Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

χαχαχαχααχαχχαχαχα

Εισαι πολυ αναλυτικος........χαχαχαχαχα

Θα' θελες να βοηθησεις λιγο ακομα το κοινο σου?.........

Να δεινοντας του.......καποια στοιχεια.....ακομα και καποιους beta.......

Ξερεις δεν θα πουμε οχι...........:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό με το ότι δεν ανοίγει ο catalyst το έχω και εγώ, αλλά υπάρχει μόνο αν έχω ήδη παίξει κάποιο παιχνίδι και βγαίνω στο Desktop. Επίσης, από τότε που έβαλα τον 10.7 όταν βάζω ρύθμιση στην tv clone desktop, μαυρίζουν και οι δύο οθόνες και δεν επανέρχονται παρά μόνο αν κλείσω το υπολογιστή στα τυφλά και τον ανοίξω πάλι. Σε αυτή την περίπτωση ο υπολογιστής ανοίγει κανονικά και όλα καλά μέχρι να κάνω την οποιαδήποτε ρύθμιση στην ανάλυση ή την refresh rate όπου έχω τα ίδια προβλήματα.

Ο υπολογιστής μου :

amd athlon x3 425 (με ξεκλείδωτο 4ο πυρήνα και l3 cache)

xfx 4770 512 ddr5

2 gb ddr2 800

Win xp 32 bit

500gb hdd

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το έλυσα το πρόβλημα που δεν άνοιγε ο ccc με το λινκ που δώθηκε πιο πάνω. Ακολούθησα τις οδηγίες εκει, + τα uninstall του atiman και τελικα μπήκανε οι 10.7a beta μια χαρα και δουλευουν ρολόι... Αντε να δούμε τι θα γίνει τώρα οταν βγούν οι 10.8...

Link to comment
Share on other sites

ATIMAN τι κατεβάζω τώρα για drivers ? για την ακρίβεια πιους ? τους δικούς σου η τους official

(βάζω νέους drivers κάθε φορά που πάω για format :banging:)

edi κατέβασα τους official

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαινει τιποτα, το ιδιο γινοταν παντα, μονο που δεν τους ανεβαζα ολους.

Επειδη κουραστηκατε τωρα τελευταια με τα διαφορα προβληματα, αυτοι ειναι πολυ καλυτεροι.

Καθε ενας ειναι βελτιωμενος στο επακρο για συγκεκριμενο σκοπο. Αυτο ομως δεν σημαινει απαραιτητα οτι υστερει αλλου.

Ενεργοποιηστε την επιλογη του Description (Show Extra Details) στο site μου για να βλεπετε τι ειναι ο καθενας...

Γι@ ν@ δ@υμε τι μετ@φραση θα μας κ@νουν τωρα....

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Οπως ισως εχετε δει απο χτες εχουμε δυο νεους οδηγους,,

1. Catalyst 10.8 vista win7 64 beta 1

Driver Packaging Version 8.763-100803a-103398E

Catalyst™ Version 10.8

Provider ATI Technologies Inc.

2D Driver Version 8.01.01.1055

Direct3D Version 8.14.10.0775

OpenGL Version 6.14.10.10084

Catalyst™ Control Center Version 2010.0803.0354.21471

2. Catalyst 10.8 vista win7 64 beta 2

Driver Packaging Version 8.763.1-100804a-103410E

Catalyst™ Version 10.8

Provider ATI Technologies Inc.

2D Driver Version 8.01.01.1055

Direct3D Version 8.14.10.0778

OpenGL Version 6.14.10.10087

Catalyst™ Control Center Version 2010.0804.1124.31101

και σημερα θα εχουμε ακομα εναν..

3. Catalyst 10.8 vista win7 64 beta 3

Driver Packaging Version 8.763.2-100805a-103431E

Catalyst™ Version 10.8

Provider ATI Technologies Inc.

Οφειλω να τονισω οτι οι οδηγοι δεν ειναι μονταρισμενοι. Οποιος εχει τετοια αμφιβολια μπορει να μην τους κατεβασει..

Ο 2 και ο 3 περιλαμβανει επισης φουλ οδηγους για ολα τα γνωστα φορητα..

Ο κωδικος για το κατεβασμα παραμενει ο γνωστος. Οποιος δεν τον γνωριζει ας μου στειλει ΠΜ.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

λοιπον........

Ο driver απο πλευρας σταθεροτητας δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα (ποτε δεν ειχα ετσι και αλλιως),1.στο Heaven Benchmark v2.1 δεν ειδα καμια διαφορα με τους 10.7 hotfix(εδω να πω οτι στο χεκινημα παντα τρωει ενα μικρο σκαλωματακι στον ηχο και μερικες φορες ριχνει αποτομα τα fps, αυτο γινοταν και με τους αλλους driver........

2.Στα Call of Duty® 4 - Modern Warfare Multiplayer,pes2010,resident evil και nfs-shift δεν παρατηρησα καμια τρελη διαφορα.........Απλα να πω οτι το nfs μεχρι και πριν 3 μηνες δεν παιζοταν, τωρα πραγματικα το ευχαριστιεσαι.........

Τελος δεν εχω κανει ακομα την εγκατασταση του ATISTREAM αφου περιμενω τους beta3 και εδω φιλε ΑΤΙΜΑΝ θελω να σου κανω μια ερωτηση.......δλδ αν μεχρι τους official εχουμε καθε μερα και απο 1 η 2 beta..........:nerd: θα τους ανεβαζεις ολους? δεν ειναι λιγο ταλαιπωρια και για μας αλλα και για σενα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.