Jump to content



ALBATRON 7900GTX 512MB SLI (Update) Benches & Σχόλια


Dagalidis

Recommended Posts

Λοιπόν ήρθε και έδεσε το γλυκό θαυμάσια... :D

Από αύριο είμαι κάτοχος μιας ALBATRON 7900GTX 512MB μόνο 400Εuro αγορασμένη από το Πλαίσιο με διαφορά ενός πιστωτικού από τα παλιά που είχα ξεχάσει εντελώς... (από το 2005):worship: :worship:

Μου έκατσε τέλεια και τώρα πρέπει να πάω ή σε ASROCK Dual SATA II που έχω.... ή σε αγορά νέας DFI ULTRA....;)

To καλοκαιράκι παίρνω και μιά 21" WIDE TFT και είμαι άρχοντας.....

Θα ήθελα να ξέρω ,,,, η ALBATRON κλοκάρει καλά ?????

Θα έχω ψηλά ρολόγια ή θα κολλήσω στα Default ?????

Oσοι ξέρετε απαντήστε γιατί μπορώ να ακυρώσω και να περιμένω 1,5 εβδομάδες να έρθει η EVGA 7900GTX.... :T:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Του τυπου εδω του πηγε 696/902 με αερα διχως voltmods...

http://forum.3dspeed.idv.tw/showthread.php?t=553 (last post)

Εγω εχω δοκιμασει 2 χ club3d πηγαιναν 700/910..

Και μια POV 716/908 ..

Πανω κατω ολες το ιδιο ειναι...αλλα μονο με voltmods θα δεις μεγαλυτερα ρολογια απο ~700/~900

Link to comment
Share on other sites

Την ULTRA θα την πάρεις σίγουρα, θες δεν θες. Στα default δεν κόλλησε ποτέ κανείς. Απο κει και πέρα η EVGA λέγεται ότι έχει πιο "άγριες" διαθέσεις. Αλλά πάλι δεν σε τρώει;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 20:15]

Dag...

Remember me?....τελικά..όλα τα άλλαξες...

άντε και με το καλό καλορίζικη :):T:

Χεχεχεχε.... I remember...:D

Μετά από αρκετό διάβασμα σε ένα εξερετικό review όλων των τελευταίων καρτών που κυκλοφορούν πήρα την απόφασή μου να αλλάξω στάση.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ..... :T: :clap:

http://www.guru3d.com/article/Videocards/326/1/

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στην απόφαση να την βάλω πάνω στην ASROCK DUAL SATA II αφού πρώτα φτιάξω τα Vcore & Vmem mod για να έχω τουλάχιστον τα 2700 - 2800 σταθερά στην CPU & 270 - 280 τις μνήμες μου.

Ετσι και αλλιώς στην παρούσα φάση που έρχονται Conroe & AM2 οποιαδήποτε επένδυση στα υπάρχοντα socket είναι άστοχη...;)

Ελπίζω μόνο να μην μου κάνει καμμιά κουτσουκέλα πάλι η ASROCK και ψάχνομαι.. :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Χθες, στις 23:54]

Ελπίζω μόνο να μην μου κάνει καμμιά κουτσουκέλα πάλι η ASROCK και ψάχνομαι.. :T:

Ρε dag αφου πλεον τα εχεις μαθει τα κολπα τι φοβασε.

Το πολυ πολυ να χασεις μερικες δεκαδες υπνο.(Μεχρι να βρεις τι φταει)

Εκει κολλας?

Link to comment
Share on other sites

Με γειες την καρτουλα και gl με τα voltmod μαν, καλο ειναι να κανεις και κατι σαν mini-review με pics γιατι σε λιγο καιρο που θα ερθουν οι μνημες θα δοκιμασω κι εγω το vcore mod μπας και ανεβει ο 3800+ venice μενοντας σταθερος :cool:, αναλυτικα τα θελω ομως, ποια θερμαγωγιμη μπογια χρησιμοποιησες, πως την απλωσες κλπ :p

Link to comment
Share on other sites

Dag αλήθεια γιατί επέλεξες την GTX διαβάζοντας το review και όχι την GT. Εκτός αν έχεις μεγάλο monitor ή σκέφτεσαι να πάρεις οπότε πάσο. ΤΟ λέω αυτό διότι πάνω από τα 1600χ1200 φαίνεται η διαφορά της GTX από την GT.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 22:38]

Dag αλήθεια γιατί επέλεξες την GTX διαβάζοντας το review και όχι την GT. Εκτός αν έχεις μεγάλο monitor ή σκέφτεσαι να πάρεις οπότε πάσο. ΤΟ λέω αυτό διότι πάνω από τα 1600χ1200 φαίνεται η διαφορά της GTX από την GT.

To καλοκαιράκι λέω να πάω σε 21" WIDE TFT...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 22:53]

Ε τότε... WISE choice... ;)

Έχεις βρεί υποψήφιο "θύμα";

Mάλλον για την NEC σκέφτομαι αν δεν έχει βγεί κάτι καλύτερο μέχρι τότε.....(ΙΟΥΛΙΟ μεριά) ;)

Οσο για τον GruntGR όλο και κάτι θα κάνουμε από μίνι review αν μας πάρει ο χρόνος. :p

Link to comment
Share on other sites

Dag το να εχεις 939 + χ2 + 7900gtx και να μην εχεις dfi nf4 , ειναι σαν να πάς στην hawai και αντι να βολτάρεις εκει να πάς να μεινεις μονος σου σε κανα βουνό κάνε στο setup σου δώρο ενα nf4 . Το αξιζει .

Τέτοια mobo βγαίνουν μια φορά στα 3 socket.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 23:04]

Dag το να εχεις 939 + χ2 + 7900gtx και να μην εχεις dfi nf4 , ειναι σαν να πάς στην hawai και αντι να βολτάρεις εκει να πάς να μεινεις μονος σου σε κανα βουνό κάνε στο setup σου δώρο ενα nf4 . Το αξιζει .

Τέτοια mobo βγαίνουν μια φορά στα 3 stocket.

:D :D :D :D

Το περίμενα πάλι να μου πείς πάλι για DFI και τα συναφή..:p

Γιατί να δώσω παραπάνω φράγκα αφού σε λίγο καιρό θα πάω σε Conroe(εαν βέβαια ξεπεράσω την αρώστια που έχω με την πράσινη κυρία) ή ΑΜ2 ?????

Link to comment
Share on other sites

Kαι γιατι να κανεις την ζωή σου δύσκολη?

Εχεις χ2 που παει καλα , vga θα εχεις γαμάτη . Γιατι να δώσεις τα $ σε ψυχοφάρμακα :D και να μην τα δώσεις για ενα ΣΩΣΤΟ mobo. ? Στο ραφι αυριο μεθαυριο δεν πιστευω να σου μεινει το dfi .. Απο τον x2 και απο την 7900 πιο πολλα θα χασεις οταν τα πουλήσεις .

Tom .

Link to comment
Share on other sites

^^

Dag..ξέρεις τι θα γίνει?

Ότι έγινε και με την NF3...

Στην αρχή θα τα δουλεύεις...δεν θα παίρνεις απο το cpu αυτό που ήθελες..και στο τέλος αφού θα έχεις χάσει τόσες μέρες πάνω από το mobo...θα πάς να παραγγείλεις το NF4...

Ποιός ο λόγος να χάσεις τόσο χρόνο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.