Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

τους πέρασα σε 2 pc, ένα με 4890 και ένα με 5870.μέχρι στιγμής δείχνουν να τα πηγαίνουν καλά στο dirt2.δοκιμάζω και αλλα game να δω τι κάνουν.

πάντως βλέπω να γίνετε καλή δουλειά και ελπίζω σε έναν επίσημο 10.4 που θα ενσωματώνει αρκετά καλούδια

η οριζόντιες γραμμές στο Bad Company δεν λένε να φύγουν..

Έγινε επεξεργασία από nikpoth
Link to comment
Share on other sites

αύριο έχει 6 ο μηνας. να περιμένουμε κάνα δοράκι?

http://www.amd.com/us/products/technologies/switchable-graphics/Pages/switchable-graphics.aspx

μόλις παρατήρησα ότι στο all program προστέθηκε και αυτό.

Έγινε επεξεργασία από nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Εγω σας ειπα την επισημη εκδοχη των πραγματων.

Ο driver ΔΕΝ μπορει να μεινει σε ενα PC. Ειναι ενα αποτυχημενο σχεδιο απο τα 100αδες που υπαρχουν.

@Spyrus, δεν μπορεις να κανεις αυτο το "μαγειρεμα", δεν εχει νοημα. Σε παρακαλω κατεβασε το screen που εβαλες. Δεν ισχυει τετοιος driver για να μπορει να τον βλεπει ο κοσμος.

@nikpoth, αυριο ελευθερωνεται ο 10.4a απο το site μου οπως εχω ηδη πει. Νεοτερη εκδοση υπο μορφη b δεν εχει ακομη ολοκληρωθει για να μπορει να ανεβει με εγγυηση.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Εγω σας ειπα την επισημη εκδοχη των πραγματων.

Ο driver ΔΕΝ μπορει να μεινει σε ενα PC. Ειναι ενα αποτυχημενο σχεδιο απο τα 100αδες που υπαρχουν.

@Spyrus, δεν μπορεις να κανεις αυτο το "μαγειρεμα", δεν εχει νοημα. Σε παρακαλω κατεβασε το screen που εβαλες. Δεν ισχυει τετοιος driver για να μπορει να τον βλεπει ο κοσμος.

@nikpoth, αυριο ελευθερωνεται ο 10.4a απο το site μου οπως εχω ηδη πει. Νεοτερη εκδοση υπο μορφη b δεν εχει ακομη ολοκληρωθει για να μπορει να ανεβει με εγγυηση.

Το μαγείρεμα είναι με δική μου ευθύνη δεν είπα σε κανένα να το βάλει.

Με την εικόνα αποδεικνύω ότι το έκανα και μόνο.

Σε παρακαλώ, μην γράφεις και μου ακούγεσαι σαν να διατάζεις, δεν τρέχει και τίποτα που έκανα το πείραμα.

Πάντως το πέσιμο των frames δεν υπάρχει όπως με 10.4a με minimize game που ανάφερα παραπάνω. :daisy:

Συγκεκριμένα άμα έτρεχε κανένα flash στο firefox σέρνονταν λίγο τα γραφικά (και ο firefox)

και έπρεπε να κλείνω και να ξανανοίγω το firefox

Έγινε επεξεργασία από Spyrus
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι αν το "σε παρακαλω" που σου απευθυνα το πηρες ως "διαταγη"

Δεν εχω ουτε την προθεση αλλα ουτε το δικαιωμα να το κανω.

Ενα screen ομως ξεκαρφωτο σε ενα site ενος οδηγου που δεν ισχυει, μηπως παραπλανει?

Link to comment
Share on other sites

εμενα πάλι δεν μπορώ να πω ότι πάνε και χαλια...

DX11 τίτλους ΑΥΡ, Dirt 2, BFBC2 όλα δείχνουν περίπου 10FPS αύξηση των επιδόσεων

καταπληκτικό μέχρι στιγμής πιστεύω ότι ATI έχει καθορίσει το θέμα παραμέτρου Vsync. World of Warcraft. Το ίδιο ισχύει και για τα Bioshock 2 και σε μερικους άλλους τίτλους.

δοκιμες κάνουμε και ότι κάτσει..σάμπως η ati και η nvidia τι κάνει με μας!! ??

Έγινε επεξεργασία από nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Μια νεα βελτιωμενη εκδοση ενος οδηγου πρεπει να ειναι μια πληρης βελτιωση.

