Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Με ποιον driver δεν σου εμφανιζει το OpenCL?
νομιζω εχω τους 10.7 official αλλα δεν το λεω και με σιγουρια γιατι τωρα λοιπο τετραημερο και ειμαι απο το laptop.πριν απεγκαταστησω το ατι stream 2.1 και εγκαταστησω το 2.2 το τικ υπηρχε κανονικα, οταν εβαλα το 2.2 δεν υπηρχε.
Πολυ σωστα.

Για να εμφανιζεται η ενδειξη υποστηριξης πρεπει να υποστηριζεται.

Με τους 10.7 official δεν υποστηριζεται.

παιδια εγω γιατι το εχω το τικ??? 10.7 official και Stream 2.2

post-15582-1416074565,0729_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γενική παρατήρηση:

Μένω εντυπωσιασμένος με τους 10.7 απο άποψη αναπαραγωγής video. Πλέον υπάρχει acc παντού. Απο avi,mp4,mkv, FLV ακόμα και μέσω directVobSub λόγω εξωτερικών υποτίτλων που πρώτα ούτε για πλάκα...

Δεν ξέρω αν είναι τα 7άρια που το κάνουν το κόλπο αλλά παίζει πάντα η κάρτα=> άψογη απόδοση. Κάρτα 4670 στο HTPC.

Link to comment
Share on other sites

Γενική παρατήρηση:

Μένω εντυπωσιασμένος με τους 10.7 απο άποψη αναπαραγωγής video. Πλέον υπάρχει acc παντού. Απο avi,mp4,mkv, FLV ακόμα και μέσω directVobSub λόγω εξωτερικών υποτίτλων .... Κάρτα 4670 στο HTPC.

Απολυτως ορθη παρατηρηση.

Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοια αναζήτηση (Lenovo T60, X1400) έκανα δουλειά με το Mobility Modder και τους 10.2.

Το Mobility Modder τo δοκίμασα με τους 10.7 αλλά τζίφος :rip:

Γιαυτό είπα να απευθυνθώ στον ειδικό ....

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με τους beta 3 , εκανα απεγκατασταση τους παλιους με το ατιμαν unistaller (με το fix σε complete mode) εκανα restart εγκατεστησα beta 3 restart (υπαρχει και το open cl τικ) αλλα δεν μου ανοιγει το ccc καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει παρατηρηθει καποιο προβλημα απο το CCC των 10.8 σε αντιθεση με τους 10.7.

Κανε κατι, απεγκατασταση ξανα, και τρεξε το Extreme mode του uninstaller.

Λοιπόν τα μόνα inf που βρήκα εκεί μέσα είναι 2, βρίσκονται σε 2 διαφορετικούς φακέλους (LH6A_INF & LH_INF). Αυτοί οι φάκελοι βρίσκονται περίπου εκεί που μου έγραψες, για την ακρίβεια στο Packages\Drivers\Display

Voila: ελπίζω να είναι τα σωστά :unsure:

Edit: Done It

Έγινε επεξεργασία από leros2004
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω γιατι το εχω το τικ??? 10.7 official και Stream 2.2

[ATTACH]40473[/ATTACH]

για να μη σχολιαστει κατι, σημαινει οτι ολα ειναι νορμαλ εδω και κατι δν ειχα καταλαβει εγω καλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει στους 10.4 του ATiMan, έχει νόημα να περάσω στους νεότερους official; Το μόνο θέμα που έχω δει είναι ότι δεν μπορώ να τρέξω το Lost Planet 2 benchmark στα full σε DX11. Δεν θέλω όμως να χάσω την πολύ καλή απόδοση που έχουν αυτοί που έχω στο BC2. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει στους 10.4 του ATiMan, έχει νόημα να περάσω στους νεότερους official; Το μόνο θέμα που έχω δει είναι ότι δεν μπορώ να τρέξω το Lost Planet 2 benchmark στα full σε DX11. Δεν θέλω όμως να χάσω την πολύ καλή απόδοση που έχουν αυτοί που έχω στο BC2. :)

Και γω ειχα μεινει με τους 10.6a(timan) γιατι ηταν σουπερ στο BC2. Δοκιμασα ομως τους 10.8 beta3 και ειναι σταθεροτατοι στο bc2.Για lost planet δεν τους εχω δοκιμαση.

Link to comment
Share on other sites

leros2004, Ο mobility 10.7 driver για το Sony σου ειναι εδω.

Ο γνωστος κωδικος. (εαν δεν τον ξερεις στειλε μου ΠΜ)

Επειδη ο Detection Manager ειναι νεος, μπορει να μην διαβασει την καρτα σου σωστα. Αν γινει αυτο θα πας απο τον Device Manager και θα κανεις χειροκινητο update απο το συγκεκριμενο path που θα αποσυμπιεσεις τον νεο οδηγο.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το error 43 απο την AMD,,

Symptoms:

After installing Windows Vista, an error in Device Manager for the display adapter may appear with the error code 43.

Cause:

This error is caused by miscommunication between the motherboard chipset and the graphics card. This can be caused by using a motherboard that is incompatible or unsupported by Windows Vista.

Στην δευτερη εικονα βλεπω κανονικα τον driver φορτωμενο, ομως.

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να στείλω και ενα email στην ATI σχετικά με το avivo και τελικά η απάντηση ήταν αυτή:

Dear Customer, Your service request : SR #{ticketno:[8200337489]} has been reviewed and updated.

Response and Service Request History:

Thank you for contacting AMD technical support.

AVIVO is supported also in HD 5000 series, so you should be able to encode your videos with ATI HD5000 series video cards.

In order to update this service request, please respond, leaving the service request reference intact.

Best regards,

AMD Global Customer Care

Τελικά to avivo or not to avivo?
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.