Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Θέλω να τους δοκιμάσω εγώ σε Heaven/3dmark και 2-3 games. Απλά δεν μπορώ να σου στείλω PM επειδή δεν έχω 5 post akoma,και δεν ψήνομαι να postάρω όπου να΄ναι απλά για να τα φτάσω,και στο email που σου έστειλα δεν απάντησες,οπότε στείλε μου το pass όταν μπορέσεις για να σου δώσω και εγώ feedback. Sorry που το γράφω εδώ απλά δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το offtopic, αλλα θα ηθελα να ευχαριστησω δημοσια τον atiman, για το προσωπικο του ενδιαφερον και χρονο που σπαταλαει, για ενα 'προβλημα' που αντιμετωπιζω με την εγκατασταση του driver

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα.........θα 'θελα να πω πολλα.......αλλα.....!!

φιλε ΑΤΙΜΑΝ, οι νεοι beta 3 εξακολουθουν να ειναι σταθεροι και να μην αντιμετωπιζω κανενα

προβλημα σε εφαρμογη η games!!!!Οντως ειδα μια μικρη διαφορα στο Heaven Benchmark v2.1 προς το καλυτερο φυσικα........

edit.

OpenCL 1.1 λες οτι υποστηριζεται........αυτο δεν εχει να κανει και με το ATISTREAM η κανω λαθος?........

και αν εχω δικιο να περιμενουμε και απο εκεινη την πλευρα συντομα νεους driver????

Έγινε επεξεργασία από Eegw
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα.........θα 'θελα να πω πολλα.......αλλα.....!!

φιλε ΑΤΙΜΑΝ, οι νεοι beta 3 εξακολουθουν να ειναι σταθεροι και να μην αντιμετωπιζω κανενα

προβλημα σε εφαρμογη η games!!!!Οντως ειδα μια μικρη διαφορα στο Heaven Benchmark v2.1 προς το καλυτερο φυσικα........

edit.

OpenCL 1.1 λες οτι υποστηριζεται........αυτο δεν εχει να κανει και με το ATISTREAM η κανω λαθος?........

και αν εχω δικιο να περιμενουμε και απο εκεινη την πλευρα συντομα νεους driver????

Οι beta 3 ειναι αυτην την στιγμη οτι καλυτερο πληρεστερο και αξιοπιστο υπαρχει.

Στο Heaven Benchmark v2.1 που ανεφερες , τα min fps εχουν ανεβει στο καλυτερο δυνατο χωρις ιχνος καθυστερησης και η κινηση ειναι ομαλοτερη απο ποτε.

Εχεις δικιο, το OpenCL 1.1 αναφερεται στο ATI stream SDK v2.2 και θα ειναι διαθεσιμο συντομα, πιθανον στα μεσα της αλλης εβδομαδος.

Link to comment
Share on other sites

atiman, ευχαριστω πολυ για τους beta 3, ειλικρινα, ειδα παραπανω fps, σε ΟΛΑ τα παιχνιδια, το starcraft ειναι πιο απολαυστικο απο ποτε, το αναφερω μιας και ειναι το hit της χρονιας...χεχε

ΑΛΛΑ ολα τα λεφτα ειναι το unigine...!!! τι ηταν αυτο παλι..?? εμεινα αφωνος...

Unigine

Heaven Benchmark v2.1

FPS:44.1

Scores:1110

Min FPS:27.5

Max FPS:80.8

Hardware

Binary:Windows 32bit Visual C++ 1500 Release May 21 2010

Operating system:Windows 7 (build 7600) 64bit

CPU model:Intel® Core i7 CPU 860 @ 2.80GHz

CPU flags:3824MHz MMX SSE SSE2 SSE3 SSSE3 SSE41 SSE42 HTT

GPU model:ATI Radeon HD 5800 Series 8.763.2.0 CrossFireX 1024Mb

Settings

Render:direct3d11

Mode:1920x1080 8xAA fullscreen

Shaders:high

Textures:high

Filter:trilinear

Anisotropy:16x

Occlusion:enabled

Refraction:enabled

Volumetric:enabled

Replication:disabledTessellation:normal

Unigine Corp. © 2005-2010

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο προς διαφοροποιηση του παραπανω comment μου, ας μεταφερθει μεσα στο αλλο, για οικονομια χωρου απο καποιον διαχειρηστη...