Υπαρχουν 10 διαφορετικα ανεξαρτητα ερευνητικα τμηματα που ασχολουνται με τις βελτιωσεις ανα τομεις εφαρμογων.

Οι αριθμοι των drivers ( Lab numbers 95997, 96168...κλπ) αναφερουν τον απολυτο αυξοντα αριθμο των εκαστοτε προσπαθιων.

Ας υποθεσουμε οτι καποιο τμημα μπορει να εχει επιτυχει την λυση του προβληματος σ ενα παιγνιδι ΠΧ στο 100%, αλλα αυτη η λυση να ερχεται σε διενεξη με ενα αλλο θεμα που ερευναται απο αλλο τμημα.

Ο τελικος driver ΔΕΝ θα ενσωματωσει την 100% λυση λοιπον αλλα μια ενδιαμεση κατασταση γιατι αυτο που εχει σημασια ειναι η συνολικη σταθεροτητα και η λυση απορριπτεται.

Δυστηχως υπαρχουν καποιοι που διαρεουν αυτες τις προσπαθειες προς τα εξω, ονομαζοντας τες drivers.

Χρειαζεται ομως μεγαλη προσοχη, γιατι δεν μπορει να ξερει αυτος που τους εγκαθιστα σε ποια θεματα εχουν σοβαρα προβληματα..εστω κι αν το δικο του προβλημα διορθωθηκε.

Εν προκειμενω, ο driver που αναφερεται ως "10.5" (16/3) ειναι ο προγονος του 10.3b με OpenGL 4.0 και ημερομηνια 29/3.

Δεν υπαρχει 3D driver 750 και 2D driver 1024. Και οι δυο ειναι ολοιδοι με τους 735 και 1010 των 10.3.

Link to comment
Share on other sites

εμενα πάλι δεν μπορώ να πω ότι πάνε και χαλια...

DX11 τίτλους ΑΥΡ, Dirt 2, BFBC2 όλα δείχνουν περίπου 10FPS αύξηση των επιδόσεων

καταπληκτικό μέχρι στιγμής πιστεύω ότι ATI έχει καθορίσει το θέμα παραμέτρου Vsync. World of Warcraft. Το ίδιο ισχύει και για τα Bioshock 2 και σε μερικους άλλους τίτλους.

δοκιμες κάνουμε και ότι κάτσει..σάμπως η ati και η nvidia τι κάνει με μας!! ??

Τι οδηγούς είχες πριν και είδες τόσο μεγάλο κερδος ? Εγώ στο Vantage είχα πτώση γύρω στους 300 πόντους στο gpu score στο metro 2033 μου φένονται 1-2 fps κάτω και στο cod5 τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Στις 6 Απριλιου στο γνωστο σημειο θα ανεβουν 10.4 a.

Μεινετε συντονισμενοι..

atiman, χωρίς παρεξήγηση άλλα επειδή δεν έχω παρακολουθήσει το 100+σελιδο thread, εσύ κάνεις custom ati drvers? Όπως οι omegadrivers?

disclaimer: don't shoot me αν επέταξα κυβόλιθον :o

Link to comment
Share on other sites

Τι οδηγούς είχες πριν και είδες τόσο μεγάλο κερδος ? Εγώ στο Vantage είχα πτώση γύρω στους 300 πόντους στο gpu score στο metro 2033 μου φένονται 1-2 fps κάτω και στο cod5 τα ίδια.

πιο πριν ήμουν με 10.4a.απλά δοκιμάζω και αυτούς για να δω τι έχουν να μου προσφέρουν +.

επίσης ψάρωσα αρκετά από τα εξής:

* NEW OpenGL on the 4.0 drivers – 6.14.10.9392 (old 6.14.10.9826)

* NEW 3D Drivers 8.14.10.0750 (old 8.14.10.0735)

* NEW 2D Drivers 8.01.01.1024 (old 8.01.01.1010)

* FIX Xfire flicer in Battlefield Bad Company 2

* NEW OPTION Video Converter

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα οι οριζόντιες γραμμές εξαφανίστηκαν τελείως απο το bc2 .Το αναφέρω με κάθε επιφύλαξη βέβαια διότι και παλιά κάρτα έχω και δεν τρέχω σε dx11.

αυτό που λες το επιβεβαιώνουν και αλλοι σε ξένα forum. εμενα πάντως δεν...

πάντως στο dirt2 είναι λες και φτιάχτηκαν για πάρτι του.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.