Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Εχω ακομα τους 10.6... μπορώ να χρησιμοποιησω τους νεους 10.8 beta3 drivers μαζι με τα ATI crossfireX application profiles (released with 10.7) για την 5970 μου?

Ευχαριστω!

Note: Παρακολουθω και την συζητηση επι του "θεματος" στο guru3d forum. Πραγματικα δεν ξερω atiman αν το πολυ επεξηγηματικο μηνυμα που εστειλες σε αυτο το forum, αξιζει να το στειλεις και εκει. Λυπάμαι παντως που καποιοι κατακεραυνώνουν τη δημιουργικοτητα/προσφορα αλλων ετσι αβιαστα απλα για να γραψουν κατι.

Έγινε επεξεργασία από ElGreco
Link to comment
Share on other sites

Catalyst 10.8 vista win7 64 beta3 is out.

Driver Packaging Version 8.763.2-100805a-104007E

Catalyst™ Version 10.8

2D Driver Version 8.01.01.1059

Direct3D Version 8.14.10.0780

OpenGL Version 6.14.10.10103

Catalyst™ Control Center Version 2010.0805.1546.44911

Performance Improvements

Performance increases 4-8% on HD5800 and 5-10% on HD5970 single card and CrossFire configurations.

Performance increases 5-8% on HD4800 cards.

Best ever score when running Unigine Heaven 2.1 (OpenGL) with "Tessellation" enabled.

Support OpenCL 1.1.

Improved performance for Quad ATI CrossFireX for Eyefinity.

Support complete mobility hardware.

* Password Protected *

Edit,,

Compare any file of this driver package (if you like) with any other known package files.

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις διευκρινισεις (αλλαξα ηδη το προηγουμενο post). Δυστυχως αν δεν εχουμε τουλαχιστον 5 posts δεν γινεται να στειλουμε PM παρα μονο στο staff του forum, ενώ για mail πρεπει να εχουμε 20 posts :-(

Έγινε επεξεργασία από ElGreco
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαφες οτι ενα πολυ καλο uninstall αυξανει τις επιδοσεις των νεων οδηγων.

Για να εισπραξετε τα μεγιστα προτεινω την χρηση του uninstaller μου.

Επισης,, "ποσταρετε" οσοι θελετε μετρησεις και συγκρισεις με αλλους επισημους η ανεπισημους οδηγους.

Τα αποτελεσματα θα ειναι ενδιαφεροντα και χρησιμα..

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορω να χω ενα pass και γω :tomato:

Θεωρω οτι δεν ειναι ωραιο να γεμιζουμε με μυνηματα του τυπου "θελω κι εγω το pass", ειναι κατι που το εχω ξαναπει.

Οποιος δεν το γνωριζει και το χρειαζεται παρακαλω να με ρωταει μονο μεσω ΠΜ η μεσω email.

Πιπερι..

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω κατι μιας και παρακολουθω το θερντ εδω και καιρο...

για το game ARMA 2 θα υπαρξη ποτε βελτιωση στους driver η ειναι ενα απιαστω ονειρο...

ειμαι ATI FUN χρονια αλλα λιπαμε για την υποστηριξει που εχουμαι πανω στο συγκεκριμενο GAME.

εχω μια 4870 ASUS εχω βαλει ολους τους driver μεχρι τωρα και δεν εχω δει βελτιωση το αντιθετο θα ελεγα.

δεν ειμαι ο μονος που εχω προβλημα:

http://forums.bistudio.com/showthread.php?t=73235

Link to comment
Share on other sites

Atiman εχω περασμενους στο πσ μου τους 10.6a-se (ισως ο καλυτερος driver απ οσους εχω εγκαταστηση) και δεν εχω το παραμικρο προβλημα.Θελω ομως να δοκιμασω τους 10.8 beta3 και αν ολα πανε καλα θα τους κρατησω.Αν ομως εχω καποιο προβλημα υπαρχουν ακομα οι 10.6a se στα αρχεια σου για να τους ξανακατεβασω??

thanks atiman

Link to comment
Share on other sites

Σε απαντηση του ερωτηματος (που εθεσα παραπανω) για την υπαρξη ή οχι Crossfire Application profiles στους νεους beta3 drivers, απλα να πω οτι NAI υπαρχουν σαν επιλογη κατα τη διαρκεια της εγκαταστασης.

Μεχρι στιγμης o driver λειτουργει μια χαρά στο PC μου, χωρις δυστυχως να εχω την εμπειρια ή καποια benchmarks ωστε τεκμηριωμένα να πω εαν εχω καλυτερες ή χειροτερες επιδοσεις στο μηχανημα μου.

Thanks ATIMAN!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.