Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

με τους driver του Aτιμαν.για 10,2 κτλ δεν ξέρω, δεν είχα την κάρτα αυτήν.

είχα και εγώ πρόβλημα στην εγκατάσταση ,αλλα μόλις ακολούθησα τις οδηγίες στα πίσω post.όλα κομπλέ.

το σκορ βεβαια..με απογοήτευσε.περίμενα λίγο παραπάνω.

post-6822-1416074359,813_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Μετά το restart του setup...

Δεν σε καταλαβα. Τρεχεις το setup, ξεκινα το αναγνωριστικο, εμφανιζει ολους τους οδηγους που θα φορτωσει και...

αν δεν βρει καρτα, δεν σου εμφανιζει καθολου τον video driver μονο.

Εσενα σε πιο σημειο στο ειπε και τι εγραψε, αν θυμασαι?

edit,

Θα σου πω τι επαθες λοιπον πριν ποσταρεις..

Εχεις Windows 7 64bit και εκανες την εγκατασταση πριν διαβασεις εδω http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062784269&postcount=1807

Τα Windows σου εβγαλαν error code 52 αφου φορτωσες ανυπογραφο driver και συ νομισες οτι δεν αναγνωριζει την καρτα σου.

Σωστα?

Το γραφω κι εδω για να μην γινουν λαθη. digitalw.th.jpg

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα ακριβως τη διαδικασια,την εχω ξανακανει αλλωστε με τους 10.3 pre,και δεν εμπαιναν με τιποτα.θα το παλεψω και σημερα να δουμε...

ξανα αποτυχημενες προσπαθειες σημερα.ξεχασα να πω οτι εχω στο συστημα μου 2 5970 και 1 5870.οι 10.3 preview μπαινουν αμεσως χωρις προβληματα.εβαλα και το digital signature αλλα παλι δεν τους εβλεπε με τιποτα.μαλλον θα περιμενω τους επισημους.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

HD5970 ES stock. 3DMark Vantage Gpu score.

10.2 >>> 23402

10.3b >>> 25721

10.3a >>> 25920 (last preview)

10.3 Final 26297 (mediafire/atiman)

καλα δε σημαινει οτι επειδη βγαζει και παραπανω score , ειναι και καλυτεροι η ταχυτεροι

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλα δε σημαινει οτι επειδη βγαζει και παραπανω score , ειναι και καλυτεροι η ταχυτεροι

Θα μιλησω για το δικο μου μηχανημα:

Απο τοτε που πηρα τις καρτες γραφικων μου μ αυτους τους drivers παιζει τα παιχνιδια που εχω στημενα καλυτερα απο ολους τους προηγουμενους.

Ποτε δεν μετραω frames και ειμαι με v sync: on αλλα με ολα τα φιλτρα στο φουλ.

Χτες που τους εβαλα ειπα χαλαλι τα λεφτα που εδωσα.:dance3:

Link to comment
Share on other sites

καλα δε σημαινει οτι επειδη βγαζει και παραπανω score , ειναι και καλυτεροι η ταχυτεροι

Η επιθυμια των χρηστων ηταν παντα frames. Το "σλογκαν" οτι περισσοτερο μετραει η σταθεροτητα και λιγοτερο η ταχυτητα, ανηκει σε μενα.

Ας διαλεξουμε καποτε, τι θελουμε?

@csaris,, http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062784269&postcount=1807

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω atiman.Ακολουθησα τις οδηγιες σου και ολα κομπλε.Δοκιμασα dirt2 +15fps 1680x1050 ultra.

ατιμαν.το αρχειο ati5870.rar που εχεις ανεβαση στο mediafire τι ειναι?χρειαζεται?

post-8906-1416074359,9065_thumb.png

post-8906-1416074359,9594_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από jimalex
Link to comment
Share on other sites

Η επιθυμια των χρηστων ηταν παντα frames. Το "σλογκαν" οτι περισσοτερο μετραει η σταθεροτητα και λιγοτερο η ταχυτητα, ανηκει σε μενα.

Ας διαλεξουμε καποτε, τι θελουμε?

@csaris,, http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062784269&postcount=1807

Θα το δοκιμασω ξανα κ βλεπουμε :coax:

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση που κανονικα θα επρεπε να την γνωριζουμε.

Επειδη ο Driver δεν ειναι Microsoft signature, (ουτε Public για να γινονται ολα μονα τους) στο παραθυρακι που βγαινει κατα την εγκατασταση παταμε την δευτερη επιλογη που λεει install driver anyway.

@jimalex,, ειναι καποιο bios update. Γραψε μου ποιο εχεις, να σου πω αν το χρειαζεσαι.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

:):D

10.3 Final (8.720).

Έκανα μόνο Express Uninstal all Ati Software, χωρίς driver sweeper και μετά εγκατάσταση τους Catalyst κάνοντας πρώτα το "Digitag Signature 64bit.rar ...... for Windows 7_Vista 64bit. Replace files....Packages\Drivers\Display\W76A_INF\"

O CPU στα 4.2, η 5870 default ρολόγια. Δεν περίμενα τέτοια διαφορά.

GPU Score έβγαζα κοντά στα 16000 με τους 9.12 (10.1 και 10.2 δεν τους δοκίμασα ποτέ)

post-2485-1416074360,304_thumb.jpg

post-2485-1416074359,9941_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.