παρολα τα θετικα, το προβλημα με κανα-δυο παιχνιδακια παραμενει...μετα το 10.4b - 10.5 hotfix, καποια παιχνιδια σε crossfire, δεν "παιζονται"...αχ βρε ατι, ειδικα αυτο το Battlefield BC2...ουφ αισχρο...

post-16088-1416074556,2193_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από hyperion
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παιδιά.Atiman,παρακολουθώ την δουλειά σου εδω και κατι μέρες και απο οτι βλέπω και μου εχουν πει κάνεις καλη δουλειά.

'Ηθελα να κατεβάσω το uninstaller σου αλλα χρειάζεται κωδικό και PM δεν μπορώ να σου στείλω καθώς χρειάζεται να έχω 5 μηνύματα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

@atiman

ναι ναι αυτα που ηταν μεσα ειναι νεωτερα οποτε δεν εχασα την ευκαιρια...αλλωστε εχω το συνηθειο να εγκαθιστω αυτα που πανε πακετο...απλα μου κανει εντυπωση πως γινεται να αποδιδουν σε μερικα παιχνιδια 2+ gpus καλυτερα με οδηγους απριλιου και μαιου...ενω αυτα αν και δοκιμαστικες εκδοσεις, μου λενε ουτε με τους 10.8 επισημους...παντως φυσαει το crossfire με αυτο το τελευταιο πακετο...παρατηρησα πως μειωθηκε και ο χρονος για "ζεσταμα" των καρτων γραφικων και ψιλομειωθηκε για καποια nanoseconds το lagging εκκινησης και εναλλαγης σκηνων...πρεπει παντως η ατι να κανει κατι με αυτο το κολλημα εκκινησης και εναλλαγης σκηνων...τυφλα να χει η ddr5 vram μου...χαχα...!!!

@redemption

ελα αφου εσυ ξερεις τι εχω :p (οι υπολοιποι δεν ξερουν, "5850'ς")

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω κατι μιας και παρακολουθω το θερντ εδω και καιρο...

για το game ARMA 2 θα υπαρξη ποτε βελτιωση στους driver η ειναι ενα απιαστω ονειρο...

ειμαι ATI FUN χρονια αλλα λιπαμε για την υποστηριξει που εχουμαι πανω στο συγκεκριμενο GAME.

εχω μια 4870 ASUS εχω βαλει ολους τους driver μεχρι τωρα και δεν εχω δει βελτιωση το αντιθετο θα ελεγα.

δεν ειμαι ο μονος που εχω προβλημα:

http://forums.bistudio.com/showthread.php?t=73235

αν θελεις να μου στηλεις το pass για να κατεβασω και εγω τους beta μπας και δουμε φως...

πολυ αρτιφακτσ ρε παιδια,το παιζει κανεις αλλος το game.

Link to comment
Share on other sites

10.6 pre-a οι πρωτες δυο εικονες και 10.8beta3 οι αλλες δυο.

5870-955/1265

Σωστη απεγκατασταση με atiman unistaller(μεχρι και το λουκετακι στο ati overdrive ηταν κλειδωμενο) και install 10.8beta με τα app profiles που εχει μεσα.Εχασα ομως και στο dirt2 και στο heaven και -500 μοναδες στο vantage.

Πιο μετα θα δοκιμασω τι φινεται και στο BC2.

post-8906-1416074556,2696_thumb.jpg

post-8906-1416074556,2908_thumb.jpg

post-8906-1416074556,3153_thumb.jpg

post-8906-1416074556,3316_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.