματος τωρα δεν τους χρειαζονται.

Αν εχετε κανεναν φιλο ή φιλη ρωτηστε για να μαθετε περισσοτερα.

Εμενα μια γνωστη μου που δουλευε στα ταμια τωρα ψαχνει να βρει παλι δουλεια.

Και νομίζεις ότι αυτοί που έμειναν είναι τυχεροί?... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.